Podwójna randka – kiedy warto się na nią zdecydować?

Podwójna randka

Wiele osób z niedowierzaniem kręci głową, gdy słyszy o pomyśle podwójnej randki, szczególnie, jeśli jest to jedno z pierwszych spotkań danej pary. Jak się jednak okazuje, takie podwójne spotkanie ma jedną zasadniczą zaletę – pomaga zmniejszyć skrępowanie, które towarzyszy początkom znajomości. Presja, aby randka była udana, rozkłada się bowiem na cztery osoby.

Wszyscy pragną miłości i szczęśliwego, trwałego związku, nie każdy jednak jest przebojowym ekstrawertykiem, który z przyjemnością i bez stresu chodzi na randki. Należysz do osób, które boją się pierwszych spotkań? Poznałeś kogoś na portalu randkowym, chciałbyś zaprosić tę osobę na randkę, ale obawiasz się tego, jak wypadniesz podczas spotkania? Jeśli na postawione pytania odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie zastanów się nad opcją podwójnej randki.

Plusy podwójnej randki

1 Mniejszy stres
Większość osób stresuje się, idąc na pierwszą randkę. Wśród największych obaw króluje ta, że rozmowa nie będzie się kleić. W momencie, kiedy decydujecie się na spotkanie w czwórkę, macie pewność, że ktoś zawsze będzie w stanie rzucić temat lub na nowo nawiązać rozmowę, jeśli ta utknie w martwym punkcie.

2 Większe bezpieczeństwo
Idąc na pierwszą randkę, nigdy nie ma się pewności, kim tak naprawdę jest ta druga osoba. W sieci mogła wydawać się miła i przyjacielska, wzbudziła zaufanie i ciekawość. Faktem jest jednak, że nigdy nie można mieć 100-procentowej pewności co do drugiej osoby, szczególnie, jeśli nowa znajomość jest bardzo świeża.

3 Ocena innych
Kolejnym istotnym plusem, jaki niewątpliwie posiada randka we czworo, jest to, iż po spotkaniu będziesz mógł zapytać znajomych o wrażenia odnośnie osoby, z którą się spotkałeś. Być może oni zauważą coś, na co ty nie zwróciłbyś uwagi?

4 Szansa na to, aby „sprawdzić” kandydata na partnera

Dzięki temu, że spotkanie odbędzie się w większym gronie, będziesz mieć szansę na dokonanie wnikliwszych obserwacji osoby, z którą umówiłeś się na spotkanie. Zobaczysz, w jaki sposób kandydat na partnera odnosi się do innych, nie tylko do ciebie – osoby, z którą przyszedł na randkę. Czy jest uprzejmy, otwarty. Po takim spotkaniu na pewno dowiesz się więcej, niż po tradycyjnej randce tylko we dwoje.

Minusy podwójnej randki

1 Zapominanie o istocie spotkania
Randka powinna być randką. Jeśli zdecydujecie się na spotkanie we czworo, mimo dobrych chęci, wieczór może przekształcić się w luźne wyjście ze znajomymi.

2 Ignorowanie znajomych
Jeśli między dwójką osób, które umówiły się na pierwszą randkę, „kliknie”, istnieje ryzyko, że zatopieni w rozmowie, zapomną o drugiej parze, która im towarzyszy. Znajomi mogą poczuć się urażeni i zlekceważeni.

Jak przygotować się do spotkania we czworo?

Aby podwójna randka była udana, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim na to, kogo zaprosisz w charakterze „dodatkowych osób”. Powinna być to para, w towarzystwie której dobrze się czujesz i wiesz, że możesz jej zaufać. Ważne, żeby byli to ludzie, którzy są już ze sobą od dłuższego czasu (nie decyduj się na podwójną randkę z osobami, które też dopiero co się poznały). Ludzie, którzy prezentują otwarte postawy, lubią innych, są serdeczni i rozgadani, przy tym jednak dyskretni. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pomogą ci prowadzić rozmowę. Nie będą też wyciągać szczegółów z twojego życia, racząc nimi osobę, z którą umówiłeś się na randkę. Natomiast po spotkaniu, nie rozniosą wśród znajomych plotek i informacji na temat ciebie, partnera, i waszej randki. Zanim więc zdecydujesz się na spotkanie we czworo, koniecznie rozejrzyj się wśród swoich znajomych za odpowiednią parą. Gdy już znajdziesz te dwie osoby, skup się na wyszukaniu dobrego miejsca na podwójną randkę. Takiego, które spełni oczekiwania wszystkich zaproszonych osób. Niekoniecznie będzie więc to romantyczna restauracja, do której lubią udawać się zakochani. Zdecyduj się raczej na miejsce, do którego udają się grupki ludzi. Ciekawy pub? Degustatornia win? A może popularna restauracja, która słynie z pysznej kuchni? Ważne, żeby było to miejsce, w którym nikt nie będzie czuł się skrępowany. Jeśli masz problem z zadecydowaniem, gdzie pójść na randkę, zawsze możesz albo poszperać w sieci, albo zapytać zaproszoną parę o ich preferencje.

Już dziś zarejestruj się na eDarling, aby zacząć poznawać innych singli i chodzić na randki!

banner do rejestracji

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB