Nie tylko jeziora: randki w Olsztynie

randki w Olsztynie

Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju, określany również mianem „krainy tysiąca jezior” oraz „zielonych płuc Polski”. Stolicą województwa warmińsko-mazurskiego jest Olsztyn – miasto, w którym czas płynie nieco wolniej niż w Warszawie czy Wrocławiu. To miejsce stworzone wręcz do odpoczynku i nawiązywania kontaktów. Jeśli szukasz interesujących miejsc na randki, Olsztyn z pewnością dostarczy Ci wielu pomysłów i inspiracji.

Raj dla żeglarzy

System jezior na Warmii i Mazurach, których znajdziemy tu blisko 3000, tworzy niepowtarzalny szlak żeglarski. Latem okolice Olsztyna, Mikołajek czy Iławy są wręcz oblegane przez miłośników żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu, wędkowania i nurkowania. Być może właśnie miłość do sportów wodnych i romantyczny rejs po jeziorze Nidzkim sprawi, że spotkasz osobę, przy której Twoje serce zabije mocniej?

Randki w Olsztynie – top 5 miejsc

Las Miejski – randki na łonie natury

Umawiając się na randkę w Olsztynie, warto wziąć pod uwagę okolice Lasu Miejskiego, zwłaszcza jeśli cenimy sobie kontakt z naturą. Ten ogromny kompleks leśny i rekreacyjny znajduje się w granicach administracyjnych miasta, w jego północnej części. Znajdziemy tu dwa rezerwaty przyrody, stanowisko archeologiczne „gród Sądyty” oraz liczne ścieżki rowerowe, ławki i altanki. Idealne połączenie aktywności z romantycznym spacerem!

Olsztyn znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia przygotowanego przez eDarling wśród polskich miast, w których mieszkają najbardziej atrakcyjni single. *

Spływ Łyną – dla aktywnych singli

Jedną z trzech rzek przepływających przez Olsztyn jest Łyna. Ze względu na swój niepowtarzalny charakter, jest szczególnie ceniona przez kajakarzy. Jeśli zawędrujecie do Olsztyna w okresie od maja do września, nie zapomnijcie zabrać swojej drugiej połówki na spływ kajakowy „Łyną przez Olsztyn”. Trasa jest wyjątkowo łatwa, więc nadaje się nawet dla początkujących kajakarzy. Dodatkowymi atrakcjami tej okolicy są malownicze widoki oraz wspólny grill na zakończenie imprezy. To doskonała okazja zarówno do poznania interesujących osób, jak również kolejna propozycja dla par na spędzenie randki w Olsztynie.

Olsztyński zamek

Jeśli Wasza sympatia interesuje się historią, zabierzcie ją koniecznie na wycieczkę do najstarszej budowli Olsztyna, jaką jest czternastowieczny malowniczy zamek. Poza zwiedzaniem, można tutaj uczestniczyć w licznych koncertach, wernisażach czy pokazach filmowych. Dodatkowo, cykl letnich spotkań „Czwartki z Kopernikiem” pozwala na cofnięcie się w czasie do czasów tego wybitnego astronoma i poznanie sekretów ówczesnego życia. Gwarantujemy, że zarówno single jak i zakochani nie będą się tutaj nudzić!

Chesz wiedzieć, gdzie poznają się single z Olsztyna? Zarejestruj się bezpłatnie i sprawdź, kto z Twojej okolicy jest już na eDarling!

banner do rejestracji

Randki w olsztyńskich klubach

Łono natury nie jest Twoim zdaniem najlepszym miejscem na udane randki? Olsztyn ma dla Ciebie całe mnóstwo innych propozycji na romantyczne spotkania! Jeśli jesteś wielbicielem clubbingu, na pewno docenisz jeden z tutejszych lokali. Szczególnie polecamy klub Impuls, w którym wyselekcjonowana przez DJ’ów muzyka i oryginalny wystrój sprawiają, że doskonała zabawa trwa zawsze do białego rana!

Teatr im. Stefana Jaracza

W Olsztynie coś dla siebie znajdą także wielbiciele teatru. Repertuar Teatru im. Stefana Jaracza jest realizowany aż na czterech scenach o odmiennym charakterze, a bogata oferta propozycji artystycznych kieruje się do różnych grup olsztyńskiej publiczności. Z pewnością warto zabrać w to miejsce sympatię na romantyczną randkę.

Źródła

*Statystyki oparte na samoewaluacji poziomu „atrakcyjności” przez Użytkowników eDarling w skali 0-7

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

pomoc