Randka latem: najnowsze trendy

pomysły na letnią randkę

Aby rozpalić lub podsycić miłość warto sięgnąć po nietuzinkowe pomysły. Obojętnie jak długo zna się swoją sympatię, zawsze można ją zaskoczyć oryginalnym miejscem randki. Przy tej okazji warto poznać najnowsze trendy również i w tym zakresie. Spacer po parku czy obiad w restauracji można zastąpić bardziej wyszukanymi pomysłami.

Adrenalina a budowanie bliskich więzi

Zgodnie z psychologicznym eksperymentem, wzmożona aktywność oraz wydzielana przy tym adrenalina wywołują uczucie podobne do stanu zakochania. Dowiódł temu test przeprowadzony nad rzeką Capilano w Kanadzie przez naukowców z Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej, Donalda G. Duttona i Arthura P. Arona.1 Udowodniono, że ekscytujące warunki zewnętrzne mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój miłości.

Podczas eksperymentu jedna grupa badanych miała za zadanie przejść przez kołyszący się, niestabilny, wiszący most, znajdujący się na wysokości 70 metrów nad rzeką. Druga grupa przeprawiała się przez stabilny i solidny drewniany most znajdujący się na jednej z odnóg rzeki, na wysokości zaledwie trzech metrów nad poziomem wody.

Na końcu przeprawy, na każdego badanego czekała studentka, rzekomo prowadząca ten projekt. Po wypełnieniu kwestionariusza proponowała swój numer telefonu w razie ewentualnych pytań czy chęci uzyskania dodatkowych informacji dotyczących najnowszych trendów w dziedzinie danych badań. Mężczyźni, którzy pokonali wiszący most byli bardziej skłonni do przyjęcia propozycji skontaktowania się z przeprowadzającą ankietę, niż panowie, którzy przeszli po stabilnym moście.

Warto więc zaryzykować i na najbliższą randkę wybrać atrakcję z dawką adrenaliny i dreszczykiem emocji, aby zwiększyć szansę na umocnienie więzi. Zdaniem naukowców, gdy zagrożenie minie i poziom dopaminy w organizmie wróci do normy, jesteśmy bardziej skłonni ulec urokowi oraz atrakcyjności nowo poznanych osób.

Zabranie sympatii na randkę do wesołego miasteczka z rollercoasterami, czy do kina na trzymający w napięciu horror, może wywołać dawkę adrenaliny, która przywiedzie kobietę w silne i opiekuńcze ramiona mężczyzny.

Najnowsze trendy: park linowy

Balansowanie na linach rozpostartych ponad ziemią, wspinanie się oraz wzajemne asekurowanie wymaga wiele zaufania. Poznanie się w tak intensywnej i niemalże ekstremalnej sytuacji na pewno otworzy nowe, nieznane dotąd horyzonty.

Taki oryginalny „spacer” na wysokości daje nam nie tylko wiele satysfakcji z samego siebie, ale równocześnie przyczynić się może do powstania bliskości. Wspólnie przeżyte doświadczenia, towarzyszące im napięcie oraz poczucie spełnienia jednoczą. Po takiej randce można zbliżyć się do siebie szybciej niż się tego oczekiwało.

Geocaching

Warto znać najnowsze trendy w wielu dziedzinach, również te w sferze randkowania. Doskonałym przykładem jest geocaching. Jest to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu ukrytych przez innych uczestników skrzynek za pomocą odbiorników GPS. Pojemniki te zawierać mogą dziennik odwiedzin oraz różnego rodzaju upominki na wymianę. Lokalizację miejsca ukrycia skrzynki pobiera się ze specjalnych internetowych baz danych. Zazwyczaj znajdują się one w miejscach mało znanych, trudno dostępnych lub rzadko odwiedzanych.

Odkrywanie oraz poznawanie okolicy we dwoje może okazać się ciekawą przygodą. Wzajemne zaufanie oraz poruszanie się w trudnym i nieznanym terenie zwiększa konieczność polegania na sobie. Spędzanie wspólnego czasu na łonie letniej przyrody może sprawić, że i wam udzieli się coś z panującego w naturze ożywienia.

Spontaniczne wypady

W fazie wspólnego poznawania się warto stawiać na spontaniczność. Dopomóc mogą w tym najnowsze trendy na spędzanie randek. Zamiast spaceru w pobliskim parku warto może udać się na niezaplanowany wyjazd. Co z weekendową wyprawą nad morze? Alternatywą może okazać się weekend z elementami sztuki przetrwania oraz paintballu, przelot na paralotni lub bieg o ambitnym przebiegu trasy.

Dla zwolenników dreszczyku i bardziej oryginalnych form spędzania czasu, atrakcyjna może być wspinaczka skałkowa czy też downhill, jedna z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego. Naukowcy Dutton i Aron dowiedli, iż skrajne emocje zwiększają gotowość do flirtowania oraz pobudzają do większej uczuciowości. Warto więc może samemu się o tym przekonać.

Najnowsze trendy: oryginalne hotele

Spontaniczny wypad można uzupełnić noclegiem w ciekawym, nietypowym miejscu. Wyobraźnia architektów nie zna granic. Dzięki różnorodności każdy może wybrać coś dla siebie. Idealnym przykładem jest hotel w Londynie, którego design wzorowany jest na wnętrzach samolotów lub też w stylu pop art z plastikowymi meblami w przeważającym kolorze różu w Atenach. Dla bardziej ekstrawaganckich ciekawym rozwiązaniem byłby nocleg w lodowym pensjonacie w wiosce Jukkasjärvi w Szwecji, bądź w hotelu zbudowanym w koronie drzew w Bawarii. Najnowsze trendy, na każdą porę roku, sprawdzić można w każdej chwili w Internecie. Przy wyborze warto wykazać się kreatywnością, gdyż znacznie więcej można zyskać nietuzinkowością niż posługiwaniem się oklepanymi strategiami.

Najnowsze trendy na letnią randkę są ekstrawaganckie i nietypowe. Zakochanie się na nowo czy odświeżenie starej miłości na pewno przyjdzie w niecodziennej sytuacji z większą łatwością. Dzielenie wspólnych przeżyć umacnia więzi i pozwala na rozkwitnięcie wyjątkowo głębokich uczuć.

Źródła

1 Dutton D. G. / A. P. Aron, Some evidence for heightened sexual attraction under conditions of high anxiety, “Journal of Personality and Social Psychology” 1974, nr 30, s. 510 – 517.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB