Jak spędzać randki w Katowicach?

randki w Katowicach

Katowice są stolicą województwa śląskiego i głównym ośrodkiem Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Wprawdzie to miasto jest zazwyczaj kojarzone z górnictwem, hutnictwem, licznymi firmami czy przedsiębiorstwami, jednak pamiętajmy, że nie samą pracą żyją jego mieszkańcy. Katowice nie są może tak atrakcyjne pod względem turystycznym jak Kraków czy Toruń, jednak z pewnością znajdziemy tutaj mnóstwo ciekawych miejsc na romantyczne randki.

Możliwości umówienia się na randkę w Katowicach?

Katowice razem z 13 okolicznymi miastami tworzą ponad dwumilionową Aglomerację Górnośląską. Takie ogromne skupisko ludzi na pewno sprzyja nawiązywaniu kontaktów czy nowych przyjaźni.

Same Katowice są jednym z większych ośrodków naukowych w Polsce. Ponad 20 katowickich uczelni wyższych skupia wokół siebie około 100 tysięcy młodych osób, a wśród nich mnóstwo singli szukających swojej drugiej połówki. Jeśli ktoś szczególnie wpadnie Wam w oko i chcielibyście umówić się na romantyczną pierwszą randkę, Katowice oferują wiele ciekawych restauracji, kafejek czy imprez kulturalnych. Poniżej przedstawiamy tylko niektóre propozycje.

Randki w Katowicach: Top 5 atrakcji

Spacer po mieście

Mieszkańcy Katowic wiedzą doskonale, że ich miasto pełne jest miejsc wprost stworzonych do romantycznych spacerów – zabytkowe kolonie robotnicze, nowoczesna architektura czy Stare Miasto z ciekawymi kamieniczkami w okolicach ulic Mariackiej, Francuskiej czy Placu Miarki. Nie znajdziemy tu wprawdzie sukiennic czy wielowiekowych pałaców, jednak mimo wszystko warto tu przyjechać i poczuć niesamowitą atmosferę, którą tworzą przede wszystkim cudowni ludzie.

Spodek

O katowickim Spodku słyszał chyba każdy Polak. Ze względu na warunki techniczne i rozmiary, w obiekcie organizowane są największe imprezy kulturalne, sportowe i muzyczne. Przed przyjazdem do Katowic warto zajrzeć na oficjalną stronę internetową Spodka, aby upewnić się, że nie minie Was jakieś ważne wydarzenie czy impreza!

Randka i shopping w jednym

Jeśli Wasza druga połówka interesuje się modą, warto zrobić jej niespodziankę i wybrać się wspólnie do jednej z popularnych galerii handlowych. Może pójdziecie do nowo otwartego centrum Silesia City Center? Jest to miejsce, w którym różnorodność butików łączy się z przyjazną atmosferą knajpek i kawiarni.

Restauracja

Doskonałym miejscem na romantyczną randkę w Katowicach jest także jedna z wielu tutejszych restauracji, naleśnikarni czy pierogarni. Możemy na przykład zabrać naszą sympatię do lokalu Sunlight, gdzie niepowtarzalny nastrój, pyszne jedzenie i miła obsługa sprawią, że każda chwila spotkania będzie wyjątkowa.

Randki i katowickie imprezowanie

Fani nocnych szaleństw również nie będą się nudzić w Katowicach. Na taneczną randkę możemy się wybrać m.in. do City Pubu, klubu Pomarańcza czy Klubu Spiż, w którym dodatkową atrakcją jest browar i unikalne „spiżowe” piwo. Na pewno znajdziecie tutaj coś dla siebie!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

pomoc