Dlaczego on nie dzwoni?! Głowa do góry – to nie koniec świata!

on nie dzwoni

Pierwsze spotkanie było naprawdę idealne – przyśpieszone bicie serca, gorące spojrzenia, przypadkowy dotyk… Mało tego! Rozmowa się kleiła, śmiech był szczery i nawet wspólne milczenie nie było kłopotliwe. Ale dlaczego on nie dzwoni? Co poszło nie tak? Czy już wszystko stracone?

Nie zastanawiaj się dlaczego on nie dzwoni – Ty też masz telefon!

Odczekałaś – jak należy – trzy dni. Łatwo nie było – ciągłe zerkanie na telefon, rozkojarzenie, szukanie odpowiedzi na nurtujące pytanie „dlaczego on nie dzwoni”? Zgubił numer? Wpadł pod autobus? Wyjechał? Już krótki sms byłby zadowalający. Ale nie. Telefon milczy. Co zrobić? Zadzwonić? Przejąć inicjatywę?

Jak najbardziej! Nie bój się sięgnąć po telefon! Tylko w ten sposób dowiesz się co jest tak naprawdę grane. Zadzwoń lub napisz sms-a. Wspomnij, że spotkanie było bardzo miłe i zapytaj co słychać. Przecież to nic wielkiego! Najprawdopodobniej okaże się, że diabeł nie jest taki straszny jak go malują! Być może partner nigdy nie słyszał o „zasadzie trzech dni”, był bardzo zajęty, źle zapisał numer lub najzwyczajniej czekał, aż Ty zadzwonisz. Uff… Problem z głowy!

Co jednak, jeżeli partner kręci, zbywa lub nie odbiera telefonu?

Rozczarowanie i zawód

W tym przypadku, pytanie „dlaczego on nie dzwoni”, często zostaje zastąpione pytaniem „co jest ze mną nie tak”? Rozczarowanie i zawód są tym silniejsze, im większe nadzieje były wiązane z potencjalnym partnerem. Przecież miało być tak pięknie, pasowaliśmy do siebie idealnie!
Ale on nie zadzwonił. Kolejny związek, który skończył się szybciej niż się zaczął. Zawsze to samo!

Aby przerwać negatywną passę, trzeba przede wszystkim przestać użalać się nad sobą i spojrzeć trzeźwo na zaistniałą sytuację. Może faktycznie popełniłyśmy jakiś błąd?

Chcesz wiedzieć dlaczego on nie dzwoni? Przeanalizuj przebieg randki

Rozpamiętywanie na ma sensu – ale mała podróż w czasie jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Odtwórz w myślach przebieg spotkania. Na pierwszy rzut oka mogłoby wydawać się, że randka przebiegła bez zarzutów. Czy oby na pewno? Nie przesadziłaś przypadkiem z pytaniami na temat byłych partnerek? A może sama opowiadałaś zażarcie o swoim ex? Rozmowy o minionych związkach, snucie planów dotyczących przyszłości czy wychwalanie pod niebiosa mamusi to tematy, których lepiej unikać na pierwszym spotkaniu. Za późno? Głowa do góry!

Dlaczego on nie dzwoni? Bo nie jest Ciebie wart!

Pierwszą rzeczą jakiej nie powinnaś robić to obwiniać za wszystko samej siebie. Jeżeli uważasz, że spotkanie było w gruncie rzeczy udane, to na pewno się nie mylisz! Nawet jeżeli popełniłaś jakieś faux pas, byłaś przecież także zabawna, elokwentna i wyluzowana. Nie rozumiesz zatem, dlaczego on nie dzwoni? To proste – nie jest Ciebie wart. Najwyraźniej to jemu brakuje pewności siebie i tak naprawdę to z nim jest coś nie tak. Nie rozpamiętuj zatem swoich błędów, tylko skoncentruj się na rzeczach, które zrobiłaś naprawdę dobrze. Przydadzą się ma kolejnym spotkaniu!

Dlaczego on nie dzwoni? Bo zadzwoni lepszy!

Najważniejsze żebyś jak najszybciej pozbierała się i zapomniała o nieudanym spotkaniu. Może on wcale nie był tak idealny jakby mogło się wydawać? Czy przypadkiem nie mlaskał przy jedzeniu? Był skąpy? I ta koszula! Może to i dobrze, że nie zadzwonił…

Zwarta i gotowa na kolejne podboje

Im szybciej umówisz się na kolejne spotkanie, tym prędzej zapomnisz o rozczarowaniu, które Cię spotkało. Nie łudź się, że od razu poczujesz motylki w brzuchu lub zakochasz się po uszy. Potraktuj raczej kolejne spotkania jako rozgrzewkę przed finałową randką – tą na której spotkasz tego jedynego. I on na pewno zadzwoni!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB