Jak się zakochać?

Chcę wiedzieć, jak się zakochać

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kiedy chcemy coś zrobić, robimy to. Czy jednak możemy powiedzieć sobie: „chcę się zakochać” i od razu poczuć, że rodzi się w nas fascynacja drugą osobą? Niestety, w przypadku uczuć, nasza silna wola nie jest w stanie nic zdziałać. Zakochujemy się nagle. Nie możemy zmusić Kupidyna, aby trafił w nasze serce na zawołanie.

Chciałbym zakochać się, ale nie mogę

Tak bardzo chcesz poczuć motyle w brzuchu, codziennie zadajesz sobie pytanie, jak się zakochać, jednak z jakiegoś powodu nie możesz zmusić się do miłości. Cierpisz, niecierpliwisz się, gdyż chcesz tak jak inni być już w związku. Pragniesz cieszyć się obecnością partnera, czuć się kochanym i szczęśliwym. Marzysz, by móc odczuwać to, co czują zakochani. Z jakiegoś powodu nie możesz się jednak otworzyć na innych, nie umiesz się zakochać.

1 Zranienia z przeszłości, podświadome uciekanie przed szansą na miłość

Często dzieje się tak, że mimo, iż mówimy sobie, iż chcemy się zakochać, tak naprawdę boimy się ewentualnego uczucia i na słowach się kończy. Podświadomie nie chcemy pozwolić sobie otworzyć się na miłość, bojąc się zranienia lub zaangażowania. Nasze obawy, mimo, że głęboko ukryte, blokują nas przed otwarciem się na drugiego człowieka.

2 Wyidealizowany obraz przyszłego partnera

Czasem bywa również tak, że mimo, iż pragniemy po prostu zakochać się, w głowie posiadamy konkretny obraz osoby, z którą chcemy być. Każdy, kto w jakimś stopniu odstaje od naszych wyobrażeń, jest automatycznie skreślany. Zapominamy, że ideały istnieją tylko w bajkach, a my żyjemy w świecie ludzi z krwi i kości. Marząc o ideale, tracimy z oczu wartościowe „nie-ideały”, które, jeśli tylko dalibyśmy im szansę, mogłyby spróbować nas w sobie rozkochać.

3 Bierność

Kolejną blokadą na drodze ku zakochaniu jest bierność.Wielu z nas woli marzyć o idealnej miłości, zamiast zacząć stwarzać sobie okazje ku temu, by ją spotkać. Siedząc bezczynnie na kanapie w domu, zmniejszamy blisko do zera swoje szanse na zakochanie się. Do naszych drzwi raczej nie zapuka nagle osoba, na widok której serce zacznie nam szybciej bić. Naturalnie, może się zdarzyć, że na progu naszego mieszkania spotkamy miłość, jednak szanse na to są naprawdę minimalne.

Randki z singlami

Jak się zakochać? Zacznij działać!

Chcesz w końcu zakochać się – zacznij działać. Pamiętaj, że miłość można spotkać tam… gdzie są inni ludzie. Aby więc stworzyć sobie okazję do tego, by kogoś poznać, musisz zacząć bywać. Jeśli mieszkasz w dużej miejscowości, możliwości masz całkiem sporo. Kluby, kursy (językowe, wspinaczkowe, dyskusyjne, itp.), spotkania autorskie, zorganizowane wyprawy rowerowe, wyjścia do barów i wiele, wiele innych. Możliwości jest mnóstwo! Swoje szanse na spotkanie kogoś wyjątkowo dodatkowo zwiększysz dzięki Internetowi. Załóż konto na odpowiednim portalu randkowym i zacznij poznawać ludzi również w sieci. Także tutaj bądź aktywny – nie czekaj, aż ktoś pierwszy do Ciebie napisze. Weź sprawy w swoje ręce, sam nawiązuj kontakty i zacznij chodzić na randki. Im więcej osób poznasz, tym większe istnieje prawdopodobieństwo, że szybciej się zakochasz.

Jeśli mieszkasz w małej miejscowości, możliwości masz nieco mniej, jednak pod ręką zawsze pozostaje Internet lub.. bywanie w większym mieście, które znajduje się w sąsiedztwie.

Jeśli marzysz, aby się zakochać, już dziś zacznij działać i napisz do kogoś na edarling.pl!

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB