Związek a osobista swoboda

swoboda

Każdy pragnie zachować wolność i niezależność, również ci, którzy żyją w związku partnerskim. Otwartość w stosunku do drugiej połowy oraz branie pod uwagę jej potrzeb na pewno pomoże ustalić zadowalający obie strony układ partnerski.

Swoboda – klucz do udanego związku

Życie w udanym związku nie musi jednocześnie oznaczać, że z ukochaną osobą stanowi się jedność. Również i tu warto zachować trochę swobody i własną przestrzeń oraz starać się nie ograniczać partnera. Nawet, jeżeli jest to stały i bardzo stabilny związek, swoboda w związku jest jak tlen, którego potrzebujemy, by móc oddychać i żyć.

Można przecież, jak za dawnych czasów wybrać się na urlop w towarzystwie przyjaciół, wyjść z koleżankami do kawiarni lub umówić się z kolegami na mecz piłki nożnej. Jeśli potrafi się zachować równowagę i poświęca się partnerowi wystarczająco dużo uwagi i czasu, będzie to korzyścią dla związku.

Wierność sobie i partnerowi w związku

Swoboda jest rzeczą bardzo ważną w związku, lecz równie ważna jest wierność. Nie ogranicza się to do zachowania wierności partnerowi i niedopuszczenia się zdrady. Chodzi też o to, by pozostać wiernym sobie i nie poddać się zbytnio wpływom drugiej osoby. Co oznacza, że należy pielęgnować stare przyjaźnie, które były dla nas ważne przed związkiem.

Warto pielęgnować swoje zainteresowania oraz kontynuować swoje hobby. Nie należy podporządkowywać swojego życia całkowicie partnerowi, rezygnować z zajęć, które przed związkiem były bardzo ważne. Uważać również należy, by nie doprowadzić do sytuacji, kiedy nawet po bułki wychodzi się razem.
Ryzyko braku swobody w związku

Pary, które poza swoim związkiem nie mają innego życia, znajomych czy zainteresowań narażone są na niebezpieczeństwo jego rozpadu. Nie ma on wielu szans przetrwania, gdyż partnerzy po pewnym czasie się sobą znudzą. Codzienność oraz ciągłe przebywanie ze sobą odbierze ich związkowi jego cały urok. Swoboda w związku jest zatem bardzo ważna, a jej brak może mieć na niego zgubny wpływ.

Możliwa jest również zdrada partnera, jeśli stara się go zatrzymać za wszelką cenę. Czuje się on wtedy bardzo ograniczony i naturalnym stanem rzeczy jest jego wola uwolnienia się. Dodatkowo grozi nam brak akceptacji ze strony przyjaciół czy znajomych, ponieważ ci często dotkliwie odczuwają brak osoby, która zniknęła za murami stałego związku.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB