Co mężczyzna myśli naprawdę na Twój temat?

czego pragnie mężczyzna

„Chciałabym być szczuplejsza, ładniejsza, mieć inny kolor oczu…” Nieustannie rozmyślasz o tym, jaka nie jesteś i czego Ci jeszcze brakuje? Wydaje Ci się, że wtedy będzie lepiej, łatwiej i w końcu bardziej się jemu spodobasz? A co tak naprawdę myślą mężczyźni? Przygotowaliśmy kilka pomocnych faktów na temat mężczyzn i tego, jakie jest w rzeczywistości ich zdanie.

1. Bądź pewna siebie!

Nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż świadomość swojej wartości. Tego błysku nie doda Ci żaden kosmetyk ani też drogie ubranie. Pewna siebie kobieta wie czego chce i nie pozwala, by byle drobiazg wpłynął na jej samoocenę. I mowa tu nie o braku skromności i zarozumiałości. Przestań, więc ciągle narzekać na własny temat i zamartwiać się tym, że właśnie przytyłaś jeden kilogram! Bądź sobą i nastaw się pozytywnie do życia, bo radość i zadowolenie z siebie to najlepszy afrodyzjak!

2. Odrzuć maski!

Na początku Waszej znajomości powiedziałaś mu, że uwielbiasz operę, choć w rzeczywistości jej nie znosisz, a wszystko po to, by za wszelka cenę się jemu spodobać. Teraz nie wiesz, jak wyznać mu prawdę, kiedy on każdego tygodnia usiłuje zaprosić Cię na wspólne wyjście do opery… Ciągłe wymówki sprawią, że on w końcu zacznie coś podejrzewać. Pamiętaj – nigdy nie kłam, nie ma potrzeby, by udawać kogoś innego. Jeśli macie być razem, to warto być ze sobą szczerym, nikt nie wymaga przecież, że będziecie lubić te same rzeczy i we wszystkim się zgodzicie. A jeśli już na początku znajomości będziecie się okłamywać, będzie Wam trudniej sobie zaufać…

3. Postaw na naturalność!

Która z nas nie lubi czuć się atrakcyjną – perfekcyjny makijaż, nienaganny strój, idealna fryzura… Wszystko to pomaga nam poczuć się pewniej, ale zdecydowanie lepiej, jeśli przestaniesz starać się wyglądać nienagannie w każdej sytuacji, a już szczególnie za każdym razem, gdy umawiacie się na spotkanie. On ze pewnością docenia Twoje starania, ale nie ma potrzeby byś na każdym kroku wyglądała jak po wizycie u kosmetyczki lub fryzjera. Mężczyznom w rzeczywistości podoba się wygląd naturalny bardziej niż misternie wypracowany wizerunek.

Przygotowujesz się na Wasze pierwsze spotkanie? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad:

Kliknij i przeczytaj!

4. Interesuj się także nim!

Wydaje Ci się, że mężczyźni nie miewają gorszych dni? Że nie smucą się, bo coś im się nie udało lub akurat przechodzą ciężki okres w pracy. Myślisz, że to w porządku, że obciążasz go nieustannie zmartwieniami, nie pytając nawet o to, czy i on nie ma jakichś problemów. Każdy ma prawo do odczuwania negatywnych emocji i okazywania słabości, mimo że każdy z nas inaczej je wyraża.

5. Komplementuj!

Lubisz od czasu do czasu usłyszeć miłe słowa na swój temat? To niezwykle przyjemne – zostać skomplementowaną. Komplementy poprawiają nastrój, wzmacniają naszą samoocenę i są oznaką sympatii drugiej osoby. Czy pamiętasz jednak o tym, by i jemu powiedzieć coś miłego? Mężczyźni również lubią usłyszeć pochwały na swój temat. Wbrew pozorom oni też pragną komplementów od czasu do czasu, by poczuć się lepiej we własnej skórze.

6. Podejmij inicjatywę!

Wiele z nas jest przekonanych, że kobiecie nie wypada zrobić pierwszego kroku w relacji z płcią przeciwną. Przez to nie decydujemy się na podjęcie inicjatywy i oczekujemy, że to mężczyzna za każdym razem to zrobi. Często kieruje nami strach przez odrzuceniem, brakiem odwzajemnienia uczuć. Mężczyźni przecież też mają prawo odczuwać lęk przed odmową, niektórzy z nich są być może zbyt nieśmiali, by zaproponować kobiecie spotkanie. W dzisiejszych czasach to nic dziwnego, że to kobiety podejmują pierwszy krok i wiele mężczyzn docenia takie działanie.

7. Wygląd to nie wszystko!

Zastanów się, jaki jest Twój ideał mężczyzny – przystojny, zadbany, ale czy tylko to się liczy? Chcesz przecież być z kimś, kto ma coś do powiedzenia, z kimś interesującym, inteligentnym, czułym, a nie jedynie dobrze wyglądającym facetem, który skupia się jedynie na swojej powierzchowności. Dlatego jesteś w błędzie, jeśli wydaje Ci się, że dla mężczyzn wygląd to najważniejsze kryterium wyboru kobiety. Wartościowy mężczyzna chce być z kobietą interesującą i zwraca uwagę przede wszystkim na jej osobowość.

Źródła

http://thoughtcatalog.com/cody-delistraty/2013/07/13-things-men-think-about-women-but-never-say/
http://love.allwomenstalk.com/these-are-the-things-men-wish-women-knew-about-them

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB