Jak pisać wiadomości, by odnieść sukces?

pierwsza wiadomość

Twój profil randkowy jest już w pełni gotowy – test wypełniony, zdjęcie załadowane. Teraz masz w planie napisać swoją pierwszą wiadomość do jednego z użytkowników. Stresujesz się, bo nie wiesz, od czego zacząć? Spokojnie, mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Pierwsza wiadomość – pierwsze wrażenie

Często od tego, co napiszesz w pierwszej wiadomości zależy to, jakie wywrzesz na drugiej stronie wrażenie. Dlatego warto przemyśleć to, w jaki sposób i o czym napiszesz, by rozpocząć znajomość. Pierwsza wiadomość powinna być krótką prezentacją siebie i wyrażeniem zainteresowania profilem osoby, do której piszesz.

Najlepszym sposobem na zainicjowanie konwersacji będzie zadanie pytanie. W ten sposób pokazujesz, że interesuje Cię druga osoba, a pytanie wymaga przecież odpowiedzi. Oczywiście pytanie powinno mieć sens, nie pisz niczego w stylu:

– Jaka u Ciebie pogoda? czy też: – Jak się masz? – pomyśl tylko, co miałaby odpowiedzieć druga osoba na takie pytanie? – Dobrze, dziękuję. To zapewne nie prowadzi do rozmowy, a raczej do punktu wyjścia i wtedy myślisz: co dalej?

Wykaż swoje zainteresowanie na temat tego, czym zajmuje się i jaka jest osoba, z którą się kontaktujesz. Zanim napiszesz wiadomość, dobrze jest przyjrzeć się profilowi drugiej osoby, to dobry punkt wyjścia do znalezienia właściwego tematu. Co pisze o sobie, jak spędza wolny czas, co jest dla niej istotne, jakie ma hobby – to świetne źródło inspiracji i droga ku lepszemu poznaniu się.

Przykład:

Widzisz, że ktoś interesuje się kinem i dobrą literaturą. Pomyśl o tym, jaki film ostatnio zrobił na Tobie największe wrażenie lub o tym, jaka jest Twoja ulubiona książka. Może warto zapytać i o to samo drugą stronę.

W ten sposób macie szansę na rozwinięcie się interesującej konwersacji, dzięki której lepiej poznacie swoje gusta i upodobania.

A może oboje uprawiacie podobne sporty? Staraj się zawsze szukać tematu do rozmowy, na który Ty również masz coś do powiedzenia.

Napisz wiadomość do kogoś z eDarling – daj sobie szansę na szczęście:

randki z singlami

Nie komplikuj

Pamiętaj: to Twoja pierwsza wiadomość – nikt nie lubi być zasypywany tysiącem pytań na początku znajomości, to może być przytłaczające. Dlatego skup się na jednym temacie, a reszta przyjdzie później jako naturalny wynik rozmowy. Poza tym pierwsza wiadomość nie powinna być też za długa. Nie chcesz przecież, by druga strona zrezygnowała z dalszego czytania, uznając, że to za wiele jak na jeden raz. Tak jak i w rzeczywistości i tu odrobina tajemniczości sprawi, że wydasz się kimś intrygującym i wartym lepszego poznania.

Jeśli ktoś nie odpisuje: uzbrój się w cierpliwość, nie wysyłaj tej samej wiadomości kilka razy dziennie – nie chcesz ujść za natrętną osobę! Jeśli ktoś nie odpisuje tego samego dnia, nie oznacza to, że w ogóle nie odpowie. Daj drugiej osobie trochę czasu – może musi przemyśleć swoją odpowiedź, bo tak samo jak Ty, chce wypaść jak najlepiej!

Zanim wyślesz – sprawdź!

Twoja wiadomość jest już gotowa, jednak zanim wciśniesz przycisk wyślij, przeczytaj ją i sprawdź, czy nie pojawiły się w niej żadne błędy. To bardzo ważne, gdyż od tego może zależeć, jakie wywrzesz wrażenie na drugiej osobie, tak komentuje to dr K. Borkowska – językoznawczyni, specjalistka od języka w mediach masowych z Uniwersytetu Gdańskiego:

Sprawność językowa, widoczna w gramatycznej i ortograficznej poprawności wypowiedzi, świadczy w oczach odbiorców o inteligencji, dobrym wykształceniu oraz kompetentności (…) Komunikacja internetowa, ze względu na jej specyfikę: szeroką dostępność, dialogowość, większą anonimowość kontaktu – sprzyjającą większej otwartości i bliskości, może być doskonałym miejscem budowania więzi międzyludzkich, warto jednak zadbać o to, byśmy byli jej świadomymi uczestnikami.

Źródła

http://www.menaskem.com/how-to-write-a-great-first-message/
https://www.edarling.pl/porady/zycie-singli-i-poszukiwanie-partnera/jezyk-sieci

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB