Teściowie – pierwsze spotkanie

Teściowie

Jesteście razem już jakiś czas i wszystko układa się znakomicie. Po pewnym czasie przychodzi jednak to, co nieuchronne – pierwsza wizyta u rodziców partnera.

Wasz związek jest jeszcze młody stażem i oboje jesteście w sobie „po uszy” zakochani. Znasz swojego partnera już naprawdę dobrze, wiesz, jakie ma zainteresowania i hobby, zdążyłaś/eś nawet polubić jego/jej przyjaciół. Nagle ukochana osoba wypowiada zdanie, które burzy twój spokój?: „Kochanie, moi rodzice zaprosili nas na niedzielny obiad!”.

Zachowaj zimną krew i przeczytaj nasz artykuł, który pomoże ci przygotować się do spotkania z przyszłymi teściami. Diabeł bowiem naprawdę nie jest aż tak straszny, jak go malują.

Mowa jest srebrem…

Rozmowa z rodzicami partnera oczywiście cię nie ominie. Poruszyć możecie spokojnie temat pogody, gotowania czy wspólnych zainteresowań. Staraj się prowadzić przyjazną, serdeczną i przede wszystkim uprzejmą pogawędkę. Unikaj tematów bardzo osobistych, dotyczących np. zarobków, byłego partnera czy planów posiadania dzieci. Niebezpieczne bywają też tematy z wysokim potencjałem konfliktu, jak polityka czy kwestie religijne. Najlepiej już wcześniej przygotuj się na to spotkanie. Zapytaj partnera, o czym jego rodzice rozmawiają najchętniej i, jeśli rozmowa potoczy się w kierunku dla ciebie niepożądanym, postaraj się skierować ją na tematy bezpieczniejsze. Jeśli nie uda ci się uniknąć kontrowersyjnego tematu, nie trać rezonu i w razie potrzeby zaciągnij hamulec bezpieczeństwa. Uprzejmie powiedziane zdanie: „O tym wolałabym/wolałbym teraz nie rozmawiać” jest z pewnością lepsze niż dalsze prowadzenie rozmowy, która może się źle skończyć.

Córeczka tatusia i syneczek mamusi

Związek między mamą a synem i ojcem a córką jest często wyjątkowo bliski. Niekiedy bywa nawet tak, że jeden z rodziców postrzega partnera swego dziecka jako konkurencję. Dlatego nowa sympatia syna czy córki jest czasem wystawiana na próbę…

Przyszła teściowa nierzadko stawia przyjaciółce syna pytania typu: „Umie pani gotować? Lubi pani sprzątać?”. Poprzez takie przesłuchanie, mamy chcą się upewnić, że ich syn w nowym związku będzie miał tak samo dobrze, jak w domu rodzinnym. Jednocześnie szukają one potwierdzenia przypuszczeń, że z pewnością tak nie będzie.

Przyszły teść natomiast, chciałby ochronić swoją dorosłą księżniczkę przed innymi mężczyznami. Każdy partner córki kryje przecież w sobie potencjał, by ją kiedyś rozczarować.
Jeśli spotkasz się z podobnym nastawieniem rodziców partnera, najlepiej zrobisz, jeśli odczekasz spokojnie jakiś czas. Nie odbieraj drobnych docinek przyszłych teściów osobiście i przede wszystkim nie daj się sprowokować. Po pewnym czasie rodzice partnera poznają cię lepiej i początkowe nieporozumienia zostaną szybko zapomniane.

Szata zdobi człowieka

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne! Niestety, można je zrobić tylko raz i w dużym stopniu uzależnione jest ono od wyglądu zewnętrznego. To, jak się ubierzesz na pierwsze spotkanie z rodzicami partnera, odgrywa istotną rolę.

Takie spotkanie to nie wizyta na dworze królewskim, ani też impreza ze znajomymi. Smoking czy wieczorowa suknia, jak i zbyt swobodne ubranie zostaw lepiej w szafie. Najlepiej skonsultuj się z partnerem i razem wybierzcie złoty środek.

Ważne jest, by wybrać taki strój, w którym czujesz się dobrze. Jeśli masz wrażenie, że dane ubranie nie do końca do ciebie pasuje, lepiej z niego zrezygnuj, ponieważ podczas spotkania nie będziesz w stanie się rozluźnić i możesz sprawiać wrażenie osoby spiętej i niepewnej siebie.

Jeśli chodzi o biżuterię i makijaż przyszłej synowej, regułą jest: im mniej, tym lepiej. Duże kolczyki i jaskrawe farby mogą sprowokować uszczypliwy komentarz, bezpieczniej byłoby więc z nich zrezygnować. Umaluj się bardzo dyskretnie i wybierz delikatną biżuterię.

Zadbany i stonowany wygląd z pewnością ułatwi ci pierwszy kontakt z rodziną partnera.

Upominki dowodem sympatii

Przed pierwszymi odwiedzinami u przyszłych teściów warto jest pomyśleć o drobnym upominku dla nich. Może to być tradycyjny bukiet kwiatów lub prezent bardziej osobisty. Porozmawiaj wcześniej z partnerem i spytaj, co jego rodzicom mogłoby sprawić radość. Niektórzy ludzie nie lubią otrzymywać podarunków. Jeśli dotyczy to również twoich przyszłych teściów, dobrze byłoby się o tym dowiedzieć, zanim wręczysz im prezent.

Uwaga: Zbyt kosztowny upominek może zostać odebrany jako chełpienie się bogactwem. Ogranicz się lepiej do drobnych dowodów sympatii.

Kluczem do pomyślnego zdania egzaminu, jakim jest pierwsze spotkanie z przyszłymi teściami, jest dobre przygotowanie się. Zaangażuj w nie również partnera. Niech opowie ci o swoich rodzicach, w końcu zna ich lepiej, niż ktokolwiek inny.

Nasza rada: Nie ma powodu do zdenerwowania. Rodzice twojego partnera są w końcu tylko ludźmi. Nawet jeśli na początku nie przypadniecie sobie do gustu, nie załamuj się! Po pierwsze, ich nastawienie może się jeszcze zmienić, po drugie, jesteś w związku ze swoim partnerem, a nie z jego/jej rodzicami!

A Ty masz jakieś porady dotyczące pierwszego spotkania z teściami? Zapraszamy do dyskusji pod artykułem!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB