Idealny partner – pogoń za mrzonką

Idealny partner

Romantyczna nadzieja wielu kobiet na znalezienie idealnego partnera potrafi zaburzyć trzeźwą ocenę sytuacji oraz utrudnić odnalezienie właściwej osoby. Nie pozwól, żeby szansa na prawdziwe uczucie przeszła Ci koło nosa. Chłodne spojrzenie na mity powstałe wokół miłości sprawi, że poszukiwanie drugiej połowy stanie się łatwiejsze.

Książę mnie uratuje

Część kobiet oczekuje, że idealny partner wybawi je od samotności oraz szarości dnia codziennego. Zamiast bezowocnie czekać, lepiej samemu wziąć życie w swoje ręce i rozwiązać nękające problemy. Zapewni to nie tylko lepsze samopoczucie, lecz również stworzy pozytywną aurę, która być może przyciągnie uwagę kogoś szczególnego.

Życie to nie bajka

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami, żyła piękna królewna, której serce zdobył odważny książę. W rzeczywistości ani miłość, ani ludzie nie są jednak perfekcyjni. Trzeba pogodzić się z faktem, że potencjalny idealny partner na pewno posiada wady. To one wyróżniają go z tłumu oraz tworzą jego niepowtarzalną osobowość. To niedoskonałości (oraz rozbieżność od idealnych wyobrażeń) sprawiają, że jesteśmy interesujący i niepowtarzalni.

Idealny partner

Co zrobić po randce z sympatyczną osobą, która nie odpowiada w stu procentach wyobrażeniu idealnego partnera? Zamiast natychmiastowego zerwania kontaktu może warto mimo wszystko umówić się na jeszcze jedno spotkanie. Niewykluczone, że rezygnując z drugiej szansy, pozbawiamy się możliwości bliższego poznania wspaniałej osoby.

Pobieżnie przeglądając profile na portalach randkowych nie trudno przeoczyć jakiś miły kontakt. Lepiej więc szukać wolniej, ale za to dokładniej i nie zaniedbywać profili osób, które nie w pełni odpowiadają wizji naszego idealnego partnera. Przy bliższym poznaniu może się okazać, że czyjaś niedoskonałość wcale nie jest taka straszna.

Ideał

Jeśli obawiasz się, że Twój idealny partner już wysłał Ci wiadomość, ale przez pochopność została przez Ciebie skasowana – nie poddawaj się! Na pewno dostaniesz jeszcze jedną szansę.

Do szukania partnera staraj się podchodzić bez uprzedzeń, a z każdego spotkania wyciągać wnioski. W ten sposób łatwiej rozpoznać, która z poznanych osób mogłaby zająć miejsce u naszego boku.

Happy End

Znalezienie drugiej połowy to dopiero połowa sukcesu. Przekazywane przez bajki i komedie wizje sielankowego życia we dwoje nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Należy pamiętać, że związki potrzebują stałej troski, uwagi i zaangażowania również wtedy, gdy partnerzy sprawiają wrażenie szczęśliwych i zadowolonych. Znaleźć odpowiedniego partnera to jedno, a utrzymać harmonijny związek to już zupełnie co innego.

Otwartość, ciągła komunikacja oraz gotowość do kompromisów, to niektóre ze składników potrzebnych do zbudowania trwałej relacji. Czy historia zakończy się happy endem zależy wyłącznie od waszych starań. Jedno jest pewne. Twoje przeżycia będą o wiele ciekawsze niż wszystkie filmy miłosne razem wzięte.

Idealny partner to postać owiana mitem. Dlatego lepiej ufać swojemu zdrowemu rozsądkowi niż bajkowym opowieściom. I zamiast czekać na księcia z bajki, warto wziąć los w swoje ręce. Życzymy powodzenia w poszukiwaniu drugiej połowy!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB