Kiedy możemy mówić o prawdziwej miłości?

miłość

Co łączy ludzi w pary, daje poczucie bezpieczeństwa, szczęścia, zadowolenia i sprawia, że każdy dzień jest piękniejszy?

Miłość – cóż za znaczące słowo!

To miłość, która jak każdy wie, jest silnym uczuciem, łączącym ludzi. Nie jest ono podstawą jedynie związków miłosnych, lecz również innych relacji międzyludzkich, które odgrywają ważną rolę w naszym życiu, takich jak więź z rodziną czy przyjaciółmi. Istnieje wiele form miłości: partnerska, przyjacielska, rodzicielska, miłość do członków rodziny czy do bliźniego.

Miłość w związku

Miłość powinna być elementarną częścią każdego związku. Prawdziwe partnerstwo w związku dwojga ludzi nie może się obejść bez tego uczucia. Formy jej okazywania są bardzo różne. Chcemy się nią dzielić, by partner czuł, jak ważną jest osobą w naszym życiu. Szczególnie w początkowym okresie każdego związku silne uczucia często wyrażane są nie słowami, ale spojrzeniami, mimiką i mową ciała. Jeśli miłość jest odwzajemniona, oboje partnerzy wyrażają ją poprzez czułość i dotyk.

Niestety w dzisiejszych czasach w wielu stałych związkach czy małżeństwach, często brakuje miłości. W miarę upływu lat uczucia bledną, a nawet zanikają, a partnerzy są ze sobą raczej z przyzwyczajenia. Zdarza się, że związek, który na początku charakteryzowały silne uczucia i wielkie emocje, staje się z czasem codzienną rutyną, którą przy życiu podtrzymują takie czynniki jak dzieci, pieniądze, strach przed rozstaniem, czy przyzwyczajenie do określonego standardu życia.

Siła miłości

Nieodmiennie miłość popycha ludzi do działania, daje im siłę, wiarę i nadzieję, jest największym źródłem energii i ciepła, które przekazuje się dalej. Od wieków jest ona także źródłem natchnienia dla poetów, pisarzy oraz artystów. Ten fakt zawdzięczamy temu, iż miłość była i pozostanie ponadczasowa mocą, której wartość i siłę ceni każdy z nas. Nigdy nie wyjdzie ona z mody, a jej moc nigdy nie przeminie. Wierzymy, że miłość – jeśli trwa – jest wieczna.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB