Spotkanie towarzyskie jest dobrym pomysłem, by poznać nowe osoby. Na specjalnej imprezie zorganizowanej jedynie dla singli masz szansę spotkać kogoś wyjątkowego.
W dzisiejszych czasach młodzi ludzie wspinają się po szczeblach kariery i odnoszą sukcesy zawodowe, spędzając w pracy nierzadko nawet po 13 godzin. Nie mają ani czasu, ani ochoty na wczesne zawieranie małżeństwa. Z drugiej strony single boją się często wiązać na stałe lub po prostu nie mają czasu na związek.
Bycie singlem po trzydziestce
Według *ankiety eDarling na temat stereotypów bycie singlem po trzydziestym roku życia jest modne i nowoczesne, tak odpowiedziało aż 65% osób, dla 20% jest to nie do zaakceptowania, a 15% twierdzi, że współcześnie jest to wręcz błogosławieństwem.
Single i popkultura
Współcześni single mają w czym wybierać – nastała era specjalnych imprez, sportów, mieszkań, lodówek, pralek i potraw dla singla. Media kochają ten motyw, który awansował do ulubionego tematu poruszanego w filmach, książkach, wiadomościach i muzyce. W końcu singiel to również dobry interes. Celebrujemy zatem nowy rodzaj kultury – tzw. popkulturę singla, w której posiadanie statusu singla zdetronizowało (jak do tej pory dominujący) model rodzinny. Single zaczęli wyznaczać nowe trendy.
Singiel – świadomy wybór
Wiele osób świadomie wybiera życie jako singiel, ceniąc jednocześnie wszystkie jego walory. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ coraz częściej młodzi ludzie stawiają na karierę, na swój status materialny, ale także na wygodę. Singiel czerpie z tego przyjemność, cieszy się wolnością, swobodą i samodzielnością. A także, na co wskazują badania eDarling, jest to po prostu łatwiejsze, przyjemniejsze i daje ludziom więcej czasu, żeby zająć się sobą:
„Single dbają o siebie lepiej niż ludzie w związkach: bardziej dbają o atrakcyjny strój, fryzurę i generalnie wygląd fizyczny, a także o swoje zdrowie”
Dzieje się tak z prostej przyczyny. Single mają po prostu więcej czasu dla siebie.
Singiel a swoboda seksualna
Wbrew pozorom, single nie zawsze czują się samotni; prowadzą urozmaicony tryb życia nie tylko zawodowy czy towarzyski, ale także seksualny. Jak wynika z badań seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego, blisko połowa Polaków – singli bez stałego partnera – miewa jednego kochanka w ciągu roku, 26 procent dwóch, a 27 procent trzech i więcej. Wolność erotyczna dotyczy głównie osób młodych. Seks bez stałego związku uprawiają młodzi głównie miedzy 20 a 29 rokiem życia, na drugim miejscu plasują się 30-35-latki. W Polsce samotny mężczyzna ma średnio trzy kochanki rocznie, kobieta niezależnie od tego, czy jest samotna z wyboru, czy też nie, sypia w tym czasie z jednym lub z dwoma mężczyznami.
Czy singiel jest skazany na samotność?
Wiele osób, chcąc zagłuszyć potrzebę bliskości, szuka romansów i przygód. W pewnym wieku singiel jednak chętnie rezygnuje z bycia samemu. Szczególnie po trzydziestych urodzinach zmieniają się priorytety i wartości. Myśl o założeniu rodziny staje się najważniejsza. Być może tradycyjny model rodziny nie przeszedł jeszcze do lamusa? Zmienił się jedynie wiek, w którym ludzie decydują się założyć rodzinę. Decyzja odnośnie ślubu zapada również później niż w przypadku poprzednich generacji. Przede wszystkim dotyczy to ludzi z wyższym wykształceniem, którzy na pierwszym miejscu stawiają na własny rozwój i w konsekwencji dłużej pozostają singlami.
Single z aspiracjami się nie poddają!
Single nie zakładają z góry, że już na zawsze będą samotni. Przypuszczają, że najpierw postawią na karierę i zabawę, a później zawsze znajdzie się czas na znalezienie odpowiedniego partnera. Często spotyka ich rozczarowanie. Z wiekiem coraz trudniej jest znaleźć partnera, z którym chciałoby się być na dobre i na złe. Jeśli jednak znajdzie się kogoś do pary, to czasem nie udaje się już zmienić nawyków i przyzwyczajeń, które single nabyły podczas długich lat. Warto jednak pamiętać, że wkładając odpowiednio dużo starań, każdy singiel znajdzie swoją drugą połowę. Chcąc pomóc przypadkowi warto skorzystać z portalu internetowego eDarling.
Chcesz poznać interesujących singli, szukających poważnego związku? Zarejestruj się na eDarling!
Źródła
*Ankieta eDarling na temat stereotypów, 520 Użytkowników eDarling.pl, średni wiek: 38 lat, 48% mężczyzn