5 wskazówek na to, jak znaleźć miłość

znaleźć miłość

Życiowy partner, miłość Twojego życia, pokrewna dusza… Tęsknisz i poszukujesz kogoś takiego, kto mógłby towarzyszyć Ci każdego dnia, będąc Twoim towarzyszem, wsparciem i źródłem ciepłych uczuć i emocji. Mamy dla Ciebie kilka ciekawych porad.

1. Jak znaleźć miłość: powiedz NIE złudzeniom

Poszukując miłości, musisz sobie uświadomić, że tym, co być może najbardziej utrudnia Ci jej odnalezienie, są Twoje nierealne oczekiwania. Życie nie jest filmem romantycznym ani bajką, gdzie dwoje perfekcyjnych ludzi odnajduje siebie w zupełnie przypadkowy sposób i okazuje się, że byli dla siebie po prostu stworzeni. W życiu mamy do czynienia z prawdziwymi osobami, z ich niedoskonałościami, słabościami i czasem też lękami. Tu potrzeba czegoś więcej niż tylko przypadku lub zrządzenia losu. Niezbędne jest działanie! I przede wszystkim przemyślenie swoich oczekiwań.

Pomyśl: pragniesz, by ktoś pokochał Cię ze wszystkimi Twoimi cechami, zarówno zaletami jak i wadami. Druga strona pragnie dokładnie tego samego: akceptacji i zrozumienia. Dlatego czasem warto dać szansę sobie i drugiej osobie na to, by lepiej się poznać. Dopiero po czasie może się okazać, że odkryjecie w sobie to upragnione ‘pokrewieństwo dusz’. Do tego potrzeba czasu i cierpliwości, miłość wymaga również wysiłku.

2. Jak znaleźć miłość: bądź sobą

To ważne, by chcąc się z kimś związać, nie próbować udawać kogoś innego, tak by przypodobać się drugiej osobie. Akceptując siebie, ułatwiamy to zadanie drugiej stronie. Jeśli od początku znajomości jesteśmy szczerzy na własny temat, unikamy nieporozumień, do których mogłoby dojść w przyszłości. Nie próbuj nigdy okłamywać drugiej osoby, szczególnie, gdy chodzi o Twoje plany i zamiary wobec Waszej znajomości. Jeśli druga strona daje Ci wyraźnie do zrozumienia, że nie szuka niczego poważnego, nie łudź się, że być może zmieni zdanie po jakimś czasie. W ten sposób ryzykujesz przede wszystkim, że ta sytuacja zakończy się zranieniem Twoich uczuć i rozczarowaniem.

Dlatego bądź sobą, nie bój się oceniania ani braku zrozumienia, jeśli drugiej osobie zależy, będzie chciała poznać jeszcze lepiej osobę, jaką jesteś.

3. Jak znaleźć miłość: dbaj o siebie

Nie bycie w związku, nie usprawiedliwia braku dbania o siebie. I nie chodzi tu tylko o wygląd i prezencję. Dbanie o siebie obejmuje różne sfery naszego życia. Bycie samemu może być świetną okazją do lepszego poznania siebie. Pomyśl tylko: w dzisiejszych czasach znalezienie czasu tylko i wyłącznie dla siebie jest nierzadko niezwykłym luksusem. Dlatego czerp z tego radość i naucz się też życia w zgodzie ze sobą, kiedy nie ma drugiej osoby obok. Drugi człowiek nie powinien być miarą Twojej wartości. Taka sytuacja, gdzie uzależniamy naszą własną ocenę od innych ludzi prowadzi często do zaniżenia samooceny i nieumiejętności życia w pojedynkę, a prze to również do wikłania się w nieudane relacje.

Zadbaj o swój nastrój, zdrowie, formę – daj sonie szansę na przeżywanie przyjemności sam na sam. Wyjście na spacer, do kina czy restauracji nie musi być zawsze w towarzystwie. Samotność to nie jest choroba, szczególnie, jeśli umiemy ją oswoić.

Chcesz znaleźć miłość? Daj sobie szansę z eDarling!

Zarejestruj się za darmo!

4. Jak znaleźć miłość: otwórz się

Jeśli pragniesz poznać kogoś nowego, musisz umieć otworzyć się na osoby wokół Ciebie. Nie bój się nawiązywania kontaktu z kimś, kto akurat zagadnął Cię w kolejce po kawę lub w sklepie. Nigdy nie wiadomo, na kogo możesz trafić. Takie stopniowe otwieranie się na innych, pozwoli Ci łatwiej nawiązywać znajomości w przyszłości. Obudź w sobie ciekawość drugiego człowieka, nie uciekaj od ludzi. Takie przyjazne nastawienie rozwija w nas empatię i pozwala być bardziej wyrozumiałym dla innych. Poza tym to chyba miłe, że ludzie będą postrzegać Cię jako osobę otwartą i przyjazną!

5. Jak znaleźć miłość: doceń małe rzeczy w życiu

Kluczem do powodzenia w życiu jest przede wszystkim: umiejętność bycia szczęśliwym. Pomyśl, jak czujesz się, będąc w otoczeniu osób pozytywnych i uśmiechniętych? Nie bez powodu mówi się, że śmiech jest zaraźliwy. Radość działa jak magnez – przyciąga innych do Ciebie. Dlatego najlepiej jest skupić swoją uwagę i energię na tych rzeczach, które są dobre w Twoim życiu. Ciesz się nawet z drobiazgów i naucz się bycia wdzięcznym za to, co Cię uszczęśliwia. A to sprawi, że znajdzie się ktoś, kto chętnie będzie dzielić z Tobą szczęście!

Źródła

https://www.psychologytoday.com/blog/hope-relationships/201506/5-secrets-finding-real-love

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB