„Szukam partnera!”, czyli 5 złotych zasad towarzyszących szukaniu miłości

szukam partnera

Nikt nie twierdzi, że szukanie partnera to łatwe zadanie. Przy odrobinie szczęścia i pomocy poniższych zasad uda Ci się szybciej osiągnąć cel.

Potrzebujesz porad dotyczących tego, jak najskuteczniej szukać drugiej połowy? Chcesz zestawu prostych reguł, które podpowiedzą jak znaleźć wymarzonego partnera? Niestety, gotowe, uniwersalne recepty nie istnieją. Przygotowaliśmy jednak kilka zasad, które ułatwią ci podjęcie decyzji, czy potencjalnego partnera warto poznać bliżej, czy też lepiej, nie tracąc czasu, rozpocząć poszukiwania miłości gdzie indziej.

1. Szukam partnera: Co mówi mój głos wewnętrzny?

Podczas mailowego kontaktu, randki, czy też spontanicznego flirtu warto posłuchać wewnętrznego głosu. Jeśli potencjalny partner wzbudza jakiekolwiek negatywne odczucia, alarm taki nie powinien zostać zignorowany. Kiedy np. poznana przez internet osoba przysyła urzekające wiadomości, jednak podczas pierwszej telefonicznej rozmowy nie wydaje się już tak sympatyczna, należy to odczucie potraktować poważnie i ostrożniej podejść do nowej znajomości.

2. Szukam partnera z rozsądkiem: Sygnały ostrzegawcze

Każdy człowiek posiada wewnętrzny system ostrzegawczy, który wysyła sygnały w razie pojawienia się trudnych do przezwyciężenia niezgodności. Alarm ten bywa nierzadko przedwcześnie wyłączany, gdyż pragnienie znalezienia miłości często zagłusza rozsądek. Przeoczenie owych sygnałów jest częstą przyczyną angażowania się w toksyczne związki, których zakończenie bywa czasem niezmiernie trudne. Z owego systemu alarmowego nie powinno się rezygnować nigdy, nawet jeśli potencjalny partner wydaje się być ideałem.

Oznaką tego, że związek z daną osobą nie przyniesie upragnionego szczęścia może być sytuacja, gdy w trakcie pierwszej randki potencjalny partner nieprzerwanie opowiada o swoim poprzednim związku. Być może osoba ta jest wspaniałym człowiekiem, być może byłaby też cudownym partnerem, nie ulega jednak wątpliwości, że do czasu Waszego spotkania nie pogodziła się jeszcze z niedawnym rozstaniem i nie jest jeszcze gotowa na nową relację. Słuchając sygnałów ostrzegawczych, uda Ci się uniknąć uwikłania się w związek skazany na porażkę.

3. Szukam partnera: Liczą się czyny, nie słowa

Może się zdarzyć, że podczas randki Twój rozmówca pokaże się w wyjątkowo korzystnym świetle, jego zachowanie jednak przeczyć będzie temu, co mówił. Radzimy Ci wierzyć bardziej czynom, niż słowom. Być może potencjalny partner jest wobec Ciebie uważny i szarmancki, ale za to z pogardą traktuje kelnera. Może też zapewniać, że jest gotowy na nowy związek, zerkając jednocześnie potajemnie w stronę sąsiedniego stolika, przy którym siedzi atrakcyjna kobieta lub przystojny mężczyzna. Jeśli zauważysz podobne sprzeczności w zachowaniu i słowach potencjalnego partnera, potraktuj je poważnie i wycofaj się zawczasu. Oszczędzisz tym czas, energię i podatne na zranienie serce.

4. Szukam partnera i… żadnych gierek

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Przysłowie to sprawdza się nie tylko podczas poszukiwań partnera, ale także w wielu relacjach międzyludzkich. Chcesz, by traktowano Cię poważnie i z szacunkiem, traktuj tak innych i t´Ty. Nie prowadź z potencjalnym partnerem gierek. Zadzwoń, jeśli obiecujesz, dotrzymuj słowa i bądź szczera odpowiadając na pytanie o kolejne spotkanie. Jeśli nie masz na nie ochoty, powiedz to w sposób taktowny i przyjazny. W ten sposób nie zranisz niczyich uczuć i nie robudzisz fałszywych nadziei. Nie podejrzewaj też bezpodstawnie potencjalnego partnera o to, że nie jest z Tobą szczery. Jeśli masz jednak wrażenie, że nie traktuje Cię on poważnie i z szacunkiem, nie angażuj się w taki związek bez przyszłości.

5. Szukam partnera, lecz nie boję się powiedzieć „stop”

Mówisz: „szukam partnera”, nie oznacza to jednak, że musisz angażować się w każdy, nawet bardzo niepoważny flirt. Postaraj się rozpoznawać tych, którzy prowadzą rozmowę z Tobą tylko dla zabicia czasu. Śmiałe żarty świadczą raczej o tym, że Twój rozmówca chce wypróbować, jak daleko może się posunąć w kontaktach z Tobą, niż to, że myśli o Tobie jak o potencjalnej partnerce. Jeśli szukasz czegoś więcej niż niezobowiązującego flirtu, nie trać czasu na bezcelowe gry słowne.

Gwarantująca sukces zasada, którą należy kierować się szukając partnera nie istnieje. Jednak jeśli w trakcie poszukiwań zaufasz instynktowi, nie zignorujesz sygnałów ostrzegawczych, skupisz się bardziej na czynach potencjalnego partnera, niż na jego słowach oraz na tym, jak odnosi się on do innych, uda Ci się nie tylko uniknąć wielu rozczarowań, ale też oszczędzić czas i być może poznać osobę, która bardziej zasługuje na Twoją uwagę.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB