Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w czasie poszukiwań wymarzonej osoby:

Większość Użytkowników portali randkowych, szukając wymarzonej osoby, ma szczere i uczciwe zamiary. Niestety, czasem zdarzają się również wyjątki. Przedstawiamy sześć wskazówek, które pomogą Ci w gronie dużej liczby Użytkowników rozpoznać tych, których intencje są nie do końca szczere.

Pracownicy eDarling codziennie sprawdzają nowe wpisy i profile, aby następnie zaprezentować je innym Użytkownikom. Jeśli sądzimy, że jakiejś osobie nie zależy na odnalezieniu poważnego partnera i związku, bądź podejrzewamy, że chodzi o spamy lub dane w profilu są fałszywe, nie przedstawiamy jej w ogóle innym Użytkownikom. W ten sposób udaje nam się zablokować Użytkowników, którzy mają inny, niezgodny z działalnością eDarling, cel. Niestety nie zawsze możemy od razu wykryć wszystkie takie osoby. W związku z tym przedstawiamy Ci kilka porad, w jaki sposób możesz sam uchronić się przed nieszczerością innych Użytkowników:

1. Sprawdzaj podejrzane wypowiedzi

Sprawdzaj wypowiedzi i wpisy w profilu, które wydają Ci się podejrzane. Jeśli Użytkownik pisze na przykład, że ma 22 lata i pracuje jako chirurg, lub, że jest maklerem giełdowym, ale pieniądze nie grają w jego życiu żadnej roli, można podejrzewać, że w którymś momencie nie mówi prawdy. Jeśli nie jesteś pewny szczerości wypowiedzi, lepiej jest unikać takiego kontaktu.

2. Uważaj na dane osobowe

To oczywiste, że jeśli poznajemy kogoś przez Internet, chcemy się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Najchętniej zamienilibyśmy od razu kontakt mailowy na rozmowy telefoniczne, aby usłyszeć prawdziwy głos osoby, z którą korespondujemy. Pamiętaj jednak, że jeśli udostępnisz swoje dane osobowe, takie jak numer telefonu, czy adres, nie będziesz już mógł żądać ich zwrotu. Zrób to dopiero wówczas, gdy będziesz na to gotowy. Uważaj też szczególnie na osoby żądające wielu informacji na Twój temat i wywierające na Tobie presję, gdy odmawiasz podania tych informacji.

3. Uważaj na prośby o pomoc pieniężną

Jeśli ktoś prosi Cię o pomoc finansową, prawie zawsze chodzi o oszustwo. Bądź zatem bardzo ostrożny i nie przekazuj innym osobom żadnych pieniędzy. Jeśli spotkasz się z taką prośbą, koniecznie zawiadom nasz Dział Obsługi Klienta!

4. Nie spiesz się

Zdecyduj się na bliższą znajomość dopiero wtedy, gdy jesteś na to gotowy. Możesz udostępnić swój numer telefonu lub adres, ale zrób to dopiero wtedy, gdy poczujesz, że druga osoba na to zasługuje. Nie musisz się również spieszyć z decyzją o spotkaniu. Jeśli druga osoba zbyt szybko i natarczywie chce uzyskać wszystkie informacje o Tobie, lub umówić się na randkę „w realu”, nie bój się powiedzieć, że to jeszcze nie jest właściwy moment. Jeśli nie potrafi tego zrozumieć i zaakceptować, zastanów się, czy chcesz pozostać z nią jeszcze w kontakcie.

5. Zachowaj ostrożność na pierwszym spotkaniu

Pierwsze spotkanie stanowi bardzo ważny moment w procesie poszukiwania odpowiedniego partnera. Po często długotrwałej korespondencji mailowej i telefonicznej zdaje się, że wystarczająco dobrze poznaliśmy już drugą osobę. Pomimo, że przedyskutowaliście już wiele prywatnych tematów, nie zapominaj, że jest to wciąż obca osoba. Umawiając się na pierwsze spotkanie, pamiętaj o kilku zasadach:

– Wybierz miejsce publiczne, w którym będą również inne osoby, np. kawiarnię.

– Poinformuj kilka osób o tym, gdzie i z kim się spotykasz.

– Zachowaj umiar w spożywaniu alkoholu.

– Nie pozostawiaj swoich prywatnych rzeczy bez opieki.

6. Podziel się z nami swoją opinią

To dla nas bardzo ważne, aby zawierane w naszym serwisie znajomości były uczciwe i szczere. Jeśli spotkałeś się z podejrzanym profilem, wiadomością lub prośbą, daj nam znać. Napisz do Działu Obsługi Klienta eDarling na adres [email protected].

pomoc