Jak być szczęśliwym singlem?

Szczęśliwy singiel

Życie w pojedynkę może przybrać różne formy: użalania się nad swoją samotnością, ciągłego rozmyślania o tym, co było, skupiania się na tym, czego nam w życiu brak, albo podejścia do tej sytuacji od zupełnie innej strony. Dostrzeżenia możliwości, jakie otwierają się przed singlem! To, że ktoś nie ma partnera, nie oznacza, że nie może być zadowolony z życia. Jak, mimo braku drugiej połówki, poczuć się znowu szczęśliwym? Zacząć żyć pełnią życia, ciesząc się nim i korzystając z tego, co oferuje.

Coraz więcej Polaków pozostaje bez pary. Sporo osób zwleka z tym, aby zaangażować się w poważny związek. Stawia na karierę, naukę, podóże czy szeroko rozumiany rozwój. Dodatkowo, szeregi singli zasilają również ludzie w średnim bądź starszym wieku, przybywa wdów i wdowców, czy rozwodników. W związku z większym przyzwoleniem społecznym, osoby, które są nieszczęśliwe w swoich związkach, nie boją się już zaryzykować i odejść od partnera, nawet po wielu latach wspólnego życia. Coraz więcej Polaków może więc się określić singlami.

Niezależnie od przyczyn, dla których pozostaje się bez pary, singiel może być szczęśliwy i zadowolony z życia – zależy to od jego podejścia do kwestii braku partnera. To od decyduje o tym, jak będzie postrzegał swoje życie i czy zechce się nim cieszyć.

To nie wstyd żyć bez pary

Psycholog eDarling, Salama Marine, podkreśla: „W obecnych czasach nie trzeba kryć się z tym, że nie ma się pary. Życie w pojedynkę nie jest już postrzegane tak negatywnie, jak to miało miejsce w przeszłości. Społeczeństwo dostrzega, że wiele samotnych osób jest szczęśliwych. Nie uskarża się, korzysta z możliwości, jakie daje życie w pojedynkę. Otoczenie zaczyna rozumieć, iż single wolą być samotni, niż na siłę szukać kogoś, z kim można się związać, ale niekoniecznie być z tą osobą szczęśliwym. Dzisiejsi single mają w większości określone wymagania, wiedzą, czego oczekują od przyszłego partnera, nie chcą więc „tracić czasu” na osoby, z którymi nie będą mogli się porozumieć. Nawet, jeśli oznacza to, że przez jakiś czas będą żyć w pojedynkę”.

eDarling podpowiada, jak być szczęśliwym singlem

1 Skoncentruj się na sobie

Ciesz się życiem, teraz przyszedł na to czas. Jesteś singlem, wszystko jest możliwe i w zasięgu twojej ręki. Możesz skupić się na swoich zainteresowaniach, czy nawiązywaniu przyjaźni. Nie masz partnera, nie musisz więc chodzić na kompromisy, czy dzielić swojego czasu między drugą połówkę a innych ludzi lub zajęcia. Otwórz się na możliwości, które niesie ze sobą ten czas.

2 Żyj tym, co jest teraz

Jeśli ciągle będziesz rozmyślać o byłym partnerze, rozpamiętywać minione chwile i tęsknić za tym, co było, nie będziesz w stanie ruszyć do przodu. Skupiając się na przeszłości, niepotrzebnie się zadręczasz. Żyjąc przeszłością, możesz również przegapić moment, kiedy na twojej drodze stanie interesująca osoba.

Nie zapominaj, aby być wdzięcznym za to, co masz. Może w tej chwili brakuje w twoim życiu drugiej połówki, jednak na pewno są w nim osoby, rzeczy, czy sytuacje, za które powinieneś być wdzięczny, i którymi możesz się cieszyć. Skup się na nich, a szybciej zapomnisz o byłym partnerze.

3 Bądź dobrej myśli

Nie poddawaj się złym myślom, nie zakładaj, że już się nigdy nie zakochasz. Nikt nie zna dnia ani godziny, nie jest w stanie przewidzieć, kiedy na swej drodze spotka osobę, z którą stworzy związek. Staraj się nigdy o tym nie zapominać. W międzyczasie żyj pełnią życia, ciesz się tym, co masz i cierpliwie czekaj na tę właściwą osobę. Pamiętaj, że w końcu ją spotkasz.

Łatwiej jest znaleźć miłość osobom, które są zadowolene z życia, nie przeszkadza im ich samotność, nie koncentrują się tylko na poszukiwaniach swojej drugiej połówki, gdyż wierzą, że tylko dzięki niej mogą być szczęśliwi. Postaraj się więc spróbować korzystać z tego, że jesteś singlem – jako osoba zadowolona z życia, zyskasz na atrakcyjności i zaczniesz przyciągać do siebie innych.

W Polsce żyje mnóstwo singli. Gdzie ich szukać?

Jednym z najbardziej frustrujących dla singla zadań jest znalezienie miejsc, w których można poznać inne atrakcyjne, samotne osoby. Jako osoba zadowolona z życia, zapewne również chcesz poznać kogoś, kto cieszy się z tego, kim jest i czuje się szczęśliwy mimo, iż przez życie kroczy sam. Zerknij na załączoną mapę, aby dowiedzieć się, w których polskich miastach żyją najszczęsliwsi single.

Najszczęśliwsi single

Single województwa Kujawsko-pomorskiego

Randki w Szczecinie!

Zakochać się w Wielkopolsce

Randka w Lublinie

Miłość w stolicy

Randki w Gdańsku

Single we Wrocławiu

Randka w Katowicach

Single z Krakowa

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB