Jak zerwać z chłopakiem i go nie zranić?

Jak zerwać z chłopakiem

Czujesz, że związek, w którym jesteś, z jakiegoś powodu nie ma przyszłości. Chcesz zerwać, boisz się jednak, że bardzo zranisz tym tę drugą osobę. Zastanawiasz się, czy istnieją sposoby, dzięki którym zerwanie może mieć łagodniejszy przebieg, dzięki czemu zaoszczędzisz tej drugiej osobie dodatkowego bólu? W naszym artykule znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym rozstanie, które planujesz, może mieć nieco łagodniejszy przebieg!

Spis treści:

1. Kwestie, które należy rozważyć;

2. Boję się zerwać z moim chłopakiem;

3. Jak bezboleśnie zerwać z chłopakiem;

4. Zerwałaś z chłopakiem – nie czuj się winna.

Kwestie, które należy rozważyć

Zerwanie z chłopakiem, czy dziewczyną, nie jest łatwe, dlatego należy się do niego dobrze przygotować. Zacznij od zastanowienia się, czy naprawdę chcesz się rozstać. Nigdy nie zrywaj pod wpływem emocji! One z czasem opadną, Ty być może zaczniesz żałować swojej pochopnej decyzji, ale ona może okazać się nieodwracalna – chłopak nie będzie chciał już do Ciebie wrócić. Zanim więc zdecydujesz się na rozstanie, na spokojnie odpowiedz sobie na pytanie, czemu nie chcesz z nim dłużej być? Jaki kryje się za tym powód? Co nie zadziałało w waszej relacji? Czego Ci w niej brakowało? Co Ci w niej przeszkadzało? Zbierz swoje odpowiedzi i na spokojnie się im przyjrzyj. Zastanów się, czy rzeczy, które Ci przeszkadzają w związku lub w tej drugiej osobie, są do naprawienia. Jeśli stwierdzisz, że nad Waszym związkiem można popracować, skup się na ratowaniu Waszej relacji. Jeżeli jednak uznasz, że nie widzisz sensu w utrzymywaniu związku, zakończ go.

Boję się zerwać z moim chłopakiem

dziewczyna chce zerwać z chłopakiemStało się, podjęłaś decyzję o rozstaniu. Teraz musisz znaleźć najodpowiedniejszy moment na to, aby powiedzieć, że odchodzisz. Nie jest to łatwe zadanie, stresujesz się i nie wiesz, jak się do tego zabrać. To całkowicie naturalne, że obawiasz się zerwania. Boisz się, że go zranisz, boisz się, że zostaniesz sama, nie wiesz, czy jeszcze sobie kogoś kiedyś znajdziesz. Jeśli jednak naprawdę czujesz, że ten związek nie jest dobry, pomyśl sobie, że każda sekunda, którą spędzasz z niewłaściwym mężczyzną, oddala Cię od tego, z którym byłabyś naprawdę szczęśliwa. Z takim nastawieniem, znajdziesz siłę na to, aby przeprowadzić odpowiednią rozmowę.

Jak bezboleśnie zerwać z chłopakiem

Na początek należy stwierdzić, że nie ma bezbolesnych rozstań. Każde zerwanie okupione jest bólem i żalem. Te uczucia można jednak nieco zmniejszyć, wyciszyć. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

1 Spotkaj się z nim, nie zrywaj przez telefon, czy Internet. Wybierz odpowiednie miejsce. Takie, w którym będziecie mogli spokojnie porozmawiać. Spacer w parku, ustronny stolik w przytulnej kawiarni lub inne ciche miejsce, gdzie nikt nie będzie Wam przeszkadzał. Nikt też nie będzie się przysłuchiwał Waszej rozmowie.

2 Bądź delikatna, uargumentuj swoją decyzję. Powiedz mu, czemu wg Ciebie do siebie nie pasujecie, dlaczego Wasz związek nie jest z tych, które skończą się na ślubnym kobiercu.

3 Nie atakuj i nie oskarżaj. Nie wypominaj mu, co robił źle, nie mów zdań typu: „nie nadajesz się na mojego chłopaka”, „zawsze wolałeś kolegów ode mnie”, „nigdy się o mnie nie starałeś”, itp. Takie oskarżenia tylko zaognią sytuację. Lepiej, jeśli złe rzeczy zakomunikujesz w delikatny sposób (patrzy pkt. 2), jak np.: „Potrzebuję zdecydowanie więcej uwagi, Ty natomiast potrzebujesz wolności – rozmijamy się w naszych oczekiwaniach, nie pasujemy do siebie”. Wszystko, co Ci nie pasowało w partnerze, możesz przekazać nie atakując go i nie raniąc. Przygotuj sobie odpowiednie teksty.

4 Nie porównuj. Mówiąc mu, co Ci w nim nie pasuje, nie porównuj go do innych, którzy wg Ciebie mają cechy, jakich jemu zabrakło. To go tylko dodatkowo zrani, a tego chcesz uniknąć.

5 Nie mów, że kogoś masz. Szczerość jest niezwykle ważna, ale w sytuacji, kiedy rozstajesz się z chłopakiem i już kogoś masz, zaoszczędź mu tej wiedzy. Jeśli Cię kusi, aby go o tym poinformować, odpowiedz sobie najpierw na pytanie, czy chciałabyś, aby chłopak, w którym jesteś zakochana, powiedział Ci, że zrywa z Tobą, bo poznał kogoś innego?

6 Nie mów, że nigdy go nie kochałaś, nie mów, że Wasz związek był pomyłką. Nawet jeśli naprawdę tak myślisz, zaoszczędź mu tego, być może on inaczej to widzi. Taką deklaracją tylko dodatkowo go zranisz.

7 Podziękuj mu za wspólny czas, powiedz, co było piękne, za czym będziesz tęsknić. Nie proponuj przyjaźni, dodaj jednak, że jeśli z czasem poczuje, że znów chce być z Tobą w kontakcie, z chęcią się z nim spotkasz.

Zerwałaś z chłopakiem – nie czuj się winna

Pamiętaj, że każdy ma prawo do szczęścia: zarówno Ty, jak i Twój chłopak, z którym chcesz zerwać. Utrzymując związek, który nie jest tym, czego oczekujesz, oszukujesz i krzywdzisz i siebie, i partnera. Oboje macie bowiem prawo do bycia z kimś, z kim stworzycie naprawdę dobrą relację, w której obie osoby będą prawdziwie szczęśliwe.

Pamiętaj też, że każdy koniec jest początkiem. Rozstanie z czasem na pewno zaowocuje nową relacją.

banner do rejestracji

Być może Twoja prawdziwa miłość czeka właśnie na eDarling? Zarejestruj się i sprawdź!

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB