Jak zbudować trwały związek?

trwały związek

Wielu z nas marzy o romantycznej miłości, która przerodzi się w głęboki, trwały związek. Zazwyczaj w fazie zakochania jesteśmy wpatrzeni w naszą sympatię jak w obrazek i nie widzimy u niej żadnych wad. Najchętniej przeciągnęlibyśmy ten pierwszy etap związku w nieskończoność, gdyby się tylko dało…

Niestety, w każdym związku przychodzi w końcu moment, w którym różowe okulary spadają nam z nosa i pojawiają się pierwsze zgrzyty oraz nieporozumienia. Zaczynamy zauważać cechy i zachowania drugiej osoby, które działają nam na nerwy. Nagle nie możemy znieść widoku porozrzucanych w pokoju skarpetek, irytuje nas pracoholizm naszej sympatii albo fakt, że wolne chwile najchętniej spędza z paczką chipsów przed telewizorem.

Czego pragnie statystyczny polski singiel?

Jakie zachowania drugiej osoby mogą przekreślić szanse na trwały związek już na samym początku znajomości? Zespół ekspertów eDarling postanowił sprawdzić, jakich cech panie poszukują u płci przeciwnej oraz czego mężczyźni oczekują od wymarzonych partnerek. Na podstawie wyników badań przeprowadzonych na grupie ponad 20 000 użytkowników portalu eDarling w Polsce, udało nam się stworzyć dekalog trwałego związku. Znajdziecie w nim odpowiedź na pytanie, jak się zachowywać oraz czego unikać, aby odnaleźć wymarzonego partnera i zbudować szczęście we dwoje:

mężczyzna

Co może przekreślić szansę na trwały związek?

1. Nie flirtuj z kim popadnie

Okazuje się, że zarówno panie jak i panowie bardzo wysoko cenią sobie wzajemne zaufanie. Aż 89% kobiet i 77% mężczyzn stwierdziło, że nie wyobrażają sobie trwałego związku bez wierności. Warto mieć ten fakt na uwadze, gdy następnym razem najdzie nas ochota na niewinny flirt. Jeśli nie chcemy już dłużej żyć w samotności, musimy zachowywać się uczciwie wobec osoby, na której nam zależy.

2. Nie bądź ponurakiem

Kolejnym czynnikiem odgrywającym dużą rolę przy poszukiwaniu partnera bądź partnerki jest poczucie humoru. Wyniki naszych badań potwierdzają, że mało kto chciałby się związać z wiecznym smutasem, który zawsze znajdzie powód do narzekań. Jeśli więc na po

ważnie myślisz o stworzeniu z trwałego związku z drugą osobą, postaw na pogodę ducha i pozytywne nastawienie do życia.

3. Nie przesadzaj z używkami

Zarówno zbyt częste spożywanie alkoholu jak i nałogowe palenie papierosów nie są mile widziane przez płeć piękną. Ponad połowa pań nie zaakceptowałaby partnera, który regularnie sięga po kieliszek, a blisko 39% z nich nie życzy sobie, aby ich druga połówka paliła.

4. Nie leń się

Któż z nas chciałby tworzyć trwały związek z osobą, która niczym nas nie potrafi zaskoczyć, a każdą wolną chwilę spędza przed ekranem telewizora lub przy komputerze? Aż 49% kobiet i 36% mężczyzn uważa, że partner prowadzący aktywny tryb życia odpowiada im znacznie bardziej niż ktoś, kto od rana do wieczora nie rusza się z kanapy. Dlatego warto zaproponować sympatii wspólne uprawianie sportu, czy chociażby spontaniczny wypad na długi jesienny spacer w parku.

5. Nie stawiaj pracy na pierwszym miejscu

Okazuje się, że dochody drugiej osoby nie są dla nas priorytetowym wyznacznikiem jej atrakcyjności. Wygląda na to, że większość z nas śmiało podpisałaby się pod stwierdzeniem „pieniądze szczęścia nie dają”, bowiem tylko co dziesiąta kobieta oraz co trzydziesty mężczyzna przywiązują dużą wagę do sytuacji materialnej drugiej połowy. Pamiętajmy jednak, by nie zaniedbywać swojej kariery czy edukacji. Chociaż znacznie wyżej cenimy sobie komunikację i bliskość w związku, większość z nas zapewne woli przebywać z partnerem, który jest oczytany, ma coś do powiedzenia i z pasją poświęca się swojej pracy.

kobieta

Co sprawi, że miłość przerodzi się w trwały związek?

6. Rozmawiaj i szukaj kompromisów

Otwarte komunikowanie swoich potrzeb oraz rozwiązywanie problemów na bieżąco za pomocą rozmowy są oznaką ogromnej dojrzałości. Nie zawsze przecież musimy mieć rację i uparcie stawiać na swoim. Aż 67% kobiet przyznaje, że szukając partnera zwraca szczególną uwagę na to, czy potencjalny kandydat jest bezkonfliktowy. Podobnie wyniki badań przedstawiają się w grupie badanych panów – blisko 60% z nich stawia na komunikację w związku. Warto przypomnieć sobie o tym w sytuacji, gdy w wyniku sprzeczki będą nam grozić „ciche dni”.

7. Okazuj uczucia i troskę

Na kolejnym miejscu, tuż obok komunikacji i pogody ducha, uplasowała się bliskość emocjonalna, której ogromne znaczenie podkreśla aż 61% panów. Nasze uczucia możemy okazać partnerowi na wiele różnych sposobów. Często codzienna troska o drugą osobę i okazywanie jej wsparcia w trudnych chwilach znaczą więcej niż tysiące pięknych słów. Miejmy to na uwadze, jeśli chcemy zbudować trwały związek.

8. Dbaj o bliskość fizyczną

Jak już wspomnieliśmy, czułe słowa i deklaracje miłości to nie wszystko. Wyniki badania pokazują bowiem, że siedmiu na dziesięciu mężczyzn nie wyobraża sobie trwałego związku bez intymności i bliskości fizycznej, która jest nierozerwalnie związana z tą emocjonalną. Warto więc pamiętać, że czułe gesty i namiętne pocałunki mają niebagatelne znaczenie dla związku i zacieśniają więź pomiędzy partnerami.

9. Bądź sexy

W kwestii zmysłowości panie i panowie są wyjątkowo zgodni: Aż połowa z nas przyznaje, że seksapil ma ogromne znaczenie dla wzajemnych relacji w związku. Jeśli więc chcemy, aby w relacjach z drugą osobą nie wiało nudą, warto zaopatrzyć się w seksowną bieliznę lub przynajmniej zamienić starą flanelową piżamę w misie na nieco nowszy model.

10. Dbaj o siebie

Blisko jedna trzecia mężczyzn twierdzi, że atrakcyjny wygląd zewnętrzny partnerki ma dla nich bardzo istotne znaczenie. Chociaż dbanie o urodę nie zostało przez badanych panów ocenione tak wysoko jak inne cechy i zachowania, nie oznacza to wcale, że ich wybranki mogą do woli paradować po domu w starym wytartym dresie. Nie ulega przecież wątpliwości, że każdy mężczyzna lubi być czasem zaskakiwany widokiem swojej partnerki w nowej sukience bądź fryzurze.

O autorze: Marta Pietrzak Zobacz więcej artykułów autorstwa Marta Pietrzak

Banner FB