Kilka propozycji, gdzie iść na randkę…

Gdzie iść na randkę? To pytanie zadaje sobie wiele osób.

Rozległe wybrzeże Bałtyckie, ośnieżone szczyty gór, iglaste lasy, źródlane wody, średniowieczne zamki i kościoły to niektóre z bogactw naszego kraju. Wybór odpowiedniego miejsca, gdzie iść na randkę z sympatią jest bardzo szeroki. Każdy rejon Polski ma wiele do zaoferowania. Dlatego też decyzja, co do kulturowych bądź przyrodniczych wypadów z sympatią będzie zapewne niełatwa.

Gdzie iść na randkę na północy kraju?

Wiele ciekawych możliwości zapewnia Trójmiasto. Przechadzka po Starym Mieście w Gdańsku czy rejs statkiem wycieczkowym na Westerplatte przypadną zapewne każdemu do gustu. A gdzie iść na randkę po powrocie do portu? Oczywiście na długi spacer wzdłuż ulicy Długi Targ. Przechadzka pomiędzy zabytkowymi kamienicami przyprawi każdą parę w odpowiedni nastrój. Przystanek przy XV-wiecznym Żurawiu oraz przekąska w pobliskiej restauracji może dopełnić urokliwą randkę.

Warto też skorzystać z okazji i wybrać się na koncert muzyki organowej w katedrze Oliwskiej lub na spacer po molo w Sopocie. Pobliskie ścieżki na terenach leśnych oraz parki i rezerwaty zapraszają również do spędzania czasu na łonie natury. Akwarium Gdyńskie czy też tamtejsze Planetarium to zaś propozycje na deszczowe dni.

Południe

W Krakowie nikt nie powinien mieć wątpliwości, gdzie iść na randkę. Spacer w wyjątkowym towarzystwie pomiędzy takimi historycznymi budowlami jak Kościół Mariacki, Sukiennice czy Wawel na pewno sprawia przyjemność. Problem, gdzie iść na randkę rozwiąże się pośród wspaniałych zabytków, klimatycznych knajp oraz romantycznych uliczek.

Położona nieopodal Kopalnia Soli w Wieliczce to równie ciekawe miejsce na romantyczne spotkanie. W tej najstarszej czynnej tego typu kopalni na świecie wyrzeźbione w soli posągi, kaplice oraz ołtarze oczarują każdego. Podziemne jeziora zapewniają nieco tajemniczy nastrój. Obiad w tamtejszej restauracji bądź spektakl teatralny w takim otoczeniu będą zapewne niezapomnianym przeżyciem.

W położonych na południe od Krakowa Pieninach też nie powinniśmy mieć problemu z wyborem sympatycznego miejsca. Wędrówka po Trzech Koronach czy spływ na tratwach z flisakami po Dunajcu to najpopularniejsze sposoby spędzania czasu w tym rejonie. Ta urozmaicona oraz dramatyczna sceneria z jej wapiennymi skałami, wysokimi ścianami, uskokami opadającymi w przepaść uskrzydlą zapewne wyobraźnię niejednego randkowicza. Pobliskie ruiny gotyckiego zamku w Czorsztynie oraz średniowiecznej warowni w Niedzicy zapraszają nie tylko do ich zwiedzania, ale również do krótkiej przerwy na romantyczny posiłek w zamkowej restauracji.

Na wschodzie: gdzie iść na randkę?

Spacer pośród XVI – wiecznych budowli w Zamościu, jak na przykład przy Ratuszu z rozbrzmiewającym w południe uroczystym hejnałem, będzie nie tylko nastrojowy, ale i pouczający.

Do bliskiego obcowania z naturą zaprasza położona na polsko-białoruskiej granicy Puszcza Białowieska. Pierwotność tamtejszej flory jest jedyna w swoim rodzaju. Wiele z rosnących tam drzew objęto ochroną. Gdzie iść na randkę? Z pewnością warto odwiedzić takie pomniki przyrody, jak na przykład Dąb Jagiełły czy Dąb Imperatora Południa. Puszczę przemierzyć można również na rowerze oraz konno. Ten wspaniały pomnik natury a zarazem jeden z pierwszych parków narodowych w Europie zrobi na każdym niezapomniane wrażenie.

Na zachodzie kraju…

Na przeciwległym krańcu kraju, po obu stronach granicy polsko-niemieckiej nad Nysą Łużycką, leży Park Mużakowski. W pierwszej połowie XIX wieku na terenie województwa lubuskiego, przy miejscowości Łęknica powstał wspaniały przykład europejskiej sztuki ogrodowej tego okresu. Dylemat dotyczący tego gdzie iść na randkę, rozwiąże się zapewne pośród monumentalnych drzew, rozległych łąk, malowniczych rzek i jezior. Przecinające ten krajobraz kilometrowe drogi i ścieżki oraz oryginalne budowle wręcz zapraszają do spacerów.

Ochotę na większą dawkę kultury zaspokoić mogą randkowicze w Poznaniu, którego Stary Rynek pełen jest przepięknych, kolorowych kamieniczek. Poza tym, bogata historia miasta uatrakcyjniła je w różnego rodzaju systemy fortyfikacji, liczne pomniki oraz zabytki architektury przemysłowej. Poza granicami miasta znajdują się również warte zobaczenia kompleksy pałacowe, parki oraz skanseny. W Poznaniu i na pobliskich terenach jest wystarczająco wiele ciekawych miejsc, więc łatwo będzie zdecydować, gdzie iść na randkę.

Centrum i okolice

Wiele ciekawych miejsc na spotkanie we dwoje można znaleźć w Warszawie. Na pewno warto wybrać się na Starówkę. Spacer po krętych uliczkach pośród kolorowych, pięknie odrestaurowanych kamienic oraz kościołów zachwyci każdego. Wizyta w Zamku Królewskim czy filiżanka kawy na rynku niewątpliwie urozmaicą tę wizytę.

Gdzie iść na randkę w stolicy? Można się udać do Łazienek Królewskich, najpiękniejszego oraz najcenniejszego zabytku Warszawy. Królewski Pałac na Wodzie, Stara Pomarańczarnia, Pomnik Fryderyka Chopina oraz przede wszystkim zachwycający park to miejsca, w których czas upłynie szybko i przyjemnie.

Kolejną ciekawą miejscowością w centralnej Polsce jest Toruń. Założone przez Zakon Krzyżacki miasto zachowało swój średniowieczny charakter, który odzwierciedla zabudowa Starego Miasta. Atmosferyczne uliczki, przepiękne budowle oraz miła atmosfera miasta będą uroczym tłem dla każdej randki. Odwiedziny Muzeum Piernika, przejście Piernikową Aleją Gwiazd oraz kosztowanie typowego dla tego miasta specjału z pewnością osłodzą wyjątkowe spotkanie we dwoje.

Wiele osób zna ten dylemat i zastanawia się, gdzie iść na randkę z sympatią. Niełatwo jest tryskać ciągle nowymi pomysłami. Warto więc zarówno w prasie, jak i w Internecie zwracać uwagę na odbywające się wszelkiego rodzaju kulturowe imprezy, a swoje plany dopasowywać do pór roku oraz własnych zamiłowań.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB