Uczucia przelane na papier

list miłosny

Można by pomyśleć, że list miłosny jest niemodny i staroświecki. Jednak okazuje się, że wiele osób uważa taką formę korespondencji za coś bardzo pięknego, romantycznego i osobistego, gdyż zawierają one niepowtarzalne, wspaniałe oraz jedyne w swoim rodzaju wyznania miłosne.

Wirtualne listy miłosne

Jeśli myślicie teraz o tradycyjnych listach miłosnych w pachnącej kopercie opieczętowanej serduszkiem, muszę Was rozczarować… Żyjemy w końcu w czasach, gdzie wszystko, nawet uczucia, przekazuje się drogą elektroniczną. Dlatego również list miłosny nie musi być napisany już odręcznie na papierze, lecz swoje myśli i emocje można również przelać za pomocą klawiatury do programu komputerowego. Ten wysyła następnie nasze wyznanie miłosne mailem na adres elektroniczny sympatii czy wymarzonego partnera.

Naturalnie zapisana wzruszającymi słowami i wypełniona cudownymi komplementami kartka papieru ma dla nas bardziej wymowne znaczenie, jednak cieszymy się również, gdy w naszej skrzynce pojawi się wiadomość przyprawiająca o szybsze bicie serca. Wiadomość, którą ktoś być może wahał się wysłać od dawna, która mówi o jej autorze więcej niż tysiąc wypowiedzianych bez żadnych emocji słów.

Miłosne wyznanie

Jednak nieważne, czy dostaniemy list miłosny pocztą elektroniczną, czy tradycyjną. Najistotniejsze jest, że ktoś go napisał! Jest to piękna forma wyznania uczuć, nie tylko dla nieśmiałych. To coś nietuzinkowego, niecodziennego. Pisząc taki list dajemy dowód naszej oryginalności, niepowtarzalności a przede wszystkim zaangażowania i fantazji. Nawet partnerzy, którzy od lat są w szczęśliwym związku, powinni od czasu do czasu napisać do siebie list. Warto pamiętać o wyznawaniu uczuć.

Czasami list jest również dobrą formą przeprosin i prośbą o wybaczenie. Niekiedy łatwiej jest przelać nasze emocje na papier niż je wypowiedzieć. W ten sposób o niczym się nie zapomni i niczego się nie pominie. Możemy wielokrotnie zmieniać treść naszej wypowiedzi, więc ryzyko powiedzenia czegoś pod wpływem emocji jest dużo mniejsze. Warto również po napisaniu listu sprawdzić błędy ortograficzne!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB