Jak flirtować, żeby odnieść sukces?

flirt

Nawiązywanie kontaktów nie jest łatwe. Najważniejszym krokiem w kierunku poznania nowej osoby jest odpowiednie zachowanie, słownictwo oraz zasób zwrotów umożliwiających rozpoczęcie rozmowy. Zadanie wydaje się dość proste. Niestety błędy oraz brak właściwej strategii, co do tego jak flirtować, mogą prowadzić do niepowodzeń. Poznaj nasze rady – jak flirtować!

1. Unikaj pustych frazesów

„Hej, zapodział mi się gdzieś mój numer telefonu, mogę wziąć Twój?” Taki niewyszukany sposób podrywania nigdy się nie sprawdzał. Tym bardziej, że nie masz gwarancji, że Twój rozmówca nie usłyszał już podobnej zaczepki wcześniej od kogoś innego. Jeśli tak, wydasz się być mało ciekawą osobą.

Bardziej naturalne, niewyuczone słowa na rozpoczęcie rozmowy sprawdzają się lepiej niż zaczerpnięte z filmów czy zasłyszane u kolegów powiedzenia.

2. Jak flirtować – wyzbywając się nieśmiałości

Pierwszy krok to rozpoczęcie rozmowy. Dalsza część polega już tylko na jej podtrzymaniu. Powściągliwość dodaje uroku, jednak zbytnia nieśmiałość utrudnia nawiązywanie znajomości. Czekanie na to, że rozmowa sama się jakoś potoczy, a rozmówca będzie bezustannie kontynuował flirt również nie popłaca. Własna inicjatywa gwarantuje większy sukces niż poleganie na innych. Warto dać również rozmówcy odczuć, że jest się nim zainteresowanym i docenia się wszelkie powzięte starania.

3. Unikaj kontaktu cielesnego

Warto wystrzegać się nachalnych gestów. Kontakt cielesny na początku znajomości, szczególnie u kobiet, spotyka się często z niechęcią. Co prawda w tłocznej dyskotece łatwo o niepożądany dotyk, mimo to warto postarać się zachować dystans.

4. Jak flirtować – dbając o miłą konwersację

W udanej rozmowie powinny równo uczestniczyć obie strony. Mówienie wyłącznie o sobie nie świadczy ani o dobrych manierach, ani o szczególnym zainteresowaniu. Jeśli zbyt długo opowiadaliśmy o sobie warto pozwolić wypowiedzieć się partnerowi. Można go do tego zachęcić na przykład poprzez zadawanie pytań. Poza tym opowiadanie krótkich i ciekawych anegdot dodaje rozmowie uroku. Jednak należy mieć cały czas na względzie, że monolog jest niewskazany.

5. Subtelność

Flirt to nie rozmowa o pracę albo przemowa przed zebranym tłumem. Wymieniając swoje zalety jedna po drugiej, nie pozyska się niczyjej sympatii. Warto być uczciwym i szczerym, a przede wszystkim pozostać sobą.

6. Jak flirtować – Zachowując plany na przyszłość dla siebie

Troski i obawy nie są nikomu obce. Również plany na przyszłość, takie jak budowa domu czy założenie rodziny, to kwestie zaprzątające niejedną osobę. Jednakże żaden z tych tematów nie powinien być poruszony podczas flirtu. W bardziej intymnej fazie związku znajdzie się wystarczająco dużo czasu na rozmowy o projektach na przyszłość.

7. Wystrzegaj się natarczywości

Umiar i wyczucie! To podstawowe zasady dobrego flirtu. Naprzykrzanie się prowadzi donikąd. Jeśli rozmówca nie rozumie Twoich żartów i aluzji lepiej zakończyć rozmowę. Warto potraktować to zdarzenie jako szansę na doskonalenie swoich umiejętności we flirtowaniu. Może już następnym razem nawiąże się ciekawą, a przede wszystkim przyszłościową znajomość.

8. Jak flirtować? Nie oczekując zbyt wiele!

Desperacja nie sprzyja flirtowaniu. Wywieranie presji na samym sobie prowadzi do niepewności, a flirtowanie z myślą konieczności odniesienia sukcesu odbiera mu wszelką spontaniczność. Każde spotkanie warto potraktować jako trening w nawiązywania kontaktów oraz jako okazję do poznania nowych, ciekawych osób.

9. Warto być aktywnym

Największym błędem jest obawa przed zaczepieniem osoby, która nam się podoba. Odwagi! Jak mówi stareprzysłowie – trening czyni mistrza! Warto wykazać się śmiałością w stosunku do sympatycznej osoby, gdyż nigdy nie wiadomo, co może z tego wyniknąć.

Biorąc pod uwagę powyższe rady, miłemu flirtowi nic nie powinno stać już na przeszkodzie.

A Twoim zdaniem, jak flirtować? Podziel się z nami i napisz komentarz!

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Banner FB