Błędy popełniane na pierwszej randce. One na pewno przekreślą Twoje szanse na drugie spotkanie!

Błedy na pierwszej randce

Prawie każdy z nas przeżył randkę, podczas której coś poszło nie tak. Któraś z osób zrobiła coś, co drugą stronę skutecznie do niej zniechęciło, przekreśliło tym samym szansę na kolejne spotkanie. Zastanawiasz się, które błędy mogą zniechęcić do drugiej randki?

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie zachowania Polacy uważają za największe „randkowe odstraszcze”. W tym celu przeprowadziliśmy ankietę, w której wzięło udział blisko 1000 osób. Wnikliwie przeanalizowaliśmy wyniki, poniżej prezentujemy Wam wnioski, jakie z nich płyną.

Od randki w Internecie do randki w „realu”

Zanim umówisz się na randkę, musisz znaleźć kandydata, którego na nią zaprosisz. Rejestrujesz się na portalu randkowym, tworzysz profil i zaczynasz działać – wysyłasz wiadomości do innych, jednak jak się okazuje z różnym skutkiem. Czasem nie otrzymujesz odpowiedzi. Zaczynasz zastanawiać się, czemu Twoje szukanie miłości w Interneciewiadomości nie spotykają się z odzewem. Codziennie, niestrudzenie je wysyłasz, niestety nikt na nie nie odpowiada? Jak się okazuje, już na tym etapie można kogoś skutecznie odstraszyć. Jeśli postawiłeś nie na jakość, ale na ilość, tym samym rozsyłasz mnóstwo niespersonalizowanych wiadomości do wielu osób, nie siląc się na oryginalność, nie spotka się to z dobrym przyjęciem. Blisko jedna czwarta naszych respondentów stwierdziła, że ignoruje tego typu wiadomości. Jeszcze gorzej sytuacja przedstawia się, jeśli w swoich wypowiedziach robisz błędy ortograficzne. Tego typu wpadek nie toleruje aż 39% badanych!

Jeśli wiadomości, jakie piszesz, zachęcają innych do kontaktu z Tobą, prędzej czy później zaczniesz umawiać się na randki. Jednak i na tym etapie można popełnić błąd, na przykład proponując miejsce na randkę! Zgodnie z odpowiedziami udzielonymi przez naszych Użytkowników, absolutnie nie należy zapraszać na pierwszą randkę do miejsca, gdzie spotkacie również Twoich znajomych bądź rodzinę. Odpuścić sobie należy także randki w domu, czy na basenie lub w spa. Jak się okazuje, największą popularnością cieszą się natomiast randki na mieście, w kawiarniach i innych miejscach, w których nie trzeba przesadnie elegancko wyglądać.

banner do rejestracji

Błędy popełniane na pierwszej randce – tego unikaj

Stało się, idziesz na randkę. Zapewne chcesz, aby była udana, dlatego będziesz się mocno starać, aby nie popełnić żadnego randkowego faux-pas. Łatwiej Ci będzie, jeśli jeszcze przed spotkaniem zorientujesz się, co może przekreślić Twoje szanse na drugą randkę. Pomoże Ci w tym poniższa lista, w zbudowaniu której wsparli nas inni single aktywnie poszukujący partnera.

1 Pamiętaj, że zapach jest niezwykle istotny! Ważne przy tym, abyś nie tylko nie zapomniał o wzięciu prysznica przed spotkaniem, ale abyś również nie przesadził z perfumami. Jak się okazuje, według naszych ankietowanych i z tym można „przedobrzyć”. Zbyt dużo wylanych perfum możne odnieść odwrotny od zamierzonego skutek.

Zadbaj również o świeży oddech. Przed randką unikaj przypraw bądź warzyw, które brzydko pachną. Nieprzyjemny zapach z ust na wstępie przekreśli Twoje szanse na kolejne spotkanie, a i pierwszą randkę zapewne znacznie skróci.

2 Szata zdobi człowieka. Szykując strój na spotkanie, zapomnij o dresach (nawet jeśli obecnie robią się modne), koszulkach z obraźliwymi lub dziecięcymi nadrukami i czarnych butach ubranych do białych skarpetek. Nasi ankietowani dodatkowo stwierdzili, że „ubraniowym, randkowym odstraszaczem” jest kapelusz, czapeczka z daszkiem oraz okulary przeciwsłoneczne – niezdejmowane w pomieszczeniu.

3 Kłamstwo ma krótkie nogi. Gdy już się spotkacie, zostanie zweryfikowane wszystko to, co napisałeś na swoim profilu lub w wiadomościach. Zapytaliśmy w nieudana piersza randkabadaniu o kłamstwa, które jeśli wyjdą na jaw podczas pierwszej randki, sprawią, że kolejnej nie będzie. Jak się okazuje, są to:

  • kłamstwo dotyczące stosunku do alkoholu i papierosów

  • kłamstwo dotyczące posiadania dzieci

  • kłamstwo dotyczące wieku

  • kłamstwo dotyczące wykonywanego zawodu

  • kłamstwo dotyczące wzrostu

Wniosek z tego płynie taki, że naprawdę nie warto kłamać na swoim profilu bądź w wysyłanych wiadomościach, gdyż prawda i tak wyjdzie w końcu na jaw. Wówczas będziesz mógł zapomnieć o kontynuowaniu tej znajomości.

4 Tematy, których należy unikać. Jeśli chcesz, aby pierwsza randka miała swój dalszy ciąg w postaci drugiego spotkania, nie mów ani o byłych partnerach (nieważne, czy dobrze, czy źle), ani o randkach, które masz zaplanowane z innymi osobami! Dla zdecydowanej większości badanych, są to tematy, których absolutnie nie należy poruszać (chyba, że świadomie chcesz „odstraszyć” swoją randkę).

5 Rozważnie korzystaj z telefonu. Jak się okazuje, nasi ankietowani bardzo krytycznie podchodzą do kwestii używania komórki podczas randki. Nie sprawdzaj poczty, połączeń, portali społecznościowych, itp. Skup się na tej drugiej osobie.

Błędy popełniane po pierwszej randce

Mężczyzna używa telefonuUdało się, pierwsza randka przebiegła w przyjemnej atmosferze, czujesz, że „z tej mąki może być chleb”. Bądź jednak ostrożny, również i na tym etapie można popełnić błąd, który odstraszy tę drugą osobę. Do największych błędów, które mogą się pojawić po pierwszy spotkaniu, należą:

1 nieodpisywanie (przed dłuższy czas) na wiadomości – zapomnij więc o słynnej regule 3 dni;

2 wyznanie miłości po randce – większość z nas wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, lepiej jest jednak powstrzymać się przed wyznawaniem uczuć na tak wczesnym etapie.

Nie wszystkie randkowe błędy odstraszają Polaków

Jak się okazuje, co kraj to… nieco inne podejście do randkowych odstraszaczy. To, co na przykład w krajach anglojęzycznych z miejsca przekreśla osobę, z którą byliśmy na randce, w Polsce nie jest postrzegane jako duży błąd. Za przykład niech tu posłuży wysłanie osobie, z którą byliśmy na randce, zaproszenia do grona znajomych na Facebooku. W Polsce tylko 4% badanych uznało to za duży błąd, podczas gdy na Zachodzie, w krajach anglojęzycznych, tego typu zachowanie odbiera się jako ogromny nietakt.

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB