Mój partner przyjaźni się z inną kobietą. Jak pokonać zazdrość?

Przyjaciółka mojego partnera

Jak mówi stare powiedzenie: „nie ma miłości bez zazdrości”. Chociaż psycholodzy podkreślają, że w niewielkich ilościach ta druga jest nieszkodliwa, jej objawy nie są przyjemne, zarówno dla tej osoby, która zazdrości, jak i dla tej, która musi się mierzyć z zazdrością partnera. Wiele kobiet, których partnerzy blisko przyjaźnią się z innymi kobietami, musi radzić sobie z zazdrością częściej, niż inne. Niemal codziennie stawiają sobie pytanie: jak nie być zazdrosną o przyjaciółkę mojego chłopaka/narzeczonego/męża. Odpowiedź można znaleźć poniżej.

Przyjaciółka mojego partnera

Jeśli twój partner blisko przyjaźni się z inną kobietą, trudno nie być zazdrosną. Nie możesz zabronić mu spotkań czy kontaktów z przyjaciółką, są jednak sposoby, jak „oswoić się” z tą sytuacją i zminimalizować zazdrość o tę konkretną kobietę.

1 Zamiast jej unikać – poznaj ją

Jesteś o nią zazdrosna, ponieważ obawiasz się, że może odebrać ci twoją drugą połówkę. Jednym ze sposobów na to, aby przestać się jej obawiać, jest nawiązanie z nią znajomości. Zaproponuj jej spotkanie: wspólne wyjście na kawę, czy drinka. Jeśli masz taką możliwość, nie zapraszaj swojego partnera, zróbcie sobie babskie wyjście. Spróbuj ją polubić, spraw, by i ona wyrobiła sobie o tobie jak najlpesze zdanie.

2 Zorganizuj spotkanie w większym gronie

Jeśli czujesz opory, aby spotkać się z nią sam na sam, zorganizuj spotkanie w grupie. Jeśli ona jest w związku, zaproś również jej drugą połowę. Podczas takiego spotkania będziesz w stanie ocenić, czy ona faktycznie stanowi dla ciebie zagrożenie. Zdradzi ją jej mowa ciała.

3 Spróbuj się z nią zaprzyjaźnić

Za każdym razem, kiedy będziesz ją spotykać, postaraj się być wobec niej przyjazna i otwarta. Nawet, jeśli czujesz się zazdrosna i trudno ci to ukryć, postaraj się, aby twoje emocje i obawy nie były widoczne. Bycie niegrzecznym, zimnym bądź po prostu otwarcie zazdrosnym, niepotrzebnie zagęści atmosferę wspólnych spotkań.

Być może ona jest naprawdę fajną osobą, która absolutnie nie widzi w twoim partnerze nikogo więcej, niż tylko przyjaciela. Jeśli dasz jej szansę, może i ty zyskasz w niej przyjaciółkę? Swoją otwartą postawą na pewno też zapunktujesz u partnera, który doceni to, że akceptujesz jego przyjaźń z inną kobietą.

4 Nie próbuj niszczyć ich znajomości

Nie manipuluj, nie knuj przeciwko niej, nie zakładaj, że zniszczych ich znajomość (jeśli naprawdę nie masz podstaw sądzić, że ona może być nim zainteresowana). Nie rozpuszczaj na jej temat plotek, nie kłam. To bardzo niedojrzałe i może obrócić się przeciwko tobie.

5 Szczerze porozmawiaj z partnerem

Jeśli z powodu jego przyjaciółki czujesz się zagrożona lub po prostu źle, szczerze porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. Powiedz mu o swoich wrażeniach, poinformuj go, że nie czujesz się dobrze wiedząc, że spędza czas z inną kobietą, zaznacz jednak, że nie chcesz namawiać go, aby usunął ją ze swojego życia. Poproś go o więcej informacji na temat jej, oraz ich przyjaźni. Koniecznie dodaj, że nie było ci łatwo przyznać się przed nim do tych obaw, ale zależy ci na waszym związku, chcesz więc, aby wiedział o twoich obawach i uczuciach. Podczas rozmowy zachowaj spokój, nie atakuj go i nie stawiaj sprawy na ostrzu noża.

Jeśli w trakcie rozmowy możesz podać mu jakieś konkretne sytuacje, które sprawiły, że poczułaś się zagrożona, delikatnie o nich powiedz. Coś jak na przykład: „Źle się czuję z tym, że tyle czasu spędzacie tylko we dwoje. Byłoby mi znacznie łatwiej, gdybyś zabierał mnie na wasze spotkania”.

Przeczytaj też: Jak ważna jest rozmowa w związku?

6 Nie każ mu wybierać

Nigdy nie stawiaj go przed wyborem: „albo ja, albo ona”, chyba, że masz ochotę na awanturę albo… rozstanie. Stawianie ultimatum nie daje możliwości szukania kompromisu. Jeśli postawisz go przed takim wyborem, istnieje ryzyko, że wybierze ją, chociażby dlatego, że ona nie każe mu decydować. Sprawę na ostrzu noża możesz postawić tylko wtedy, kiedy masz absolutną pewność, że coś się między nimi dzieje.

7 Przestań się martwić

Jeśli żadne z nich nie daje ci konkretnych powodów do podejrzeń, że między nimi iskrzy, postaraj się zdusić poczucie zazdrości. Jeżeli tego nie zrobisz, ucierpi na tym wasz związek.

Czy ona próbuje mi go zabrać?

Może zdarzyć się tak, że przyjaciółka (lub jakakolwiek inna koleżanka) twojego partnera ma ochotę zniszczyć wasz związek i odebrać ci ukochanego. Taką „przyjaciółkę” dosyć łatwo przejrzeć. Podczas spotkań, w których wszyscy bierzecie udział, od razu zauważysz, czy ona próbuje z nim flirtować, czy próbuje odciągać od ciebie jego uwagę, natomiast kiedy nie ma jej z wami, zasypuje go wiadomościami lub telefonami, przede wszystkim wieczorami, kiedy to spędzacie czas tylko we dwoje. Co w tej sytuacji zrobić? Koniecznie porozmawiaj ze swoim partnerem, podaj przykłady jej konkretnych zachowań, aby pokazać mu, że nic sobie nie wymyśliłaś. Poproś go również, by rozwiązał tę sytuację. Ty nie próbuj z nią tego załatwiać. Jeśli podejmiesz się tego zadania, możesz spowodować jedynie, że ona jeszcze mocniej zacznie walczyć o jego uwagę.

banner do rejestracji

Źródła

http://love.allwomenstalk.com/ways-to-deal-with-your-boyfriends-female-friends

http://www.gurl.com/2014/06/13/tips-on-how-to-deal-if-your-boyfriends-best-friend-is-a-girl-female-advice/#1

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB