Ważne kwestie do omówienia przed ślubem

ślub

Planujecie ślub – wybór miejsca, sukni, obrączek, fotografa… Nie zapomnieliście jednak o najważniejszym? O tym, by porozmawiać z partnerem o wspólnej przyszłości – planach, marzeniach, oczekiwaniach. Przygotowaliśmy kilka porad dla par planujących wziąć ślub.

Szczera rozmowa jest bardzo ważna dla przyszłych małżonków, decyzja o ślubie to poważny krok. Powinniście być pewni, czego od siebie nawzajem oczekujecie i w pełni sobie ufać. Jest kilka istotnych kwestii, które powinniście przedyskutować jeszcze przed ślubem.

1. Cele i marzenia

Co jest dla Ciebie priorytetem – założenie rodziny , kariera, a może jeszcze coś innego? Twój partner powinien znać Twoje plany na przyszłe lata. Szczerość i uczciwość są bardzo ważne w związku, szczególnie, jeśli w grę wchodzą poważne decyzje dotyczące wspólnego życia. Ciężko będzie Wam planować życie we dwoje, jeśli jedno z Was będzie pragnęło założyć rodzinę i prowadzić ustabilizowane życie, a drugie marzy o podróżach i ciągłych zmianach. Wzajemny szacunek i zaufanie odgrywają ważną rolę w małżeństwie.

2. Dzieci

Czy oboje pragniecie mieć dzieci? Jedno, dwoje, a może któreś z Was nie chce być rodzicem? Posiadanie tego samego zdania na temat zakładania rodziny to niezwykle ważna kwestia przy podejmowaniu decyzji o zawarciu małżeństwa. Nieporozumienia na tym tle mogą prowadzić do wielu kłótni i ranić drugą stronę. Biorąc ślub zakładacie rodzinę, nawet, jeśli będzie ona tylko dwuosobowa.

3. Sprawy finansowe

Temat finansów prędzej, czy później będzie musiał zostać przez Was poruszony. Nie jest on przyjemny, jednak powinniście przedyskutować takie kwestie jak: wydatki, podział finansów, intercyza. Jeśli postanowicie założyć wspólne konto, ważne, żebyście ustalili, czy chcecie, by wszystkie Wasze pieniądze się na nim znalazły, czy może tylko część i w jakich celach będziecie z niego korzystali.

4. Wasze rodziny

Mimo że nie decydujesz się poślubić rodziny swojego partnera, to jednak w momencie zawarcia małżeństwa decydujecie się na bycie rodziną. Oni również będą obecni w Waszej wspólnej przyszłości – ślub, święta, urodziny, itp., dlatego dobrze jest ich lepiej poznać wcześniej. Poza tym w przypadku, kiedy zdecydujecie się na dzieci, rodzice Twojego partnera będą dla nich dziadkami.

5. Przekonania religijne

Miłość jest tolerancyjna i nie zważa na różnice? Tak być powinno, jednak czasem różnice w poglądach dotyczących wyznania i religii mogą stanowić ogromny problem. Religia może determinować wiele życiowych decyzji i postaw. Jeśli jedno z Was jest głęboko wierzącą osobą, a drugie ateistą, mogą wystąpić między Wami nieporozumienia dotyczące wspólnej przyszłości. Ślub kościelny, chrzest, obchody świąt… to ważne kwestie do wyjaśnienia w przypadku, jeśli wyznajecie odmienne religie.

Przeczytaj więcej: Portal randkowy dla chrześcijan

6. Miejsce zamieszkania

Gdzie chcecie mieszkać? Pochodzicie z różnych miast, państw, pracujecie w innych miastach? Być może mieszkacie już ze sobą, jednak powinniście ustalić przed ślubem, gdzie planujecie mieszkać w najbliższej przyszłości. Wieś, miasto, dom, mieszkanie – czy macie podobne wyobrażenie miejsca, w którym zamieszkacie jako rodzina?

Czeka Was wiele poważnych dyskusji, a może macie już to za sobą, niezależnie od tego życzymy Wam powodzenia na nowej drodze życia!

Co powinni przedyskutować jeszcze przyszli małżonkowie? Zapraszamy do dyskusji pod artykułem!

Źródła

http://love.allwomenstalk.com/things-to-discuss-with-him-before-marriage

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB