Nowe znajomości: 5 strategii na poszerzenie kręgu przyjaciół 

Łatwe zawieranie znajomości! (1/6)

Nowe znajomości, a przede wszystkim ich zawieranie, sprawiają niemało trudności. Najczęściej mają z nimi problem osoby nieśmiałe. Za pomocą odpowiedniego podejścia oraz właściwego zachowania, nawiązywanie kontaktów może stać się o wiele łatwiejsze i wolne od stresu.

Dobre wrażenie (2/6)

Warto zdać sobie sprawę z roli jaką odgrywa mowa ciała. Podczas rozmowy ważne jest to, co robią ręce i gdzie wędrują oczy. Przeanalizowanie własnego zachowania pomoże uniknąć takich gestów, jak splatanie rąk, bujanie się z nogi na nogę oraz rozglądanie na boki.

 

Nasza rada: Warto dać rozmówcy odczuć, że z chęcią przebywamy w jego towarzystwie. Żeby skutecznie nawiązać nowe znajomości trzeba zachowywać się naturalnie. Ludzie bardziej cenią sobie szczerość i otwartość niż udawaną uprzejmość.

Z najlepszej strony… (3/6)

Nowe znajomości zawiera się znacznie łatwiej, pokazując prawdziwe emocje. Oddają one naturalność, która jest bardzo ceniona przy pierwszym kontakcie. Podczas spotkania na żywo, dzięki wzrokowemu oraz fizycznemu kontaktowi, komunikacja staje się łatwiejsza i bardziej bezpośrednia niż w przypadku znajomości ograniczającej się wyłącznie do Internetu czy rozmów telefonicznych. Żeby skutecznie nawiązywać nowe znajomości trzeba dać innym poczucie, że w ich towarzystwie ogarnia nas uczucie bezpieczeństwa oraz bliskości. Wtedy łatwiej o wzajemne zaufanie.

 

Nasza rada: Warto się uśmiechać, ale tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a nie wtedy, kiedy jest to oczekiwane. Emocje powinny pochodzić z głębi duszy i pokazywać rozmówcy, że ze spotkania z nim, czerpie się ogromną radość i przyjemność.

Kontakt wzrokowy (4/6)

Podczas pierwszego spotkania lepiej pamiętać o kontakcie wzrokowym, aby uniknąć niepożądanego pierwszego wrażenia. Niestety znaczenie spoglądania rozmówcy w oczy jest często lekceważone. Chociaż jego nieobecność interpretowana jest często, jako oznaka dyskomfortu czy braku zainteresowania. Odbija się to oczywiście negatywnie na przebiegu rozmowy. W ten sposób sami odbieramy sobie szansę, żeby dobrze rozpocząć nowe znajomości.

 

Nasza rada: Warto rozmówcy zawsze patrzeć w oczy. To normalne, że nie można bezustannie utrzymywać kontaktu wzrokowego, ale w połączeniu z nieśmiałym uśmiechem, zapewne będzie się postrzeganym, jako osoba niezmiernie ujmująca. Zachowując się w ten sposób, na pewno zyska się więcej sympatii niż poprzez ciągłe rozglądanie się i sprawianie wrażenia bycia znudzonym.

Okazywanie zainteresowania (5/6)

Rozpoczynając nowe znajomości należy szukać wspólnych tematów rozmów. Jeśli więc okaże się, że obie strony są miłośnikami psów, informacja ta może posłużyć za grunt do dalszej, zajmującej pogawędki.

 

Nasza rada: Pytanie wprost o ewentualne wspólne zainteresowania może okazać się pod wieloma względami trudne do zrealizowania. Można więc na początek posłużyć się zwyczajną pogawędką. Nowa znajomość na pewno z czasem przejdzie do bardziej osobistych tematów. Warto przy tym być dobrym słuchaczem oraz wykazać się otwartością w stosunku do naszego rozmówcy.

Nowe znajomości: jak się z nimi obchodzić? (6/6)

Być może droga do nawiązania nowej znajomości była długa i uciążliwa. Mimo to trud zapewne się opłacał, gdyż uwieńczony został sukcesem, to znaczy poznaniem miłej osoby. Istnieje jednak ryzyko, iż nowa znajomość szybko pójdzie w zapomnienie. Dlatego też warto popracować nad jej podtrzymaniem.

 

Nasza rada: Aby nie stracić kontaktu, warto niezwłocznie wymienić się numerami telefonów oraz adresami mailowymi. Warto również wspomnieć o zbliżających się imprezach kulturalnych, które mogą być interesujące dla obojga. Poza tym zawsze istnieje możliwość miłego spaceru.

 

 

 

Redakcja eDarling 2012
Masz pytania? Napisz do nas: redakcja@edarling.pl