Nowa miłość – jak ją przyjąć i zachować?

Nowa miłość

Gdy jesteśmy zakochani wszystko wydaje się być piękne i bez skazy. Szczególnie takim wydaje się być nowy partner. W imię nowej miłości jesteśmy w stanie uczynić wiele, nawet zrezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń i zasad. Dowiedz się, jakie pułapki niesie z sobą nowe uczucie i jak się przed nimi ustrzec!

1. O swoich życzeniach i potrzebach mów otwarcie

Nie bój się mówić o swoich potrzebach i pragnieniach. Szczera rozmowa pozwoli wam lepiej się poznać i uniknąć ewentualnych rozczarowań. Taka otwartość sprawia, że między partnerami rodzi się zaufanie i wzrasta wzajemna akceptacja.

2. Poświęcaj partnerowi dużo uwagi

By lepiej poznać swojego partnera, musisz poświęcić mu, szczególnie na początku znajomości, dużo uwagi. Słuchaj go uważnie i dowiedz się, co jest dla niego ważne. Poznaj jego zainteresowania, ulubione miejsca, potrawy, muzykę. Dowiedz się, czego pragnie i o czym marzy.

3. Nie zdradzaj wszystkich tajemnic od razu

W początkowym etapie związku staramy się poznać partnera zadając mu wiele pytań. Warto jednak być ostrożnym, gdyż niektóre pytania, zadane zbyt wcześnie, mogą skomplikować sytuację. Nie wypytuj więc na pierwszej randce o poprzednie związki i nie wymagaj wyjawienia wszystkich tajemnic. Sam(a) również nie czuj się zobowiązany(a) do opowiedzenia o sobie wszystkiego od razu. Niektóre zwierzenia wymagają atmosfery zaufania i pewności, że dana osoba zasługuje na poznanie twoich sekretów. Poza tym, tajemniczość podsyca zainteresowanie i sprawia, że wydajemy się być bardziej atrakcyjni.

4. Utrzymuj kontakt

Niespodziewany email, spontaniczna rozmowa telefoniczna, czy zabawny SMS sprawią Twojej nowej miłości z pewnością radość. Wiele jest sposobów, by okazać, że się o kimś myśli. Jednak, szczególnie na początku znajomości, taka pośrednia komunikacja może stać się przyczyną nieporozumień. Kiedy nie znacie się jeszcze na tyle, by bezbłędnie zinterpretować emocjonalne zabarwienie napisanego tekstu, zwracaj szczególną uwagę na to, by wypowiedzi były zrozumiałe i jednoznaczne.

5. Nie panikuj

Na etapie wzajemnego poznawania się może się zdarzyć, że twój nowy partner zachowa się w sposób, którego Ty nie akceptujesz. Nie wpadaj wtedy w panikę i nie myśl od razu o rozstaniu, tylko wyraźnie i otwarcie wyraź partnerowi swoją dezaprobatę. Poproś go, aby podobna sytuacja się nie powtórzyła. Jeśli partner wykaże się zrozumieniem i obieca poprawę, będziecie mogli o przykrym incydencie zapomnieć.

6. Idź na kompromis

Jeśli pojawią się miedzy Wami kwestie sporne, nie stawiaj wszystkiego na ostrzu noża domagając się przyznania racji. Wysłuchaj argumentów partnera i spróbujcie wspólnie znaleźć kompromis. Umiejętność pójścia na kompromis należy do najbardziej pożądanych, jeśli chodzi o związek między dwojgiem ludzi.

7. Przeszłość

Z pewnością kiedyś nadejdzie czas, w którym będziecie musieli poruszyć temat poprzednich związków. Podczas takiej rozmowy nie jest wskazana żadna skrajność. Nie popadaj w zachwyt opowiadając o byłym partnerze, ale również nie przedstawiaj go w przesadnie złym świetle. Daj nowemu partnerowi odczuć, że Twój poprzedni związek był dla Ciebie ważnym doświadczeniem, ale należy on już do przeszłości. Teraz natomiast koncentrujesz się na czymś ważniejszym – na nowej miłości.

8. Nie spiesz się

Ważne jest, by dobrze poznać partnera, zanim przedstawi się go rodzinie czy znajomym. Jeśli dojdziesz do wniosku, że przyszedł na to właściwy czas, spytaj ukochaną osobę, czy ona również jest na to gotowa.

9. Swoboda

Na początku związku chcesz każdą chwilę spędzać z ukochaną osobą. Pomyśl jednak o tym, że przesadna zaborczość może sprawić, że partner poczuje się osaczony. Nie ograniczaj jego swobody, nie wymagaj, by rezygnował dla Ciebie z dotychczasowych zajęć i przyzwyczajeń. Zadbaj również o to, by nie stracić z oczu tego, co dla Ciebie było ważne.

10. Zwolnij tempo

Miłość cię rozpiera i masz ochotę wyznawać ją bez przerwy? Spokojnie! Nie daj się ponieść emocjom. Poczekaj lepiej na właściwy moment i sprzyjającą atmosferę. Nie rób tego pochopnie. Jeśli pierwsze wyznania macie już za sobą, nie męcz partnera powtarzaniem ich w nieskończoność. Często powtarzane czułe słówka mają to do siebie, że tracą na wartości.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB