Nieudana randka, czyli czego się wystrzegać

Nieudana randka

Twoją ostatnią pierwszą randkę z zadowoleniem zaliczyłeś do udanych, a z dziewczyną wiążesz już nawet pewne nadzieje na przyszłość. Kiedy jednak próbujesz się z nią znowu skontaktować, ona nie odbiera telefonu i nie odpowiada na wiadomości? A może odczuwasz spadek formy, objawiający się coraz częstszymi nieudanymi randkami ? Z myślą o Tobie zebraliśmy najczęstsze randkowe faux pas po to, byś w przyszłosci mógł ich uniknąć.

1. Przypadek pierwszy: zbyt śmiało, zbyt blisko

Zdecydowanie tym, co odstraszyłoby każdą kobietę na pierwszej randce, są uszczypliwe komentarze na jej temat oraz brak wyczucia w kontaktach fizycznych między wami. Dlatego uważaj, by twoja dłoń w geście delikatnego objęcia nie zawędrowała za daleko, gdyż możesz zostać odebrany jako natarczywy. Taktowne zachowanie w pierwszej fazie znajomości oznacza przestrzeganie właściwego dystansu i – przede wszystkim – kultury osobistej!

Na chwilę zapomnienia możesz pozwolić sobie dopiero wtedy, gdy ona sama wyraźnie się do ciebie zbliży, szukając kontaktu fizycznego. Nie pozwól jednak, by twój wzrok zawędrował poniżej linii jej kości policzkowych – wymowne spojrzenia w stronę dekoltu są niedopuszczalne! Ważne, żebyś na pierwszej randce pamiętał, iż przekroczenie granic przyzwoitości to też gafa.

Zachowanie pożądane: bądź uważny. Może pomożesz jej przy zakładaniu płaszcza, przepuścisz w drzwiach lub na przywitanie wręczysz różę? Naprawdę opłaca się być dżentelmenem – i to nie tylko na pierwszym spotkaniu.

2. Przypadek drugi: mogę wszystko, bo jestem ważny

Nie darujesz sobie, jeśli na pierwszej randce nie poinformujesz jej o swoich zawodowych osiągnięciach, świetnych zarobkach oraz wysokiej pozycji w firmie? Jeśli tak, to możesz liczyć się z fiaskiem tego spotkania, gdyż ona będzie prawdopodobnie zerkać znudzona na zegarek, co wprawi cię w zakłopotanie. I słusznie – oznaką nieudanej randki jest brak interakcji między wami.

Zachowanie pożądane: pokaż jej, że ty też potrafisz być uważnym słuchaczem. Rozmowa będzie przebiegała interesująco tylko wtedy, gdy oboje będziecie w stanie wymieniać się swoimi poglądami i spostrzeżeniami w otwarty i przyjazny sposób.

3. Przypadek trzeci: maniery neandertalczyka (czyli brak manier)

Zapewne, jak większość mężczyzn, także i ty możesz wykazać się podzielnością uwagi. Jeśli jednak twoje umiejętności dotyczą jednoczesnego spożywania posiłku, prowadzenia rozmowy i dłubania w zębach, nie wprawisz nimi w podziw twojej sympatii, za to na pewno odbierzesz jej apetyt nie tylko na jedzenie, ale również na kolejne spotkanie z tobą.

Zachowanie pożądane: radzimy uważać na maniery przy stole – głośne mlaskanie, nerwowe połykanie w całości wielkich kęsów czy rozmawianie z pełną buzią nie czynią cię atrakcyjnym kandydatem na partnera i świadczą o nieznajomości bądź ignorancji zasad savoir-vivre’u. Zamiast tego staraj się opanować stres towarzyszący pierwszej randce i czerpać przyjemność ze spotkania. Jedząc bez pośpiechu i koncentrując się na rozmowie z pewnością wywrzesz pozytywne wrażenie na twojej towarzyszce.

4. Przypadek czwarty: sknera

Nadszedł moment uregulowania rachunku w restauracji, a ty już na pierwszej randce zaczynasz rozliczać się z każdego grosza i wymagasz tego samego od niej. Uważaj, bo możesz zostać wzięty za sknerę! Na domiar złego ona będzie miała wrażenie, że nie jest dla ciebie wystarczająco ważna.

Zachowanie pożądane: przynajmniej na pierwszej randce warto zaprosić swoją sympatię na drinka i samemu pokryć jego koszty. Ona to na pewno doceni.

Pierwsze spotkania kryją w sobie zazwyczaj pułapki i często przynoszą rozczarowania. Jednak nie warto rezygnować z umawiania się, nawet jeśli w przeszłości coś poszło nie po naszej myśli. Nieudane randki niosą ze sobą nieocenione doświadczenie, a raz popełniony błąd i wyciągnięta z niego nauczka tworzą razem praktyczną szkołę życia.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB