Kiedy on nie jest Tobą zainteresowany

on nie jest Tobą zainteresowany

Zdarzyła Ci się sytuacja, w której spotykasz mężczyznę, który wydawał Ci się niemal ideałem, ale on nie oddzwonił, nie odpisał, nie zaprosił na kolejne spotkanie… Myślisz sobie: jest zbyt nieśmiały, a może zgubił mój numer? A, co jeśli on po prostu nie był Tobą zainteresowany?

To dość bolesne – uświadomić sobie, że facet, który nam się spodobał, nie odwzajemnia naszych uczuć. Jednak jeszcze gorsze jest trwanie w błędnym przekonaniu, że on jednak jest Tobą zainteresowany i usprawiedliwianie jego bierności.

Dlaczego nie warto?

Bardzo ważne jest zdanie sobie sprawy z tego, że mężczyzna, który jest zainteresowany kobietą, daje jej to do zrozumienia. Nie musi uciekać się do stosowania gierek i wymówek w stylu: „zrozum, niedawno się rozstałem i potrzebuję więcej czasu na to, żeby się z kimś znowu związać”, bądź „muszę się skupić bardziej na pracy, dlatego nie mam zbyt wiele czasu dla Ciebie”. Tego rodzaju usprawiedliwienia powinny dać Ci wiele do myślenia!

Powinnaś być świadoma swojej wartości i wymagań wobec przyszłego partnera. Szanuj siebie i swój czas. Pamiętaj, że mężczyzna nawet, jeśli nie ma poważnych zamiarów, chętnie spotka się z Tobą od czasu do czasu, szczególnie, jeśli wie, że ma szansę na seks. Szukając poważnego związku, nie powinnaś przystawać na takie traktowanie. Jeśli chcesz znaleźć odpowiednią osobę, odpuść sobie facetów, którzy nie są w stanie poświęcić Ci czasu i nie dotrzymują obietnic.

okładka sens

Bardzo ważne jest uświadomienie sobie ryzyka wejścia w toksyczną relację, która nie prowadzi do niczego dobrego, a przynieść może jedynie ból.

Ty albo on

Zapewne pomyślałaś sobie: „Jak to możliwe, że on nie jest mną zainteresowany? Przecież jestem taka wspaniała.” I to prawda! A to, że on tego nie dostrzegł świadczy o tym, że po prostu nie poznał się na Tobie. Powinnaś sobie uświadomić, że spotkasz jeszcze tego, który będzie równie wyjątkowy jak Ty. Odrzucenie jest bolesne, jednak według psychologa i psychoterapeuty Pawła Droździaka:

Jednostronnie odrzuceni mamy właściwie dwa wyjścia. Możemy albo wewnętrznie odrzucić osobę, która nam pokrzyżowała nasze plany, albo wewnętrznie odrzucić siebie. Polecam to pierwsze.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu magazynu SENS.

Gorąco zapraszamy do lektury, październikowy numer SENS-u już w sprzedaży.

Źródła

Artykuł R. Mazurowska, On nie jest tobą zainteresowany, październikowy numer magazynu SENS

https://soulmates.theguardian.com/blog/advice/the-ugly-truth-ways-to-tell-when-a-guy-is-just-not-that-in#.VDK0qxCc70c
http://www.psychologytoday.com/blog/in-love-and-war/201206/when-hes-just-not-you-backfires

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB