Po pierwszej randce: rachunek strat i zysków

po pierwszej randce

Uczucia po pierwszej randce mogą okazać się różne. Czasem jej uczestnicy życzyliby sobie powtórki. Innym razem uważają ją za kompletne fiasko i nie mają ochoty na ponowne spotkanie. Warto być przygotowanym na obie reakcje. Jednocześnie szczerość w stosunku do siebie i swoich uczuć zaoszczędzi obu stronom daremnych starań i przykrości.

Zgodność charakterów?

Podsumowanie po pierwszej randce może wypaść bardzo różnie. Gdy towarzysza spotkania nie oczarowało nasze poczucie humoru czy zainteresowania, a sama rozmowa się nie kleiła, warto zrezygnować z planowania kolejnej randki. Jeżeli macie zupełnie odmienne zainteresowania oraz nastawienie do wielu spraw, prawdopodobnie będzie lepiej, jeśli nie zobaczycie się ponownie.

Czasem jednak warto wytrwać i nie poddawać się pierwszemu wrażeniu. Trzeba pamiętać o tym, że różnice urozmaicają znajomość. Mimo odmiennego gustu muzycznego czy odbiegającego od naszych wyobrażeń wyglądu, warto się lepiej poznać.

Rozczarowanie po pierwszej randce

Nieudane spotkanie nie powinno stać się powodem do rozterki. Warto potraktować je jako kolejne pouczające doświadczenie. Przecież z każdą randką rośnie prawdopodobieństwo spotkania tej właściwej osoby.

Reguły zachowania w Internecie

Będąc pewnym, że nie ma się ochoty na ponowne spotkanie z zaproponowanym partnerem, warto być w stosunku do niego szczerym. Krótka, uprzejma wiadomość powinna wystarczyć, aby dać do zrozumienia, że nie bierzemy pod uwagę kolejnego spotkania.

Jednak warto wystrzegać się uzewnętrzniania swojej niechęci powstałej po pierwszej randce. Najlepiej taktownie zakończyć znajomość, dziękując równocześnie za wspólnie spędzony wieczór.

Rady dla oczekujących wiadomości

Choć nasze myśli krążą wyłącznie wokół ostatniego spotkania, to jednak w kilka dni po randce skrzynka pocztowa nadal świeci pustką, a i na komórkę nie przyszła żadna nowa wiadomość. Co robić?

• Warto uzbroić się w cierpliwość

Nie wysłanie wiadomości nie świadczy automatycznie o braku zainteresowania. Możliwe, że po pierwszej randce nasz towarzysz miał dużo pracy bądź zajęły go inne obowiązki.

Może warto przejąć inicjatywę i przypomnieć o sobie. Utrzymujący się brak kontaktu nie powinien skłonić do czynienia z tego powodu wyrzutów. „Z czego wynika twoje długie milczenie? Przecież nasza randka była udana!” – Wiadomością tego rodzaju wywrzemy niepotrzebny nacisk.

• Brak wiadomości! Co robić?

Ciągły brak jakiegokolwiek znaku życia ze strony nowej znajomości, powinien uświadomić nam, że ochota na kontynuowanie znajomości po pierwszej randce, jest najwidoczniej jednostronna. Nawet jeśli pogodzenie się z tym faktem sprawia ból, lepiej zaprzestać kontaktu.

• Szanse na kolejne spotkanie?

Zerwanie kontaktu z niezainteresowaną znajomością oznacza również zaprzestanie wysyłania wiadomości i maili, dzwonienia oraz spontanicznych odwiedzin. Należy zacząć podążać własną drogą.

• Po pierwszej randce: Warto myśleć pozytywnie!

Negatywne przeżycia z biegiem czasu tracą na intensywności. Warto więc myśleć pozytywnie, gdyż już kolejna znajomość może być miłą oraz spełniającą wszelkie oczekiwania niespodzianką. Warto umawiać się na dalsze randki, ponieważ tylko będąc aktywnym ma się szansę na znalezienie partnera.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB