Jak rozumieć słowo „kochanek”?

kochanek

Słowo „kochanek” może brzmieć nieco staromodnie. Często może się ono kojarzyć z bohaterami literatury pięknej bądź z amantami z ekranów kinowych. Wymawiając to słowo, na myśl przychodzi bezwiednie wyrafinowany amant, oblubieniec kobiet.

Kochanek idealny

Sama obecność kochanka sprawia, że panie czują się bardziej kobieco, nie mogą opanować emocji i uczuć. W literaturze nietrudno o romantycznie zakochanego mężczyznę, który w imię zmysłowej, idealnej i bezkompromisowej miłości przeciwstawia się wszelkim przeciwnościom losu lub oddaje za nią nawet swoje życie.

Kochankowie z dawnych czasów

Historia pełna jest przykładów, w których kochanek został wystylizowany na idealnego mężczyznę. Doskonałym przykładem jest Casanova, który posługując się arkanami flirtu potrafił rozpalić najbardziej nieśmiałą i cnotliwą kobietę. Każdej swojej kochance dawał poczucie spełnienia i akceptacji oraz ofiarował jej bezmiar miłosnego szaleństwa, bynajmniej bez zamiarów matrymonialnych. Co więcej potrafił do tego stopnia rozkochać w sobie kobiety, że nawet kiedy je porzucał, one nie przestawały go uwielbiać. Również na dworach królewskich nie brakowało faworytów, którzy w zaciszu alkowy cieszyli się szczególnymi względami królowej. W zamian za swoje usługi często otrzymywali posiadłości i tytuły szlacheckie.

Kim jest kochanek?

Pierwotnie słowo „kochanek” było po prostu poufałą formą zwracania się do osoby płci męskiej. W dzisiejszych czasach słowo to używa się w odniesieniu do mężczyzy, który utrzymuje intymne stosunki z kobietą. Choć słowo to wywodzi się od wyrazu „kochać”, z miłością nie musi mieć nic wspólnego. Definicja słownikowa mówi, że kochankami są osoby, utrzymujące ze sobą stosunki miłosne, nie będąc małżeństwem.

Więź kochanków

Kochanków łaczy ze sobą zmysłowa więź i pożądanie, a gorące uczucia towarzyszą ich spotkaniom pełnych erotycznych uniesień. Wiele kobiet ma nadzieję, że na swojej drodze życia spotka mężczyznę będącego nie tylko odpowiednim partnerem, ale również idealnym kochankiem. Takiego, który będzie potrafił zaspokoić zarówno jej potrzeby emocjonalne jak i seksualne. Idealni kochankowie potrafią zatem odnaleźć harmonię między potrzebami ducha i ciała kobiety, dlatego też taki związek jest tak silny i ekscytujący. I choć to, co kobietę łączy z kochankem to tylko romans, wspomnienia gorących chwil wraz z pamiątkami, listami miłosnymi i innymi drobiazgami, strzeże tego pilnie niekiedy nawet do końca życia.

Ciąg dalszy…

Co się dzieje jednak, gdy romans przeobraża się w stały związek, więź staje się bardziej formalna, a ostatecznie kochanek zostaje mężem? Złośliwi twierdzą, że nawet idealny kochanek po ślubie traci większość ze swoich pozytywnych cechy: znika nieprzewidywalność, rozpieszczanie, a w namiętną dotąd relację wkrada się rutyna. Większość powyższych stwierdzeń to po części stereotypy. Podczas wyboru partnera warto jednak kierować się własnym sercem i osobistymi poglądami, a nie sztampowymi przekonaniami. Na znalezienie pasującego kochanka czy partnera życiowego nie ma gotowej recepty, dlatego warto być otwartym na wiele możliwości.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB