Atrakcyjność: Jak pokazać się z najlepszej strony i zwiększyć własną siłę przyciągania?

Atrakcyjność

Wygląd zewnętrzny ma decydujący wpływ na to, czy dana osoba uznana zostanie za atrakcyjną. Nie jest on jednak jedynym elementem, który wpływa na międzyludzką siłę przyciągania. Dowiedz się, jak zwiększyć swoją atrakcyjność bez konieczności zmiany fryzury, stylu czy diety.

Atrakcyjność odgrywa w życiu, a szczególnie na etapie poszukiwania miłości, istotną rolę. Z dużą siłą przyciągania wiążą się automatycznie większy wybór, lepsze możliwości i wyższa skuteczność w procesie doboru partnera.

Co konkretnie decyduje o tym, czy uznawani jesteśmy za atrakcyjnych? Czy atrakcyjność jest cechą obiektywną czy też raczej subiektywną? Czy naprawdę zależy głównie od wyglądu? Jaki wpływ na siłę przyciągania ma osobowość? Czy istnieją możliwości zwiększenia własnej atrakcyjności, czy też należy pogodzić się z tym, co się ma? Dowiedz się, jak nie zmieniając wyglądu, zwiększyć swoją atrakcyjność.

W pułapce piękna

Atrakcyjność utożsamiana jest powszechnie z pięknem zewnętrznym. Telewizja, czasopisma, reklamy skutecznie przekonują, że aby uchodzić za osobę atrakcyjną, odpowiadać musimy obowiązującym kanonom piękna. Oczekiwania owe są zazwyczaj nie tylko nierealistyczne ale i frustrujące. Prowadzą często do tego, że źle czujemy się we własnej skórze i przestajemy wierzyć w nasze możliwości. To zwątpienie we własne siły odbija się z kolei negatywnie na naszym wyglądzie i błędne koło się zamyka.

Celem tego artykułu nie jest pokazanie, jak zwiększyć swoją atrakcyjność poprzez zmianę garderoby czy fryzury. Wręcz przeciwnie, jesteśmy zdania, że stopień atrakcyjności nie zależy tylko od wyglądu zewnętrznego. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo sami wpłynąć możemy na nasz obraz w oczach innych.

Temu, że wygląd zewnętrzny jest ważnym składnikiem atrakcyjności nie da się zaprzeczyć. Stanowi on jednak tylko jeden z wielu jej aspektów. Zachowanie, podejście do życia i sposób, w jaki traktujemy innych ludzi warunkują naszą siłę przyciągania równie mocno. Trudno w to uwierzyć? Zapewne każdy z nas zna kogoś, kto mimo przeciętnego wyglądu, poprzez swój entuzjazm i porywający sposób bycia podbija szturmem wszystkie serca. Z pewnością też spotkaliście już osobę, która wydała wam się piękna, jednak z powodu pewnych cech charakteru nie uznaliście jej za atrakcyją.

Jeśli nie wygląd, to co?

Ponieważ, jak udowodniliśmy powyżej, to nie piękno stanowi decydujący składnik atrakcyjności, warto skoncentrować się na pozaestetycznych cechach, które wpływają na to, jak postrzegają nas inni. Poniżej znajdziecie wskazówki na to, jak upiększyć osobowość, których skuteczność warto sprawdzić podczas randek.

Pewność siebie a atrakcyjność

Większość ludzi chętnie otacza się osobami, które dobrze czują się we własnej skórze. Niepewność rzadko przyciąga innych. Mało kto lubi obcować z osobą, która jest z siebie bez przerwy niezadowolona, lub też ciągle krytykuje innych, by w ten sposób ukazać siebie w lepszym świetle. Jeśli często czujecie się niepewnie, spróbujcie skoncentrować się na swoich mocnych stronach. Poszukajcie w sobie czegoś, z czego jesteście dumni, co możecie zaoferować otoczeniu i partnerowi. Raz odkryte cechy, które sprawią, że poczujecie się interesujący i wyjątkowi, dodadzą wam pewności siebie, którą na pewno docenią inni. Wasza atrakcyjność wzrośnie.

Entuzjazm a atrakcyjność

Człowieka, który posiada cele i uparcie do nich dąży uznajemy za atrakcyjniejszego niż tego, który nie wykazuje inicjatywy i rzadko ulega ekscytacji. Szczególnie pociągający wydają się być ludzie, których cechuje ciekawość świata, a swoim entuzjazmem potrafią oni nawet zarazić innych. Może warto więc spróbować czegoś nowego, czegoś, co wydaje nam się interesujące i godne poznania? Poszerzajcie swoje umiejętności i zainteresowania, dajcie się porwać nowym inspiracjom!

Mistrzowska retoryka

Zwróćcie uwagę na to, jak szarmancki i atrakcyjny wydaje się swobodny, elokwentny rozmówca, potrafiący porwać i zachwycić słuchaczy. Piękny sposób wysławiania się nie jest jednak cechą wrodzoną. Jest raczej umiejętnością, którą się przyswaja i trenuje całe życie. Jeśli z trudem przychodzi wam ożywienie rozmowy, spróbujcie znaleźć i opanować kilka retorycznych zwrotów, które wam w tym pomogą. Zastosowanie ich uczyni rozmowę swobodniejszą i ciekawszą.

Aktywne słuchanie

Atrakcyjna wydaje się osoba, która wywołuje pozytywne emocje u innych. Okazując zainteresowanie i uważnie słuchając innych sprawimy, że poczują się oni ważni. Ta niezwykle skuteczna metoda wzbudzenia sympatii bywa często zaniedbywana. Aktywne słuchanie ma bardzo pozytywny wpływ na nasz wizerunek.

Optymizm a atrakcyjność

Czy zauważyliście, że negatywne nastawienie poprzedza często rzeczywiste niepowodzenia? Pozytywna energia bywa z kolei zaraźliwa. Ludzie, którzy wszystko widzą w czarnych barwach oddziałują raczej odpychająco niż przyciągająco. Jeśli należycie do tych, dla których szklanka jest w połowie pusta, zastanówcie się, czy nie warto spróbować tego zmienić.

Zaobserwujcie sami, które cechy inni ludzie uznają za atrakcyjne. Na podstawie tych obserwacji ustalcie, co należy do waszych zalet, a co do wad. Bądźcie ze sobą szczerzy i otwarci na nowości i zmiany. W końcu w każdym związku niezwykle ważny jest rozwój osobowości partnerów oraz wzajemne inspirowanie się i podejmowanie wyzwań.

Kiedy w grę wchodzi wzbudzenie zainteresowania wymarzonej osoby, z którą chcemy stworzyć szczęśliwy związek, zmiana fryzury czy stroju z pewnością nie wystarczą. Radzimy wam odszukać atrakcyjność w sobie i pozwolić jej działać.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB