Marta Pietrzak
74949

Pierwsza randka - co zrobić, żeby jej nie zepsuć?

pierwsza randka
Czy wiesz, że 72% mężczyzn odbiera zaproszenie na drinka jako czytelny sygnał zainteresowania ich osobą, podczas gdy aż 60% kobiet twierdzi, że nie musi to oznaczać nic wyjątkowego i może być tylko spotkaniem znajomych? Jak więc odnaleźć się w świecie pierwszej randki widzianej oczami mężczyzn i kobiet, skoro nawet najprostsze rzeczy postrzegamy zupełnie inaczej?

Przeprowadziliśmy ankietę wśród prawie 1,5 tysiąca użytkowników eDarling. Dzięki ich doświadczeniom, możesz dowiedzieć się jak to spotkanie postrzegają kobiety, a jak odbierają je mężczyźni i pewniej stawić czoła wyzwaniu  – do dzieła!

 

Pierwsza randka – na luzie!

Pierwsza randka to emocjonujące przeżycie dla obu stron – pamiętaj o tym, druga strona czuje się dokładnie tak samo! Postaw na poczucie humoru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przyznają, że na pierwszym spotkaniu chcą się przede wszystkim dobrze bawić i miło spędzić czas.


W czasie pierwszej randki 47% kobiet chce, żeby ich partner je rozśmieszył, z kolei połowa mężczyzn chciałaby też usłyszeć historię życia partnerki.


W czasie tej wyjątkowej randki skup się na tym, co was łączy. Kluczem będą wspólne zainteresowania i pasje.  Unikaj drażliwych tematów, takich jak polityka, religia czy gospodarka. Te sprawy mogą poczekać, być może  porozmawiacie o nich gdy wasza relacja już się pogłębi. Zadbaj także o pewnien balans w waszej konwersacji, nie skupiaj się nadmiernie na sobie, nie wypytuj też nachalnie towarzysza rozmowy. Pierwsza randka ma służyć temu, żebyście się lepiej poznali, zaprezentowali i co ważne, dobrze bawili i… zauroczyli.
 

Pierwsza randka – w czym i gdzie?

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego miejsca na pierwsze spotkanie jest bardzo ważny. Powinno ono być przyjemne, neutralne, a także i  komfortowe dla obydwu osób. Nie zapomnij - miłej atmosferze sprzyja dobre jedzenie i pyszna kawa.


Połowa kobiet i ponad jedna trzecia mężczyzn wskazało, że na pierwszej randce najchętniej poszłoby na kawę. Popularnością cieszy się także wyjście na kolację (ok 20%).


Co trzeci z panów chętnie zaprosiłby partnerkę do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.


Nasza wskazówka: polecamy łączenie randkowych pomysłów ze sobą: nie ma nic przyjemniejszego, niż po długim, wyczerpującym spacerze, zasiąść w przytulnej kawiarni i napić się gorącej czekolady w miłym towarzystwie!


Skoro juz wiemy dokąd, warto zapytać – w czym wybierzemy sie na pierwszą randkę?


Panowie stawiają na luźny i komfortowy strój (80%). Panie sa tutaj innego zdania, aż 40% z nich ubierze się seksownie i elegancko, żeby zrobić piorunujące wrażenie na swoim partnerze.


Seksowny strój nigdy nie zaszkodzi, jednak radzimy, żeby przed randką ustalić jej przebieg – jeżeli partner planuje zabrać nas na wycieczkę po lesie, żagle lub kręgle, lepiej nie przychodzić na spotkanie w 10 centymetrowych szpilkach i obcisłej mini. Na randki-niespodzianki poroponujemy dobrać bardziej uniwersalny strój, który oczywiście także może byc atrakcyjny!

Moda i miłość

Po randce – co dalej?

Jak powinna zakończyć się udana pierwsza randka? Okazuje się, ze odpowiedzi naszych użytkowników nie sa jednoznaczne. Milczenie nie zawsze oznacza niezadowolenie, a czasem wręcz odwrotnie. Nie daj się zmylić nieczytelnym sygnałom, tylko dąż do celu – jeśli randka ci się podobała, postaraj sie zaaranżować kolejne spotkanie.


Mężczyźni dużo chętniej pokazują swoją emocjonalna naturę tuż po pierwszym spotkaniu, 69% z nich zakończy randkę pocałunkiem w policzek lub usta, a 23% przytuli swoja partnerkę.


Panie są ostrożniejsze w tej kwestii, aż 40% powie tylko „do widzenia”, a drugie tyle chętnie da partnerowi buziaka w policzek.


Kobiety okazują się być bardziej powściągliwe w okazywaniu uczuć. Nie tylko nie chcą się wylewnie żegnać, ale także aż 40% zadeklarowało, że po udanej randce nie wykona żadnego gestu czekając jedynie na ruch ze strony mężczyzny. Druga część z nich chętnie wyśle wiadomość z podziękowaniem. Panowie są bardziej skorzy do działania. Po udanej randce prawie 60% z nich zadzwoni do swojej partnerki i zaproponuje kolejne spotkanie.

Jak widać, mężczyźni muszą przejąć inicjatywę, wykazać się pewnością siebie i uporem. Panowie, nie dajcie się zwieść – kobiece milczenie może być dowodem na to, że randka była świetna, a kobieta czeka niecierpliwie na wasz kolejny krok!

 

Jak widzisz, pierwsza randka to nie powód do stresu! Kobiety i mężczyźni są zgodni co do wielu szczegółów tego spotkania – że zaprosić i zapłacić powinien raczej mężczyzna. Obie strony są zdania, że warto ten czas spędzić w miłym miejscu o romantycznej atmosferze i skupić się na sobie nawzajem. Jeśli będziesz się trzymać tych kroków, wszystko powinno pójść jak z płatka! Jeśli uważasz, że to już czas na spotkanie w realu, zrób to! Dla ostudzenia emocji, weź głęboki oddech i pozbądź się wszelkich oczekiwań. Po prostu daj się ponieść chwili i bądź sobą!

Comments

Przede wszystkim relaks. Jesli akceptujesz siebie wszystko potoczy sie bezproblemowo. Jeśli nie jesteś pewna siebie znjadz na to sposob. Ja od zawsze miałam kompleks małych ust. Grunt to wiara w siebie

Słuszne rady Pierwsza randka na luzie ( o ile emocje pozwolą) i bez tematów politycznych.