Horoskop partnerski czyli miłość zapisana w gwiazdach

Horoskop partnerski

Panna i baran czy może byk i bilźnięta? Astrologia dobiera od zarania dziejów znaki zodiaku i szacuje ich szanse na udany związek. W pierwszej części naszego cyklu „horoskop partneski” przedstawiamy 4 zodiakalne pary, którym miłość jest rzekomo zapisana w gwiazdach i oceniamy ich szanse na udany związek z psychologicznego punktu widzenia.

Fani astrologii wierzą, że horoskop partnerski jest w stanie wskazać nam odpowiedniego partnera, podpowiedzieć jak uniknąć miłosnych rozczarowań oraz wyjaśnić przyczyny nieporozumień z przyjaciółmi czy współpracownikami. Astrologia powołuje się w swoich ocenach wyłącznie na datę i czas narodzin, wierząc że dane te są wystarczające, aby oszacować zgodność charakterów potencjalnych partnerów.Warto zastanowić się jednak, czy osoby obdarzone cechami charakteru przypisywanymi danym znakom zodiaku przez astrologów mają realne szanse na stworzenie udanego związku z psychologicznej perspektywy. Czy zrównoważona waga jest rzeczywiście wymarzonym partnerem dla egocentrycznego lwa?

Nasza analiza sprawdza się tylko w przypadku, gdy w 100°% utożsamiasz się z cechami przypisywanymi danemu znakowi zodiaku przez horoskop partnerski.

Bliźnięta i strzelec: hojrak trafia na chwata

Samotny wieczór przed telewizorem? Dla dusz towarzystwa jakimi są bliźnięta i strzelec to nie do pomyślenia! Znaki te prowadzą niezwykle aktywne życie, kochają przygody i są otwarte na nowe doświadczenia. Z astrologicznego punktu widzenia cechuje je komunikatywność, entuzjazm oraz elastyczne i bezproblemowe nastawienie do życia, co pozwala im szybko znaleźć nowych przyjaciół i bez problemu odnaleźć się w nowej sytuacji.

Bliźnięta i strzelec: hojrak trafia na chwata

Z psychologicznego punktu widzenia przysłowie „przeciwności się przyciągają” nie sprawdza się w przypadku bliźniąt i strzelca. Wręcz przeciwnie: podobieństwa, które łączą oba znaki mają zbawienny wpływ na ich związek. Szukając przykładu u „znanych i lubianych” warto spojrzeć na związek Brada Pitta – zodiakalnego strzelca – i Angeliny Jolie spod znaku bliźniąt. Para poznała się w 2005 roku na planie filmu „Pan i Pani Smith”, obecnie ma szóstkę dzieci i nie bez powodu nazywana jest idealną parą Hollywood.

Horoskop partnerski dla panny i skorpiona

Otoczone wianuszkiem mężczyzn lub kobiet dusze towarzystwa to bardzo rzadki widok wśród zodiakalnych panien i skorpionów! Oba znaki uchodzą raczej za powściągliwe i introwertyczne. Skorpiony nie lubią być w centrum zainteresowania, pokazywać emocji lub rozmawiać o swoich uczuciach. Panny natomiast wysoko cenią sobie spokój, nie lubią zmian i posiadają raczej łagodną osobowość, co nie zmienia faktu, że dość łatwo dają się wyprowadzić z równowagi.

Horoskop partnerski dla panny i skorpiona

Z psychologicznego punktu widzenia oba znaki tworzą wyjątkowo harmonijny związek. Zodiakalne panny łagodzą dość impulsywną, spontaniczną i emocjonalną osobowość skorpiona.

Lew i waga – perspektywa obiecującego związku

Jak na wagę przystało, osoby spod tego znaku wyróżnia opanowanie, równowaga ducha oraz czasem odrobina poczucia niepewności w życiu codziennym. Za typową wagę uchodził John Lennon, który dążył do harmonii i posiadał dyplomatyczną umiejętność znajdywania kompromisu. Przeciwieństwem niezdecydowanej wagi jest silny lew, który charakteryzuje się serdeczną i przyjazną osobowością uzupełnioną odrobiną egoizmu. Mieszanka obu charakterów okazuje się być z astrologicznego punktu widzenia przepisem na udany związek.

Lew i waga – perspektywa obiecującego związkuZ psychologicznej perspektywy, która wychodzi poza horoskop partnerski widać, iż zauważalny jest dość interesujący stosunek pomiędzy z pozoru dominującym lwem i lubiącą harmonię wagą. W praktyce to waga częściej dominuje w związku, „oswajając” lwa. Niemniej jednak to właśnie zodiakalne lwy, dzięki swojemu ekstrawertycznemu zachowaniu, dążą do osiągnięcia wysoko postawionych celów. Ta cecha charakteru doprowadziła już niejednego lwa na sam szczyt – Bill Clinton i Barack Obama są tego najlepszym przykładem!

Koziorożec i byk stąpają twardo po ziemi

Astrologia przypisuje obu znakom przywiązanie do tradycji i twarde stąpanie po ziemi. Eksperymentowanie czy też spontaniczność nie są znakiem rozpoznawczym zodiakalnych byków i koziorożców. Posiadają one jednak wiele innych pozytywnych cech. Osoby spod tych znaków postrzegane są jako sumienne, wytrwałe, cierpliwe, pracowite, troskliwe, prorodzinne, odpowiedzialne i ambitne. W związkach uchodzą za partnerów wyjątkowo wiernych i oddanych.

Koziorożec i byk stąpają twardo po ziemiZ psychologicznej perspektywy nic nie stoi na przeszkodzie, aby związek koziorożca i byka trwał długo i był naprawdę szczęśliwy. Oddanie i harmonia panująca pomiędzy znakami, o której wspomniał ich horoskop partnerski, sprawdziła się już w niejednym związku- między innymi pomiędzy Jessicą Albą (zodiakalnym bykiem) i jej mężem Cashem Warrenem (koziorożec). Oboje stąpają twardo po ziemi i cenią sobie ponad wszystko życie rodzinne.

Pozostałe zodiakalne pary znajdziesz tutaj!

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB