Randki w Gdańsku: miejsca warte odwiedzenia

Randki w Gdańsku

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast Polski, znane dzięki nadmorskiemu położeniu, licznym zabytkom oraz bogatej historii. Słynie z urokliwych uliczek, kąpielisk morskich oraz nastrojowych kafejek. Niepowtarzalna atmosfera Gdańska przyciąga rzesze turystów, pragnących aktywnie odpocząć, a przy okazji nawiązać nowe znajomości.

Single w Gdańsku a kultura

W okresie letnim w bogatej ofercie kulturalnej miasta znajdziemy między innymi Jarmark św. Dominika oraz słynny festiwal FETA, czyli szereg ulicznych spektakli teatralnych. Kiedy natomiast temperatura nie sprzyja organizowaniu imprez kulturalnych pod chmurką, single z Gdańska mogą się wybrać m.in. do Teatru Wybrzeże, Opery Bałtyckiej, Klubu Żak czy jednego z kilku popularnych multipleksów.

Gdańsk znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia przygotowanego przez eDarling wśród polskich miast, w których mieszkają najbardziej atrakcyjni single. *

Aktywny wypoczynek

Gdańsk sprzyja osobom ceniącym aktywny wypoczynek. Miasto można przemierzyć zarówno pieszo jak i rowerem, będąc zawsze blisko natury. W granicach administracyjnych Gdańska znajduje się kilka szlaków turystyki pieszej PTTK, a także rozmaite szlaki tematyczne, np. cysterski czy gotycki. W zielonej ofercie Gdańska znajdziemy także liczne parki sprzyjające romantycznym spacerom. Dodatkowo, jeden z nich – Park Prezydenta Ronalda Reagana – położony jest w sąsiedztwie plaży, co czyni go wyjątkowo atrakcyjnym w oczach fanów sportów wodnych i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Top 5 miejsc dla singli na randki w Gdańsku

Jarmark Dominikański

Każdego lata w Gdańsku odbywa się największa, najstarsza i najsłynniejsza impreza kulturalno-handlowa w naszym kraju. Jarmark Dominikański zaczyna się pod koniec lipca i trwa do połowy sierpnia, przyciągając setki tysięcy turystów. Przechadzają się po Głównym i Starym Mieście, między stoiskami handlowymi i punktami gastronomicznymi, w rytm muzyki ulicznych grajków. Dla singli z Gdańska i innych miast to niepowtarzalna okazja by nawiązać kontakty, zawrzeć nowe znajomości, a może nawet zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Stare Miasto

Urokliwe uliczki Starego Miasta, historyczne wnętrza zabytkowych budowli, eleganckie restauracje, romantyczne kafejki i głośne puby wabią młodszych i starszych swoją wyjątkową atmosferą. Każdy znajdzie w Gdańsku coś dla siebie. Wielbiciele architektury powinni zacząć spacer po Gdańsku od ulicy Długiej i Długiego Targu, które razem tworzą Trakt Królewski. Właśnie tutaj znajdują się najpiękniejsze budowle miasta, bogato zdobione kamienice, Ratusz Główny i Dwór Artusa a także słynny Neptun, oślepiany przez turystów blaskiem fleszy aparatów. Stojąc u stóp fontanny zakochani życzą sobie, by ich miłość trwała wiecznie, a single marzą o spotkaniu w Gdańsku miłości swego życia.

Plaża w Brzeźnie i molo na Zaspie

Trudno sobie wyobrazić bardziej sprzyjającą flirtom scenerię niż piękna piaszczysta plaża. Ta w Brzeźnie dodatkowo może poszczycić się wyjątkową czystością, co potwierdza nie tylko coroczne wyróżnienie Krajowego Programu Błękitna Flaga, ale również tłumy turystów wylegujących się tutaj każdego lata. Jednak piasek i woda to nie jedyne plusy tego miejsca. Nieopodal popularnego molo na Zaspie każdego roku odbywa się Festiwal Rzeźb z Piasku, kolejna atrakcja przyciągająca turystów jak magnes. Może wśród tej wielkiej liczby osób odwiedzających wystawę, znajdzie się ta jedna jedyna, na widok której twoje serce zabije szybciej?

FETA

W pierwotnych planach, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA miał być jedynie jednorazowym przedsięwzięciem, towarzyszącym obchodom tysiąclecia miasta Gdańska w 1997 roku. Ogromna popularność imprezy spowodowała jednak, że organizatorzy postanowili każdego roku zapraszać do Gdańska artystów i grupy teatralne z całego świata. Idealny pomysł na randkę dla singli w Gdańsku!

Oliwskie zoo

Miłośnicy natury mogą zabrać swoją drugą połówkę na beztroski spacer na terenie pięknie położonego ogrodu zoologicznego. Na obszarze około 120 hektarów mieszkają tu zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Może zaimponujecie swojej sympatii popisując się wiedzą na ich temat? Wspaniała zabawa, przypominająca niektórym o czasach dzieciństwa, a także relaks przy kojącym dla ucha śpiewie ptaków gwarantowane!

Szukasz kogoś wyjątkowego do spotkań we dwoje? Zarejestruj się na eDarling i odnajdź miłość w Gdańsku!

Źródła

*Statystyki oparte na samoewaluacji poziomu „atrakcyjności” przez Użytkowników eDarling w skali 0-7

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

pomoc