Jak zapomnieć o byłym? Jest na to sposób!

Jak zapomnieć o byłym

Nie ma lekkich i łatwych rozstań, każde przysparza cierpień, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy osobą, od której się odchodzi. Bliscy w kółko powtarzają, że czas leczy rany, wkrótce o nim zapomnisz. Dni jednak mijają, a Ty ciągle tęsknisz, rozmyślasz i nie możesz pogodzić się ze zmianą. Poniżej prezentujemy Ci skuteczną strategię, dzięki której szybciej o nim zapomnisz.

8 kroków, które pomogą zapomnieć o byłym

Zastosuj się do poniższych punktów, a szybciej osiągniesz wewnętrzny spokój, znów poczujesz się szcześliwa, otworzysz się na nowe możliwości, w tym również miłość.

Tak, teraz wydaje Ci się to niemożliwe, nie wierzysz, że kogoś jeszcze pokochasz, jesteś przekonana, że nie ma na świecie nikogo tak wspaniałego, jak Twój były, dlatego już nikt nigdy nie zdobędzie Twojego serca. Gwarantujemy Ci jednak, że gdy minie „żałoba po związku” zauważysz, że na świecie jest mnóstwo interesujących mężczyzn. Znów będziesz mogła powiedzieć „kocham”.

1 Krok 1: wypłacz się! Przeznacz ten czas na wyrzucanie z siebie złych emocji.

Może pomoże Ci przy tym nastrojowa muzyka? Lub „Wasze” utwory? Może brzmi to dziwnie i okrutnie, ale faktem jest, że wiele osób sięga po smutne utwory o nieszczęśliwej miłości właśnie wtedy, kiedy chcą zapomnieć o byłym. Wspólne przeżywanie smutnych linijek tekstu z osobą, która je wyśpiewuje, naprawdę może pomóc.

2 Krok 2: utnij kontakt! Skasuj maile i sms-y, wykasuj numer telefonu.

Wyrzuć lub schowaj pamiątki po byłym, usuń go z portali społecznościowych (lub „przerzuć” byłego partnera do grona odległych znajomych i pod żadnych pozorem nie zaglądaj na jego profil przez kilka miesięcy – jest to opcja dla osób o silnej woli, które mimo pokus, będą w stanie powstrzymać się przed wchodzeniem na konto byłego partnera). Poproś wspólnych znajomych, aby nie informowali Cię, co u niego słychać. Naturalnie, możesz z nimi rozmawiać o sytuacji, w jakiej się znalazłaś – mów o swoich uczuciach, pytaj o opinie, jednak pod żadnym pozorem nie próbuj dowiadywać się, co obecnie u niego słychać.

3 Krok 3: zmień otoczenie! Jeśli masz taką możliwosc, pojedź w miejsce, które Ci się z nim nie kojarzy.

Zmiana otoczenia dobrze Ci zrobi, Twoje myśli będą zajęte czymś innym, Ty przez jakiś czas nie będziesz bywać w miejscach, w których na co dzień bywałaś z nim.

4 Krok 4: skup się na pracy! Praca (lub nauka) jest doskonałym sposobem na zajęcie myśli, wykorzystaj to.

Za jej pomocą możesz osiągnąć spokój ducha (przynajmniej,kiedy jesteś w pracy). Postaw więc na rozwój, proś o dodatkowe zadania, na których będziesz musieć skupić uwagę, tym samym Twoje myśli nie będą ciągle krążyć przy byłym. Dzięki takiej postawie nie tylko szybciej zapomnisz o partnerze, ale nabędziesz również nowe umiejętności, rozwiniesz się. Być może zaowocuje to w przyszłości awansem?

5 Krok 5: dużo czytaj! Każda chwila poświęcona na czytanie, to chwila wolna od tęsknoty za byłym.

Zapisz się do biblioteki i zacznij czytać. Za każdym razem, kiedy sięgniesz po książkę, zatopisz się w innym świecie, zapominając o tym, w którym żyjesz.

6 Krok 6: rozpieszczaj się! Złamane serce wymaga czasu na to, by się zrosnąć. Umil więc sobie ten czas najlepiej, jak możesz – zasługujesz na to!

Wizyta u fryzjera, czy kosmetyczki? Nowa sukienka? Wyjście na koncert? Kurs wspinaczkowy? Możliwości jest wiele, sięgaj po te, które sprawią Ci najwięcej radości.

7 Krok 7: zrób listę wad! W momentach, kiedy zdarza Ci się znów zatęsknic za byłym, sięgnij po kartkę papieru i przenieś na nią to, czego nie lubiłaś w swoim byłym/w waszej relacji.

8 Krok 8: szukaj wsparcia w Internecie! Poszukaj w sieci grup wsparcia, miejsc, w których ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami. Na ten moment przeżywacie to samo: ból rozstania i szukanie odpowiedzi na pytanie, jak zapomnieć o bylym.

W kilka osób łatwiej jest radzić sobie z przejściem przez ten trudny czas.

Teraz zapewne myślisz „wiem, że w końcu kiedyś zapomnę, jednak zabierze mi długie lata, nim znów poczuję, że kogoś kocham”. Gwarantujemy Ci jednak, że jeśli zastosujesz się do naszych ośmiu rad, szybciej uleczysz swoje złamane serce i zapomnisz o byłym partnerze.

Chcesz poznać kogoś, kto również jest samotny? Zarejestruj się na eDarling już dziś!

baner do rejestracji

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB