Pamiątki po eks – co z nimi zrobić?

pamiątki po eks

Maskotki, biżuteria, kubki, ramki, zdjęcia… tego typu pamiątki najczęściej pozostają nam po związkach, które nie przetrwały próby czasu. Co zrobić z tymi niemymi świadkami dawnej miłości?

Jeśli pamiątki po eks-partnerze przywołują wspomnienia minionego uczucia i sprawiają ci tym ból, możesz się z nimi rozprawić na kilka różnych sposobów. Symboliczne zamknięcie minionego rozdziału życia jest konieczne, by móc bez obciążeń zaangażować się w nowy związek. Pierwszym krokiem ku temu może być usunięcie z najbliższego otoczenia pamiątek dawnej miłości.

Pozbądź się ich, aby zrobić miejsce na nową miłość

Każde rozstanie jest bolesne, zostawia nas ze złamanym sercem. Przestajemy wierzyć w to, iż jeszcze będziemy szczęśliwi. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że możemy pokochać kogoś innego. Prawda jest jednak taka, że czas leczy każdą ranę, nieważne, jak jest głęboka. Aby przyspieszyć ten prces, dobrze jest zacząć od rozprawienia się z pamiątkami po naszym byłym!

Przeczytaj też: Jak zapomnieć o byłym?

Spakuj wszystkie przedmioty, które kojarzą ci się z byłym partnerem do kartonów i wynieś do piwnicy lub na strych. Jeśli tego nie zrobisz, jeszcze długo będą one przywoływały wspomnienia dawnych czasów i ciągle na nowo sprawiały ból. Im wcześniej się ich pozbędziesz, tym szybciej uporasz się z rozstaniem i znów zaczniesz cieszyć się życiem.

Zorganizuj symboliczną ceremonię zakończenia związku. Zbierz wszystkie zdjęcia oraz listy i kartki od byłego ukochanego, po czym podrzyj je lub spal. Przedmioty takie, jak na przykład pierścionek możesz zakopać, inscenizując przy tym pogrzeb waszej miłości. Komu powyższe sposoby wydają się zbyt dramatyczne, może przywiązać do balonu napełnionego helem list pożegnalny eks-partnera i pozwolić mu poszybować w niebo. Jeśli wolisz „mniej widowiskowe” rozwiązania, weź kartkę papieru i napisz list, w której pożegnasz sie z byłym partnerem. Naturalnie, nie musisz go wysyłać. Wybierz i zorganizuj taki rytuał, który ułatwi ci zakończyć związek.

Muzeum Zerwanych Więzi

Interesujący pomysł na to, co zrobić z pozostałościami po związkach, mieli Olinka Vištica i Dražen Grubišić, którzy w Zagrzebiu założyli Muzeum Zerwanych Więzi. W owym muzeum gromadzone są pamiątki po uczuciach, które nie przetrwały próby czasu. Eksponaty pochodzą z całego świata i każdy z nich opowiada historię jakiejś niespełnionej miłości.
To, co zrobisz z pamiątkami po swoim eks, zależy też w dużej mierze od tego, jak wspominasz wspólnie spędzony czas. Jeśli uznajesz go po prostu za kolejny etap życia i budzi on Twoje pozytywne emocje, nic nie stoi na przeszkodzie, by niektóre z przedmiotów zachować. Zrezygnuj jednak z tego, jeśli rozstanie było wyjątkowo bolesne, lub jeśli w związku nie czułaś się szczęśliwa. W takim wypadku pozbycie się wszystkich pamiątek po byłym partnerze może przynieść znaczną ulgę i uczucie uwolnienia się od przykrych wspomnień. Niech to będzie symboliczny początek nowego rozdziału w Twoim życiu! Gdy natomiast poczujesz się znowu gotowa na to aby poznać nowych ludzi, wypróbuj portal randkowy!

banner do rejestracji

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB