Seksualność na świecie – czyli seks w wykonaniu obcokrajowca

seks w wykonaniu obcokrajowca

Zastanawiałeś się kiedyś, co mógłbyś zastać za drzwiami sypialni w różnych zakątkach Ziemi? Jak długo trwa akt miłosny w Nigerii i czy mieszkańcy Indii rzeczywiście używają technik kamasutry? Jeśli tak, to zapraszamy cię w krótką seksualną podróż dookoła świata!

Mogłoby się wydawać, że seks pełni podobną rolę na całym świecie, a czynnikiem warunkującym rozbieżności w jego postrzeganiu jest raczej rodzaj związku i etap, na jakim się on aktualnie znajduje, niż zwyczaje panujące w kraju pochodzenia. Sondaż przeprowadzony w roku 2010 przez firmę Durex1 pokazuje jednak, jak mylne jest to przekonanie: zarówno częstotliwość, jak i znaczenie nadawane stosunkom płciowym różnią się przede wszystkim ze względu na szerokośc goeograficzną.

Jak ważna jest seksualność?

Największą wagę do seksu przywiązują Grecy, wśród których aż 80 procent uznało go za ważny lub bardzo ważny element życia. Niewiele różnią się opinie ankietowanych w Polsce i Brazylii: 79 procent respondentów udzieliło podobnych odpowiedzi. Nasi zachodni sąsiedzi są nieco chłodniejsi – w Niemczech nieco ponad połowa (59 procent) respondentów uważa seksualność za ważny aspekt życia. Najmniej znaczenia przywiązują do seksu Azjaci: w Tajlandii i Japonii tylko 38 procent uważa ga za istotny element związku.

Jak często się kochają?

Tutaj również zaczniemy od Greków, którzy – uprawiając seks średnio 164 razy do roku – przodują na liście namiętnych nacji. Zaraz za nimi plasują się latynoamerykańscy kochankowie, reprezentowani przez Brazylijczyków: odbywają oni średnio 145 stosunków w ciągu roku. Niemcy kochają się 117 razy – jest to średnia dla Europy Środkowej i Zachodniej. Najrzadziej do zbliżeń dochodzi między Japończykami – średnia roczna ilość stosunków w Kraju Kwitnącej Wiśni wynosi tylko 48.

Jak długo trwa akt miłosny?

Spośród ankietowanych Durexa najdłużej kochają się Nigeryjczycy – ich stosunek trwa średnio 24 minuty. Europejskim liderem w długości odbywanego aktu seksualnego są Grecy, którzy poświęcają mu nieco ponad 22 minuty. Niemiecki seks trwa około 17 minut. Zdecydowanie najszybsi są mieszkańcy Indii z wynikiem niespełna 14 minut przeznaczanych na stosunek.

Czy rozmawiamy o seksie otwarcie?

Szczególnie szczerzy, jeśli chodzi o temat seksualności, są Meksykanie – 80 procent twierdzi, że bez problemu komunikuje partnerowi o swoich potrzebach w łóżku. Podobnie czyni 76 procent Greków i 56 procent Niemców. Polacy z wynikiem 47 procent należą do powściągliwych nacji. Najskrytsi zdają się być jednak Japończycy, spośród których tylko 21 procent ma odwagę przyznać się parterowi, czego oczekuje od seksu.
Jak wynika z raportu Durexa, zdecydowanie najbardziej namiętnym narodem są Grecy, którzy przywiązują dużą wagę do własniej seksualności, kochają się często i długo. Ich przeciwieństwem są znani z pracoholizmu Japończycy, którym być może na zabawy w łóżku po prostu brakuje czasu…

Źródła

1 Producent prezerwatyw Durex opublikował w roku 2010 wyniki badań na temat seksualności na świecie.
Źródło: Durex.com
http://www.durex.com/en-us/sexualwellbeingsurvey/pages/default.aspx

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB