Jak wybrać zdjęcie profilowe?

Twoje idealne zdjęcie profilowe.

Jak wybrać zdjęcie profilowe?

Fotografia jest jednym z istotnych elementów Twojego profilu. Dzięki niej więcej osób zwróci uwagę na Twój profil. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, wybierając zdjęcie profilowe.

Inni użytkownicy odwiedzają Twój profil, ale rzadko ktoś próbuje z Tobą nawiązać znajomość? Także Twoje próby komunikacji nie kończą się sukcesem? Może powinieneś dodać swoje zdjęcie do profilu?
Mamy dla Ciebie pięć wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie zdjęcie.

1) Wybierz zdjęcie, które przedstawia wyłącznie Ciebie

Posiadasz fotografię, na której dobrze wyglądasz, ale wokół Ciebie są widoczne także inne osoby? Chcesz pokazać zdjęcie rodzinne, które jest dla Ciebie ważne? Pragniemy Ci odradzić zamieszczanie takich zdjęć. Przy poszukiwaniu partnera nie jest ważna w pierwszej kolejności Twoja rodzina czy przyjaciele, tylko Ty. Jeśli na fotografii znajdują się poza Tobą inne osoby, uwaga Twoich potencjalnych partnerów nie skupi się tylko na Tobie.

2) Wybierz zdjęcie przedstawiające Cię z bliska

Być może masz zdjęcie, które przedstawia Cię w jakiejś niezwykłej sytuacji: podczas surfowania na Karaibach, wyścigów konnych lub skoku ze spadochronem. Nawet jeśli świetnie się na nich prezentujesz, doradzamy Ci, abyś do swojego profilu wybrał zdjęcie portretowe (ale niekoniecznie tzw. zdjęcie legitymacyjne!). Pamiętaj, że osoba odwiedzająca Twój profil chce zobaczyć Twoją twarz, oczy czy mimikę. Wszystkie pozostałe rzeczy są dla niej istotne dopiero później.
Nasza wskazówka: Poza zdjęciem portretowym masz na naszym portalu możliwość umieszczenia kolejnych 23 fotografii, które pokazują Cię w różnych miejscach i sytuacjach.

3) Uśmiechnij się

Wybierz zdjęcie, na którym patrzysz prosto w obiektyw. Dzięki temu, Twój partner będzie miał wrażenie, że spoglądasz właśnie na niego. Uśmiech powoduje zaś, że wyglądasz na osobę otwartą, z którą warto nawiązać kontakt. Pamiętaj, że okulary przeciwsłoneczne czy nakrycia głowy sygnalizują, że chcesz ukryć swoją twarz. Dlatego też warto zrezygnować z tego typu dodatków. Podobne wrażenie sprawia padający na Twoją twarz cień.
Wybierz zatem zdjęcie, na którym jesteś dobrze widoczny, rozluźniony i na którym z uśmiechem patrzysz w obiektyw. Z pewnością wzbudzi ono pozytywne reakcje innych użytkowników.

4) Pokaż się takim, jakim jesteś

Nawet jeśli pokusa jest duża, żeby wybrać zdjęcie, na którym jesteś o 10 lat młodszy, lepiej zbudowany albo szczuplejszy, nie powinieneś się jej poddawać. Twój profil ma być atrakcyjny dla osób, którym podobasz się takim, jakim jesteś. Jeśli zdecydujesz się na zdjęcie, które odzwierciedla Twój rzeczywisty wygląd, Twój partner nie będzie miał problemu z rozpoznaniem Cię, gdy spotkacie się na pierwszej randce. Być może ktoś sprawi Ci komplement i powie, że świetnie wyglądasz. Nie wybieraj zatem fotografii, która zbyt wiele obiecuje, gdyż druga osoba może się później mocno rozczarować.

5) Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego zdjęcia, poproś kogoś o pomoc

Jeżeli nie posiadasz aktualnego zdjęcia, na którym jesteś sam i uśmiechnięty patrzysz w obiektyw, albo żadne zdjęcie nie podoba Ci się na tyle, by je umieścić w Twoim profilu, nie śpiesz się! Poproś swojego przyjaciela lub kogoś z rodziny, aby zrobił Ci zdjęcie lub pójdź do fotografa. Warto to zrobić, gdyż umieszczenie dobrego zdjęcia w profilu zwiększa Twoje szanse na znalezienie Twojego wymarzonego partnera!

Przeczytaj tutaj, co zrobić, by być aktywnym na eDarling.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB