Męskie tajemnice

męski świat

Dlaczego mężczyźni zachowują się czasem jak dzieci? Dlaczego nie chcą się żenić? Jak to jest, że potrafią uronić łzę tylko wtedy, gdy ich ukochana drużyna piłkarska przegrywa mecz? W artykule zdradzimy wam największe męskie tajemnice!

1. Przygoda

Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego biblijny Dawid zadarł z potężnym Goliatem? W mężczyznach tkwi odwieczny pociąg do niebezpieczeństw oraz marzenie o wielkim zwycięstwie. Przygody pomagają im zaspokoić te pragnienia i lepiej poznać samych siebie. Bądźcie więc pobłażliwe, gdy on, od czasu do czasu, będzie wolał wyruszyć z kolegami na biwak, niż spędzić z wami luksusowy urlop we dwoje.

2. Piłka

Mężczyźni uwielbiają krągłości! Już dla jaskiniowca okrągła kobieca pupa stanowiła seksualny wabik. O kształtnych kobiecych piersiach nie muszę chyba nawet wspominać! Od czasów prehistorii niewiele się zmieniło. Mężczyźni do dzisiaj chętnie spoglądają w kobiece dekolty, a ich ulubione dyscypliny sportowe to te z udziałem piłki.

3. Chaos

Góra brudnych naczyń, otwarta tubka pasty do zębów, porozrzucane ubrania i brudne skarpetki w kącie pokoju – tego mężczyźni nawet nie widzą! Ale biada temu, kto w ich alfabetycznie uporządkowanym zbiorze płyt z muzyką rockową przestawi choć jeden album! Ten paradoks ma swe źródło również w epoce kamienia łupanego – niegdyś upolowana zwierzyna była łupem mężczyzny, dziś są to płyty z muzyką lub grami komputerowymi, które właściciel dumnie prezentuje gościom. A reszta? Reszta może utonąć w chaosie!

4. Eks

On nigdy nie wspomina swojej byłej dziewczyny? No i bardzo dobrze! Podczas gdy kobiety chętnie zmieniłyby czasem swoich byłych kochanków w dobrych przyjaciół, mężczyźni wolą jak najszybciej zapomnieć o eks partnerkach. Dla nich to, co było, należy do przeszłości. Niemałą rolę odgrywa tu też urażona męska duma, jeśli to on został porzucony przez byłą dziewczynę.

5. Wyścig

Porsche pozostanie niedoścignione nawet, jeśli dochód producenta spada. Mężczyźni lubią szybkie tempo, czy to w łóżku, czy na autostradzie. To umiłowanie prędkości tłumaczone jest wysokim poziomem testosteronu w męskim organizmie. Poza tym osobnicy płci męskiej są naiwnie przekonani, że szybkie samochody podobają się kobietom.

6. Lenistwo

Mężczyźni przeznaczają średnio 2 minuty na codzienną higienę i 23 minuty na gospodarstwo domowe. Ich, również zawodowo aktywne partnerki zajmują się dziećmi, sprzątaniem, gotowaniem i zakupami. Wszystkim tym czynnościom poświęcają średnio 2 godziny każdego dnia. Mężczyźni zdolni są pracować tylko wtedy, kiedy do zdobycia jest jakieś trofeum. Jeśli nagrody brak, mężczyzna chętnie ulega wrodzonej skłonności do lenistwa.

7. Łysina

Jak sądzą mężczyźni, bujna czupryna jest symbolem chlubnej młodości i oznaką posiadania dobrych genów. Walka przeciw wypadaniu włosów jest tak stara, jak sama medycyna. Już 4000 lat temu Egipcjanie nacierali skórę głowy specjalnymi oliwkami i miksturami z wywaru ze zwierzęcych łap. Dzisiaj mężczyźni potrafią wydać krocie na najnowsze środki zapobiegające łysieniu lub nawet poddać się transplantacji włosów.

8. Hipochondryk

Lekki kaszel to już dla niego zapalenie płuc. Ból głowy to oznaka guza mózgu. Mężczyzna nigdy nie cierpi z błahych powodów! Jego ciało można porównać do silnika samochodu. Jeśli coś jest nie tak, dalsze normalne funkcjonowanie staje się niemożliwe, a zazwyczaj drobna „usterka” kończy się kompletną rozsypką. Jednak o swój organizm mężczyźni nie chcą troszczyć się tak, jak o samochód. Wizyta w gabinecie lekarskim nie wchodzi w grę! Lepiej odgrywać dramat w domu, wymagając od partnerki współczucia i pielęgniarskiej opieki.

9. Taniec godowy

Paw rozkłada piękne pióra, jeleń ryczy, flaming wykonuje taniec godowy – każdy gatunek zwierząt ma swoje własne metody zaimponowania samiczkom. Jak robią to mężczyźni? W dzisiejszych czasach rolę tańca godowego przejęły w dużej mierze nowoczesne gadżety, za pomocą których męski osobnik próbuje przyciągnąć uwagę otoczenia. Są to np. telefony, odtwarzacze mp3, a nawet samochody.

10. Fast foody

To nie droga prowadzi do celu, lecz cel ustanawia drogę! Mężczyźni nie mają czasu na zabawy, oni dążą zdecydowanie bezpośrednio do celu. Dlatego nie licz na to, że wystarczą im sałatki, przystawki i lekkie przekąski. Dla nich prawdziwy posiłek, czyli taki, który skutecznie zaspokoi głód, to zestaw „Happy meal” lub pięknie wypieczona pizza z podwójną porcją sera. Schabowym z ziemniakami mężczyzna też na pewno nie pogardzi.

11. Kumpel

Mężczyźni uwielbiają pielęgnować znajomości i przyjaźnie. Często wychodzą z kumplami na piwo, oglądają razem mecze, idą pograć w karty lub bilard. Panowie mają swoje własne, męskie rytuały, które lubią kultywować. Nie obrażaj się więc, kiedy twój partner oświadczy, że wybiera się na męskie spotkanie, akcentując przy tym wyraz „męskie”.

12. Zamki na lodzie

Wasze mieszkanie nie jest jeszcze do końca urządzone, a on chce już szukać innego? Podobno mężczyźni nigdy nie potrafią zaaklimatyzować się w stu procentach w jednym miejscu. Od lat dziecięcych marzą o bohaterskich czynach. Gdy codzienność szarzeje zanadto, fantazja mężczyzny zaczyna podsuwać mu scenariusze przygód. Nie ma jednak powodu do obaw, gdy wasz ukochany wpadnie od czasu do czasu na jakiś szalony pomysł. Zazwyczaj nie myśli on wcale poważnie o swych projektach, tylko najzwyczajniej chce troszkę pomarzyć.

13. Kryzys wieku średniego

Twój partner zaczyna nagle planować zakup drogiego sportowego samochodu, zwraca coraz częściej uwagę na młodziutkie blondynki i spędza więcej czasu przed lustrem? Powodem takiego zachowania jest spadający po czterdziestce poziom testosteronu. Mężczyzna rzadziej odczuwa chęć na łóżkowe igraszki, a jego mięśnie nie są już tak twarde, jak jeszcze kilka lat temu. Z taką sytuacją trudno jest się pogodzić, więc on za wszelką cenę próbuje udowodnić, że nic się nie zmieniło. Jaka jest rada dla kobiet? Zwabiajcie swoich partnerów częściej do sypialni. Seks podwyższa bowiem nie tylko poziom testosteronu lecz również wiarę w siebie.

14. Orientacja w terenie

Mężczyźni mają rzeczywiście o wiele bardziej rozwinięty zmysł orientacyjny niż płeć piękna. Podczas gdy kobiety orientują się za pomocą witryn sklepowych, mężczyźni poruszają się według geometrycznej mapy regionu, którą rozwijają w głowie. Dziwny jest jednak fakt, iż mimo doskonałej orientacji w terenie, prawie zawsze spóźniają się na umówione spotkanie.

15. Szybki seks

Mężczyźni uwielbiają szybkie tempo, dotyczy to również seksu. Długa gra wstępna nie należy do rzeczy, które mężczyźni lubią najbardziej. Oni nastawieni są raczej na szybki sukces. Jeszcze jakieś pytania w tej sprawie?

16. Rycerz

Twój ukochany instaluje program antywirusowy w twoim laptopie i zaskakuje cię aparatem fotograficznym na urodziny? Właśnie tak zachowuje się współczesny rycerz! Podświadomie każdy mężczyzna czuje się odpowiedzialny za dobre samopoczucie swojej partnerki. Ponieważ nie może ratować cię z opresji w każdej chwili dnia i nocy, próbuje wyposażyć cię w odpowiednie narzędzia i wiedzę, byś w razie potrzeby mogła poradzić sobie sama. Kolejny prezent w postaci nowego telefonu czy słuchawek do komputera przyjmij więc z wdzięcznością: on chce być rycerski!

17. Milczenie

Nie interpretuj jego milczenia jako dowodu braku uczuć. Małomówność partnera da się bowiem wyjaśnić medycznie. Podczas gdy u mężczyzn za mowę odpowiedzialna jest lewa półkula mózgu, u kobiet odpowiadają za nią półkule obie. Dlatego właśnie dziewczynki szybciej niż chłopcy zaczynają mówić, mają też szerszy zasób słów. Dorosłe kobiety używają średnio 23.000 słów dziennie, mężczyźni natomiast mają do powiedzenia o połowę mniej.

18. Łzy

Prawdziwi mężczyźni nie płaczą? A jeśli już to potajemnie? Prawda jest taka, że nawet najtwardsi faceci potrafią uronić łzę w miejscu publicznym. Dobrym przykładem jest tu przegrany mecz ulubionej drużyny, czy też melodramat w kinie. Męskie łzy, w przeciwieństwie do kobiecych, wyrażają więcej niż jakiekolwiek słowa.

19. Ojciec

Pojawienie się dziecka często oznacza dla mężczyzny kryzys. Nagle musi on dorosnąć i zrezygnować z wielu przyzwyczajeń. Dziecko jest jednak dla mężczyzny powodem do ogromnej dumy, jest dowodem jego męskości.

20. Liczby

Mężczyzn cechuje łatwość zapamiętywania liczb, ale oczywiście tylko tych ważnych dla nich. Nie chodzi tutaj więc o daty urodzin znajomych, rocznicę waszego poznania lub datę pierwszej randki. Oni chętniej zapamiętują takie liczby, jak wyniki meczy piłkarskich czy parametry silnika samochodu.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB