Pierwsza randka – co zrobić, żeby jej nie zepsuć?

pierwsza randka

Czy wiesz, że 72% mężczyzn odbiera zaproszenie na drinka jako czytelny sygnał zainteresowania ich osobą, podczas gdy aż 60% kobiet twierdzi, że nie musi to oznaczać nic wyjątkowego i może być tylko spotkaniem znajomych? Jak więc odnaleźć się w świecie pierwszej randki widzianej oczami mężczyzn i kobiet, skoro nawet najprostsze rzeczy postrzegamy zupełnie inaczej?

Przeprowadziliśmy ankietę wśród prawie 1,5 tysiąca użytkowników eDarling. Dzięki ich doświadczeniom, możesz dowiedzieć się jak to spotkanie postrzegają kobiety, a jak odbierają je mężczyźni i pewniej stawić czoła wyzwaniu – do dzieła!

Pierwsza randka – na luzie!

Pierwsza randka to emocjonujące przeżycie dla obu stron – pamiętaj o tym, druga strona czuje się dokładnie tak samo! Postaw na poczucie humoru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przyznają, że na pierwszym spotkaniu chcą się przede wszystkim dobrze bawić i miło spędzić czas.

W czasie pierwszej randki 47% kobiet chce, żeby ich partner je rozśmieszył, z kolei połowa mężczyzn chciałaby też usłyszeć historię życia partnerki.

W czasie tej wyjątkowej randki skup się na tym, co was łączy. Kluczem będą wspólne zainteresowania i pasje. Unikaj drażliwych tematów, takich jak polityka, religia czy gospodarka. Te sprawy mogą poczekać, być może porozmawiacie o nich gdy wasza relacja już się pogłębi. Zadbaj także o pewnien balans w waszej konwersacji, nie skupiaj się nadmiernie na sobie, nie wypytuj też nachalnie towarzysza rozmowy. Pierwsza randka ma służyć temu, żebyście się lepiej poznali, zaprezentowali i co ważne, dobrze bawili i… zauroczyli.

Pierwsza randka – w czym i gdzie?

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego miejsca na pierwsze spotkanie jest bardzo ważny. Powinno ono być przyjemne, neutralne, a także i komfortowe dla obydwu osób. Nie zapomnij – miłej atmosferze sprzyja dobre jedzenie i pyszna kawa.

Połowa kobiet i ponad jedna trzecia mężczyzn wskazało, że na pierwszej randce najchętniej poszłoby na kawę. Popularnością cieszy się także wyjście na kolację (ok 20%).

Co trzeci z panów chętnie zaprosiłby partnerkę do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Nasza wskazówka: polecamy łączenie randkowych pomysłów ze sobą: nie ma nic przyjemniejszego, niż po długim, wyczerpującym spacerze, zasiąść w przytulnej kawiarni i napić się gorącej czekolady w miłym towarzystwie!

Skoro juz wiemy dokąd, warto zapytać – w czym wybierzemy sie na pierwszą randkę?

Panowie stawiają na luźny i komfortowy strój (80%). Panie sa tutaj innego zdania, aż 40% z nich ubierze się seksownie i elegancko, żeby zrobić piorunujące wrażenie na swoim partnerze.

Seksowny strój nigdy nie zaszkodzi, jednak radzimy, żeby przed randką ustalić jej przebieg – jeżeli partner planuje zabrać nas na wycieczkę po lesie, żagle lub kręgle, lepiej nie przychodzić na spotkanie w 10 centymetrowych szpilkach i obcisłej mini. Na randki-niespodzianki poroponujemy dobrać bardziej uniwersalny strój, który oczywiście także może byc atrakcyjny!

Moda i miłość

Po randce – co dalej?

Jak powinna zakończyć się udana pierwsza randka? Okazuje się, ze odpowiedzi naszych użytkowników nie sa jednoznaczne. Milczenie nie zawsze oznacza niezadowolenie, a czasem wręcz odwrotnie. Nie daj się zmylić nieczytelnym sygnałom, tylko dąż do celu – jeśli randka ci się podobała, postaraj sie zaaranżować kolejne spotkanie.

Mężczyźni dużo chętniej pokazują swoją emocjonalna naturę tuż po pierwszym spotkaniu, 69% z nich zakończy randkę pocałunkiem w policzek lub usta, a 23% przytuli swoja partnerkę.

Panie są ostrożniejsze w tej kwestii, aż 40% powie tylko „do widzenia”, a drugie tyle chętnie da partnerowi buziaka w policzek.

Kobiety okazują się być bardziej powściągliwe w okazywaniu uczuć. Nie tylko nie chcą się wylewnie żegnać, ale także aż 40% zadeklarowało, że po udanej randce nie wykona żadnego gestu czekając jedynie na ruch ze strony mężczyzny. Druga część z nich chętnie wyśle wiadomość z podziękowaniem. Panowie są bardziej skorzy do działania. Po udanej randce prawie 60% z nich zadzwoni do swojej partnerki i zaproponuje kolejne spotkanie.

Jak widać, mężczyźni muszą przejąć inicjatywę, wykazać się pewnością siebie i uporem. Panowie, nie dajcie się zwieść – kobiece milczenie może być dowodem na to, że randka była świetna, a kobieta czeka niecierpliwie na wasz kolejny krok!

Jak widzisz, pierwsza randka to nie powód do stresu! Kobiety i mężczyźni są zgodni co do wielu szczegółów tego spotkania – że zaprosić i zapłacić powinien raczej mężczyzna. Obie strony są zdania, że warto ten czas spędzić w miłym miejscu o romantycznej atmosferze i skupić się na sobie nawzajem. Jeśli będziesz się trzymać tych kroków, wszystko powinno pójść jak z płatka! Jeśli uważasz, że to już czas na spotkanie w realu, zrób to! Dla ostudzenia emocji, weź głęboki oddech i pozbądź się wszelkich oczekiwań. Po prostu daj się ponieść chwili i bądź sobą!

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Banner FB