Zakochana para – na jakiej zasadzie dobieramy się w pary?

Zakochana para

Stoją objęci, patrzą sobie w oczy, nie widzą poza sobą świata… Nie jest trudno rozpoznać zakochanych ludzi. Widok szczęścia pary sprawia, że robi nam się cieplej na sercu i znów zaczynamy wierzyć w to, że prawdziwa miłość istnieje. Czasem jednak tego typu widok sprawia nam ból, uświadamia, że sami jesteśmy samotni i tęsknimy za tym, aby kochać i być kochanym.

Jeśli jesteśmy singlami lub nasz związek nie należy do najszczęśliwszych, widok zakochanych może być dla nas irytujący, gdyż w głębi ducha zazdrościmy im ich pięknego uczucia. Zdarza się, że szczęście innych, widziane z boku, zamiast zarażać radością, sprowadza na nas najczarniejsze myśli i wtrąca w samotność.

Jak zakochani dobierają się w pary

Zakochana para to dwoje ludzi, których połączyło uczucie miłości. Wiek, stopień zamożności, pochodzenie społeczne, narodowość nie grają roli, gdyż w miłości liczy się to, co zbliża, nie to, co dzieli. Co tak naprawdę odróżnia taką parę od innych ludzi spotykanych wszędzie wokół? Z pewnością to, że uczucie, które zrodziło się między nimi wydaje się być trudne do ukrycia. Osoby zakochane chętnie okazują sobie miłość publicznie, przytulają się, całują, obejmują…

Spotykając tę swoją drugą połówkę, nie zastanawiamy się, czemu akurat do niej nasze serce szybciej zabiło. Naukowcy postanowili przyjrzeć się tej kwestii, aby sprawdzić, czemu dobieramy się tak, a nie inaczej*.

zakochana kobietaJak się okazuje, podświadomie wybieramy sobie na partnera te osoby, z którymi możemy zapewnić sobie zdrowe potomstwo. Jak twierdzą naukowcy, kobiety mają słabość do mężczyzn nieco starszych (od 2 do 5 lat), takich, którzy budzą zaufanie. Dla kobiet ważniejsza od wyglądu jest sytuacja materialna potencjalnego partnera – mężczyznę powinno być stać na utrzymanie potomstwa. Co jednak warte jest podkreślenia, to.. również wpływ owulacji na to, jakich wyborów dokonują kobiety! W momencie, kiedy kobieta może zajść w ciążę, za bardziej atrakcyjnych uznaje silnych, mocno zbudowanych i dominujących mężczyzn. Gdy dni płodne mijają, kobieta większy pociąg zaczyna odczuwać do mężczyzn łagodnych i troskliwych.

Mężczyźni z kolei interesują się kobietami, które mogą dać im dzieci. Z tego powodu najczęściej szukają kobiety młodej, proporcjonalnie zbudowanej. Przy wyborze potencjalnej partnerki ma znaczenie również zdrowa cera, pełne usa oraz błyszczące włosy i oczy kobiety.

Oczywiście, jak wszędzie, także i tutaj życie usiane jest wyjątkami. Nieraz spotkać można pary, które dobierając się, nie kierowały się powyższymi zasadami. Być może w ich sytuacji decydującą rolę odegrał zapach? Jak się bowiem okazuje, i on ma niebagatelny wpływ na to, czy ktoś przypadnie nam do gustu, czy nie. Należy w tym miejscu pamiętać, że chodzi o naturalną woń wydzielaną przez ludzkie ciało. Naukowcy dowiedli, że dzięki zapachowi jesteśmy w stanie wyczuć ludzi o innym genotypie. Inny genotyp równa się natomiast zdrowsze, wspólne potomostwo.

Tyle nauka. A życie? Życie pokazuje, że nie zawsze stosujemy się do tego, do czego zachęca nas natura i na partnerów wybieramy osoby na pierwszy rzut oka „nie spełniające warunków”. Coraz częściej spotkać można pary, w których to kobieta jest starsza, a tym samym mniej płodna, młodszy partner zaś mniej doświadczony i z niższymi zasobami. Mimo to, stanowią kochającą się, zgraną parę.

Zakochana para a społeczeństwo

U niektórych samotnych osób widok zakochanej pary wywołuje ból w sercu. Nie zazdrośćmy jednak młodym ludziom obejmującym się, czy całującym na naszych oczach. Cieszmy się ich szczęściem i życzmy im szczęścia. Pomyślmy, że na ich miejscu zachowywalibyśmy się podobnie. Publiczne czułości, jeśli nie są przesadzone, czynią przecież świat przyjemniejszym i cieplejszym. Pamiętajmy, że miłość bywa egoistyczna, zakochany człowiek zapomina o całym świecie i widzi tylko ukochaną osobę. Przebywając razem z nią nie myśli o tym, że być może obok stoi singiel marzący o miłości.

banner

Jak znaleźć swoją parę?

Życie to nie bajka, wymarzony książę lub wymarzona partnerka nie zapukają sami do twoich drzwi. Aby się zakochać, trzeba zacząć działać! Jak? Wychodząc do ludzi. I nie jest ważne, czy będzie to wyjście na drinka po pracy, zapisanie się na kurs (językowy, wspinaczkowy, itp.), czy założenie profilu na portalu randkowym. Wszędzie możesz spotkać tę właściwą osobę, ważne, abyś się na tę możliwość otworzył.

Przecztaj też: Jak znaleźć miłość?

Źródła

* Fragment o badaniach i wnioskach naukowców został napisany na podstawie informacji zawartych na stronie: http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/zwiazki/milosc-jak-dobieramy-sie-w-pary_37002.html

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB