Śmiech lekarstwem na wszystko

Śmiech

Przejawem radości lub szczęścia jest oczywiście śmiech. Nie wyraża się on wyłącznie odmiennym wyrazem twarzy, ale w całej postawie ciała. Ma on pozytywny wpływ nie tylko na uradowaną osobę lecz również na jej otoczenie. Warto się śmiać, gdyż dodaje nam to urody oraz sprawia, iż stajemy się bardziej atrakcyjni oraz zrelaksowani.

Śmiech gwarancją długiego życia

„Śmiech to zdrowie” – każdy zapewne zna to powiedzenie. Gdy się szczerze śmiejemy, wzmacnia się system odpornościowy, odreagowuje się nagromadzony stres i dochodzi do odprężenia się organizmu. Czujemy się w pełni szczęśliwi. Są to chyba wystarczające argumenty za tym, aby codziennie się śmiać.

Uśmiech pomocą w poszukiwaniach miłości

uśmiechUśmiech jest nieodłączną częścią flirtu, otwiera drogę do nawiązania znajomości. Poczucie humoru jest bardzo atrakcyjne i może zostać wykorzystane, aby zwrócić na siebie uwagę. Gdy flirtujemy, uśmiech oznacza również, że aluzja została zrozumiana, a komplement pozytywnie odebrany.

Nieważne jest przy tym, czy flirtujesz w tzw. „realu”, czy w sieci na portalu randkowym. Rozmawiając z drugą osobą, zawsze dobrze jest się uśmiechać, czy to na żywo, czy wirtualnie. Uśmiech pomaga przełamywć bariery, kruszy lody i zbliża do siebie ludzi. Mało tego, uśmiechnięte osoby są postrzegane jako bardziej atrakcyjne! Z tego powodu zawsze zachęcamy naszych Użytkowników do tego, aby na profilach zamieszczali „roześmiane zdjęcia”.

Przeczytaj też: Jak wybrać zdjęcie profilowe?

Śmiech ważny w związku

W stałym związku równie ważne, jak respekt i akceptacja jest, aby oboje partnerzy potrafili śmiać się z tych samych rzeczy.

Wspólny śmiech ma wiele pozytywnych aspektów dla związku:

1 wyzwala on hormony szczęścia, co sprawia, że lepiej odreagowujemy stres;

2 wzmacnia poczucie jedności w związku, ponieważ śmiejemy się z osobą, która jest nam bliska;

3 nasz gniew i złość na partnera mijają, a my odbieramy świat bardziej pozytywnie;

4 czujemy się bardziej przywiązani do partnera;

5 śmiech budzi sympatię innych, ponieważ każdy człowiek staje się dzięki niemu bardziej sympatyczny.

Poczucie humoru

Kobiety często zwracają uwagę na poczucie humoru, które dla nich jest jedną z najważniejszych cech u mężczyzny. Wiele par, będących ze sobą od długiego czasu twierdzi, że to właśnie dzięki wspólnemu poczuciu humoru ich związek jest tak harmonijny.

Poczucie humoru pomaga rozładować napiętą sytuację, a uśmiech pozwala się do siebie zbliżyć po burzliwej rozmowie. Ułatwia komunikację i jest sygnałem gotowości do rozmowy. Charlie Chaplin powiedział: „Dzień bez uśmiechu to dzień stracony” – w czym przyznajemy mu zupełną rację.

banner do rejestracji

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB