Szczęśliwe życie po rozwodzie

po rozwodzie

Rozwód to jedno z najtrudniejszych doświadczeń. Dlatego uporanie się z tym przeżyciem może być skomplikowane oraz zająć wiele czasu. Mimo początkowych trudności warto pamiętać, że to jak będzie wyglądało nasze życie po rozwodzie zależy tylko i wyłącznie od nas.

Przeszłość a przyszłość

Choć nie warto żyć minionymi wydarzeniami, to jednak nowy związek nie będzie możliwy dopóki nie zrozumiemy, gdzie popełniliśmy błędy.

Uświadomienie sobie postępowań oraz zachowań, które doprowadziły do konfliktów z partnerem, to pierwszy krok do ich uniknięcia w przyszłości. Przykre doświadczenie rozstania warto więc wykorzystać do zbudowania nowego, szczęśliwego związku, który tym razem spełni wszelkie oczekiwania.

Życie po rozwodzie: znów być sobą

Długoletni związek może doprowadzić do zatarcia granicy między własnymi życzeniami a wymaganiami partnera. Trudno sobie również przypomnieć, jak wyglądały plany i marzenia na przyszłość przed zawarciem związku małżeńskiego.

Poza tym z przyzwyczajenia do ciągłego towarzystwa można ulec szybko pociągającej myśl o natychmiastowym rozpoczęciu poszukiwań kolejnego partnera. Rozpoczęcie nowego związku wyłącznie ze względu na uczucie samotności oraz chęci wypełnienia pustki powstałej po rozwodzie jest jednak niewskazane. Nie są to bowiem wystarczające powody do utworzenia szczęśliwego związku.

Dlatego też warto poświęcić czas na sprecyzowanie własnych życzeń, upodobań oraz planów na przyszłość. Niektóre z tych kwestii podczas trwania małżeństwa poszły zapewne w niepamięć lub być może zostały, ze względu na partnera, przesunięte na dalszy plan. Życie po rozwodzie niesie ze sobą wiele możliwości. To właśnie teraz nadarza się wspaniała okazja nadrobienia zaległości, wdrożenia nowych planów w życie oraz rozpoczęcia kolejnego etapu.

Nowy partner

Po uporaniu się z doświadczeniami związanymi z rozpadem pożycia małżeńskiego można rozpocząć nowy związek. Życie po rozwodzie toczy się dalej. Decydując się na szukanie partnera na portalach randkowych, warto poświęcić trochę czasu i zadać sobie odrobinę trudu przy uzupełnianiu własnego profilu. Im bardziej interesujący oraz pełniejszy wizerunek własnej osoby zaprezentuje się innym użytkownikom, tym więcej osób zwróci na niego uwagę.

Warto przedstawić jak najwięcej aspektów własnej osobowości. Pisząc, na przykład wyłącznie o swoich dzieciach, użytkownik czytający dany profil, może odnieść wrażenie, że ze względu na nawał domowych obowiązków, brak nam czasu na nowy związek. Oczywiście dzieci są bardzo istotną częścią każdego rodzica, jednak warto na swoim profilu pokazać również inne aspekty swojego życia.

Życie po rozwodzie

W dopasowaniu się do nowej fazy w życiu może pomóc na przykład nowe hobby. Dzięki niemu odkryć można nieznane dotąd sfery oraz poszerzyć swoje horyzonty. Również niezależność oraz wolność wyboru, bez uprzedniej konsultacji z inną osobą, mogą sprawić dużą satysfakcję.

Czerpanie przyjemności z życia w pojedynkę nie powinno w żadnym wypadku wywołać wyrzutów sumienia. Ceniąc sobie chwilową niezależność i delektując się swobodą, warto poszukiwanie nowego partnera odłożyć na późniejszy okres. Niezliczona ilość nowych szans sprawić może, iż życie po rozwodzie roztoczy niespodziewane widoki na przyszłość.

Chwila zadumy nad własnymi planami i życzeniami pozwoli zadecydować o następnym kroku. W ten sposób uniknie się powtórzenia błędów z przeszłości oraz ze zwiększoną pewnością siebie wyruszy się na poszukiwanie nowego partnera.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB