Podróż poślubna: pierwszy wspólny wyjazd pary małżeńskiej

Podróż poślubna

Lista gości, wynajęcie odpowiedniej sali, kwiaty, menu… Organizacja ślubu to w dzisiejszych czasach niełatwe przedsięwzięcie. Po tygodniach „ciężkiej pracy” każda para młoda zasługuje na solidny wypoczynek, który powinna im przynieść podróż poślubna. Możliwości spędzenia tego wyjątkowego urlopu jest wiele, dlatego też warto zastanowić się jaką formę spędzania czasu się preferuje.

Ślub od wieków wiązał się z niemałą dawką stresu. Stąd niegdyś po głównej części przyjęcia a tuż przed nocą poślubną podawano młodej parze wysokoprocentowy miód pitny. Choć w XXI wieku nikt już nie poi nowożeńców słodkim trunkiem, to po dziś dzień zwykło się nazywać pierwszy rozdział życia małżeńskiego miesiącem miodowym.

Tradycje dotyczące tego okresu zmieniają się z dekady na dekadę. W wielu przypadkach dzisiejsi nowożeńcy stawiają na jakość, przygodę oraz możliwość zakosztowania odrobiny egzotyki.

W mieście i nie tylko…

Dla wielu par podróż poślubna to czas rozkoszowania się urokami wielkich miast. Zakupy w eleganckich butikach, romantyczne kolacje oraz zwiedzanie zabytków to ich raj. Dodatkowo wizytę w romantycznym mieście, takim jak Paryż czy Rzym, można urozmaicić pobytem w mniejszych miejscowościach wypoczynkowych, na przykład na Francuskiej Riwierze.

Krótki wypad

Pośpiech oraz napięty harmonogram w pracy nie pozwalają wielu pracującym osobom na dalekie i czasochłonne podróże. Niektórzy nowożeńcy zadają sobie tyle trudu na przygotowanie uroczystości ślubnej, że brakuje im energii do zorganizowania bardziej wyszukanego wyjazdu. Dla innych podróż poślubna nie zajmuje priorytetowego miejsca w ich planach i wyjazd do pobliskiego romantycznego hoteliku wystarczy im w zupełności. Taki krótki wypad ma wiele zalet, zarówno ekonomicznych, jak i terminowych.

Zamorskie cele podróży

Podczas gdy niektóre pary pozostają blisko miejsca zamieszkania, inni sądzą, że podróż poślubna to jedyna okazja do przeżycia fantastycznej przygody w egzotycznej aurze. Wybór takich ofert jest przeogromny.

Plaże, palmy, lazurowa woda i rafy koralowe oczekują nowożeńców na Seszelach. Luksus, sztuczne wyspy, ekskluzywne hotele oraz inne superlatywy to zalety pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dziewicza natura, romantyczne zachody słońca oraz bajeczne wodospady to krótki opis tego, co czeka na turystów na Hawajach. Oryginalnych celów podróży nie brakuje, a każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju i przysporzy zapewne każdej młodej parze niezapomnianych wrażeń.

Podróż poślubna: w kraju ojczystym

Nie trzeba jednak koniecznie wybierać się na drugi koniec świata, aby przeżyć niezapomniane chwile we dwoje. Urocze zakątki można również znaleźć w Polsce. Miejscem godnym polecenia jest tak zwana dolnośląska Dolina Pałaców i Ogrodów, gdzie na obszarze stu kilometrów kwadratowych znajduje się ponad dwadzieścia pięknych pałaców.

Podróż najlepiej rozpocząć w Jeleniej Górze. Potem warto kierować się w stronę Łomnicy. Każdy pałac ma coś innego do zaoferowania. Raz jest to elegancki apartament małżeński, wykwintne menu oraz zabiegi upiększające, innym razem typowe polskie jedzenie, francuskie ogrody, czy też wyjątkowe zabytki. Urozmaicić taki pobyt mogą wycieczki konne, czy spacery górskie.

Wyjazd pełen przygód

Podróż poślubna może wpisać się również w obecne trendy turystyczne. Mimo, że niektórzy decydują się na safari w Afryce, off-road w Pirenejach, nurkowanie w Egipcie czy rafting w Kanadzie, to wiele osób ceni sobie jednak stabilne łóżko oraz dach nad głową. Dlatego też wiele ośrodków proponuje kombinację między jednym a drugim. Zakwaterowanie następuje w wygodnych hotelach, skąd następują dzienne wypady.

Naukowcy dowiedli, że adrenalina wydzielana przez organizm w stresowych sytuacjach, takich jak uprawianie sportu ekstremalnego, wzmaga wzajemne przywiązanie oraz uczuciowość. Intensywne uczucia podczas miesiąca miodowego sprawią, iż będzie on jeszcze bardziej emocjonujący.

Podróż poślubna: na wodzie

Rejsy są ciekawą alternatywą dla nowożeńców, gdyż łączą one w sobie zarówno romantyzm morskich podróży, jak i możliwość poznania nowych miejsc. Celem mogą być wody Morza Śródziemnego, Karaibskiego czy Północnego oraz wyspy Bahama lub archipelag Bermudy.

Podróż poślubna zawsze zapada głęboko w pamięci. Dlatego też warto wcześniej zadbać o właściwe miejsce wypoczynku. Dopasowanie go do własnego gustu oraz zasobów finansowych pozwoli uniknąć wielu rozczarowań. Romantyczne otoczenie oraz para szczęśliwych i usatysfakcjonowanych nowożeńców to idealny początek wspólnej przyszłości.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB