Savoir-Vivre

Kultura w Internecie

Taktowne zachowanie oraz przyjazny uśmiech są w życiu codziennym podstawą relacji międzyludzkich. Wykorzystując anonimowość Internetu wielu Użytkowników zapomina niestety, czym jest kultura osobista i łamie wiele zasad dobrego zachowania. Ponieważ szukanie partnera jest bardzo osobistą sprawą, eDarling ustalił najważniejsze zasady użytkowania portalu:

1. Imię

Podczas rejestracji proponujemy podać swoje prawdziwe imię, gdyż wówczas wzajemne relacje między Użytkownikami nabierają bardziej osobistej formy i stają się wiarygodniejsze.

Należy pamiętać o tym, iż nazwy obraźliwe, nieprzyzwoite lub takie, które są niezgodne z naszym Regulaminem są niedozwolone. Rejestracja na wielu różnych kontach jest zabroniona.

2. Zdjęcie profilowe

Do profilu możesz dodać swoje zdjęcia. Prosimy pamiętać o różnicy między zdjęciem profilowym a pozostałymi zdjęciami dodanymi do konta na eDarling. Zdjęcie profilowe powinno wyraźnie przedstawiać Twoją osobę, najlepiej żeby było to zdjęcie portretowe tzn. takie, na którym Twoja twarz jest wyraźnie widoczna. Jako zdjęcia dodatkowe możesz zamieszczać fotografie przedstawiające Twoją rodzinę, przyjaciół, swoje zwierzęta itp. Zakazane jest dodawanie zdjęć erotycznych lub pornograficznych, przedstawiających akty przemocy fizycznej lub seksualnej, niosących treści rasistowskie i obrażających pewne grupy i zwyczaje ludzkie. Zabronione jest również umieszczanie wszelkiego rodzaju reklam i znaków firmowych.

3. Informacje o Użytkowniku

Każdy Użytkownik eDarling, zamieszczając informacje o sobie, poświadcza, że są one zgodne z rzeczywistością. Treści umieszczane w profilu lub w wiadomościach nie mogą wzbudzać u innych Użytkowników oczekiwań, których nie jesteś w stanie spełnić. Profile zawierające informacje niezgodne z prawdą zostaną bez uprzedzenia usunięte z naszego serwisu.

4. Wiadomości i wpisy w profilu

Twoja wiadomość, jak i to, co wpiszesz w swoim profilu, odzwierciedlają Twoją kulturę osobistą. Podczas szukania partnera styl pisania wiadomości odgrywa ogromną rolę. Zanim wyślesz wiadomość, przemyśl, jakie wrażenie pozostawią na odbiorcy Twoje słowa. Weź zatem pod uwagę następujące wskazówki:

  1. Poświęć wystarczającą ilość czasu na zredagowanie wiadomości, tak aby zachęcić odbiorcę do jej przeczytania i udzielenia na nią odpowiedzi.
  2. Nie wysyłaj wiadomości masowych, lecz zadbaj o to, by każda z nich miała charakter indywidualny.
  3. Zwracaj uwagę na ortografię, wielkie i małe litery, unikaj zbyt dużej liczby emotikonów oraz pisania drukowanymi literami. Nie uzywaj też skrótów SMS-owych (np. OMG, w8, itp.)
  4. Pamiętaj, że używanie wulgaryzmów oraz nieprzyzwoitych wyrażeń jest na naszym portalu zabronione.

5. Komunikacja z innymi

Ludzie korzystający z Internetu często czują się całkowicie anonimowi. Nie zapominaj jednak, że Twój adresat również ma uczucia i może poczuć się urażony nieodpowiednim zachowaniem swojego rozmówcy. Pozorny dystans nie może stać się pretekstem do tego, aby ranić innych, obrażać ich lub odnosić się do nich obojętnie. Zawsze traktuj innych Użytkowników z szacunkiem.

6. Unikanie nieporozumień

Bądź ostrożny, jeśli chodzi o sarkastyczne poczucie humoru i ironiczne wypowiedzi. Zwróć uwagę na to, aby Twoje wypowiedzi były jednoznaczne i nie powodowały nieporozumień. Pamiętaj, że w pisemnej wiadomości Twoje gesty i mimika, których możesz użyć podczas osobistej rozmowy, są niewidoczne dla innych.

7. Prywatne dane

Nawet jeśli znajomość z innym Użytkownikiem rozwija się obiecująco, nie spiesz się z podawaniem mu swoich bezpośrednich danych kontaktowych oraz poruszaniem tematów dotyczących spraw intymnych. Zadaj sobie najpierw pytanie, czy na tym etapie znajomości jest to potrzebne.

8. Udzielanie odmowy

Jeżeli nie jesteś już zainteresowany dalszym kontaktem z danym Użytkownikiem, powiedz mu o tym w delikatny sposób. Krótka wiadomość wystarczy, aby zainteresowana Tobą osoba nie czekała na darmo na Twoją odpowiedź.

9. Otrzymywanie odmowy

To dotyczy również odwrotnej sytuacji. Jeśli inny Użytkownik poinformuje Cię o braku zainteresowania Twoją osobą, wykaż zrozumienie i nie nagabuj go wysyłając mu kolejne wiadomości.

10. Poufność

Wiadomości, które dostajesz od innych Użytkowników, należy traktować poufnie. Tylko za wyraźną zgodą nadawcy mogą być one udostępnione osobom trzecim. Serwis eDarling nie zezwala na działanie na szkodę innych Użytkowników oraz cytowanie ich wypowiedzi lub upublicznianie prywatnych szczegółów z ich życia bez wyraźnej zgody tych osób.

11. Nawiązywanie kontaktów wyłącznie w celach znalezienia partnera seksualnego jest zabronione.

12. Niedozwolone treści

Nasz serwis nie zgadza się na publikowanie treści rasistowskich, politycznie ekstremistycznych, seksistowskich, dyskryminujących, wulgarnych czy nawołujących do przemocy. Zakazane jest dyskryminowanie oraz oczernianie ludzi należących do innej grupy etnicznej lub wyznających inną religię. Zabronione są także słowne groźby i obelgi skierowane pod ich adresem.

13. Naruszenie regulaminu

Wszystkie profile w serwisie eDarling.pl są przez nas sprawdzane, a nasze procesy filtracyjne chronią Użytkowników przed oszustami, natrętami i wszelkiego rodzaju spamem. Niemniej może się zdarzyć, iż w pojedynczych przypadkach nieodpowiednie treści nie zostaną przez nas wykryte dostatecznie szybko. Wówczas będziemy Ci wdzięczni za przekazanie nam informacji o Użytkownikach, naruszających nasz Regulamin bądź zasady etykiety.

Karanie wykroczeń

Wszystkie treści generowane przez Użytkowników będą w uzasadnionych przypadkach sprawdzane, a potwierdzone złamanie etykiety oraz zasad Regulaminu portalu odpowiednio karane. Treści oraz zdjęcia niezgodne z powyższymi zasadami będą odrzucane/usuwane przez administratorów portalu eDarling.

Naruszenie etykiety lub Regulaminu portalu, w zależności od decyzji operatora, prowadzi do otrzymania ostrzeżenia lub skutkuje natychmiastowym usunięcia profilu. Wykroczenie może również pociągnąć za sobą podjęcie środków prawnych.

Droga do szczęścia