Randka w ciemno z nieznajomym

randka w ciemno

Randką w ciemno określane jest spotkanie dwóch osób, które nie miały okazji się jeszcze spotkać. Informacje, jakie na swój temat posiadają, są skromne, w zasadzie najważniejszą z nich jest ta, że oboje są wolni i szukają partnera.W przeszłości były to najczęściej spotkania aranżowane przez wspólnych znajomych lub członków rodzin, którzy znali singli, szukających partnera. W dzisiejszych czasach rewolucji dokonał Internet, który niejako przejął zadanie kojarzenie ze sobą ludzi. Zmienił również oblicze randki w ciemno.

Randka w ciemno przez Internet

21 wiek to czas, kiedy single mają innych singli w zasadzie na wyciągnięcie ręki, wystarczy, że wykonają kilka kroków: wpiszą odpowiednią frazę w wyszukiwarce internetowej, wybiorą najciekawszy portal randkowy, założą konto i już mogą aktywnie szukać osoby, z którą umówią się na spotkanie. Tym sposobem pomoc życzliwych ludzi z bliskiego otoczenia, którzy mogą zaaranżować nam randkę z inną samotną osobą, nie jest już konieczna. Singiel sam ma możliwość podjęcia działań.

Czy będzie to jednak randka w ciemno? Poniekąd tak, aczkolwiek nie do końca. Zanim padnie propozycja spotkania, obie osoby, które poznały się w sieci, będą mogły się sobie trochę przyjrzeć. Czy to na zamieszczonych fotografiach, czy wyczytać co nie co na swój temat w wymienionych, pierwszych wiadomościach. Musimy jednak pamiętać, że w sieci ludzie zawsze próbują jak najlepiej wypaść, stąd poznając kogoś przez Internet, tak naprawdę poznajemy „wypromowaną” wersję tej osoby.

Jak się przygotować do spotkania?

Jedno jest pewne – z każdą pierwszą randką, w tym i z randką w ciemno, bez wątpienia łączą się różnorodne emocje i oczekiwania. Najlepiej podejść do sprawy na spokojnie. Będąc otwartym na to, co będzie, nie stresując się i nie oczekując zbyt wiele. Z takim nastawieniem jest szansa ta to, że spotkanie przebiegnie w miłej atmosferze. Stres i zbyt wielkie wyobrażenia na temat tego, czego możemy spodziewać się po pierwszej randce, na pewno nie wyjdą na dobre!

Idąc na spotkanie, nie zakładaj więc, że ta nowo poznana osoba okaże się być tą długo szukaną drugą połówką. Nastaw się na miły wieczór, ciesz się wspólnym wyjściem. Być może spotkanie z nieznajomą osobą okaże się miłą niespodzianką!

Przeczytaj też: Randkowe odstraszacze – błędy popełniane podczas pierwszej randki!

Miejsca na randkę w ciemno

Na randkę w ciemno warto wybrać jakieś neutralne miejsce. Można pójść do kawiarni lub na spacer. Można też umówić się do kina, by potem mieć zapewniony temat do rozmowy. Jest to bez wątpienia stresująca sytuacja, a wiadomo, że stres potrafi sprawić, iż w głowie ma się pustkę, ciężko wówczas prowadzić konwersację. Dlatego wspólnie obejrzany film, na pewno pomoże nieco w późniejszym prowadzeniu konwersacji.

Umawiając się na pierwsze spotkanie, od razu skreśl takie miejsca jak: prywatne mieszkanie, pusta plaża czy park. Z uwagi na własne bezpieczeństwo, wybierz miejsce, w którym nie będziecie sami.

banner ro rejestracji

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB