Czy jesteś gotowa na związek? Sprawdź!

Czy jestem gotowa na związek?

Jesteś sama, pragniesz jednak, aby w końcu się to zmieniło. Szukasz partnera, odnosisz jednak wrażenie, że wokół ciebie nie ma nikogo interesującego? Codziennie zadajesz sobie pytanie, gdzie są ci ciekawi mężczyźni. Powinnaś zapytać się o coś innego, a mianowicie: „czy jestem gotowa na związek?” Przy czym nie możesz zapominać, że „bycie gotowym na związek”, a „pragnienie związku” to dwie różne rzeczy. To, że pragniesz z kimś być, wcale nie oznacza, że jesteś na to gotowa. Jeśli nie jesteś, nieświadomie blokujesz i zamykasz się na to, aby faktycznie obdarzyć kogoś uczuciem, mimo, iż pragniesz kochać.

Po czym poznać, że jesteś gotowa na związek?

1 Zapomniałaś już o swoim byłym

Nie ma już w tobie żalu czy złości na poprzedniego partnera. Uwolniłaś się od emocji związanych z zakończonym związkiem, nie rozmyślasz już o tym, co było i być mogło. Zrozumiałaś już, że inny mężczyzna może być równie (jeśli nie bardziej!) interesujący i fascynujący, jak twój poprzedni partner.

Przeczytaj więcej: Jak zapomnieć o byłym?

2 Wiesz, czego chcesz

Nie tylko od przyszłego partnera, ale również od przyszłego związku. Znasz swoje potrzeby, wiesz, czego oczekujesz od drugiej połówki. Pragniesz spotkać osobę, która będzie wiedziała, jak cię uszczęśliwić.

3 Nie czekasz na ideał

Jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że ideałów nie ma. Nie wyczekujesz więc księcia z bajki, a mężczyzny z krwi i kości, który oprócz zalet, będzie miał też wady. Wiesz już jednak, jakie wady jesteś w stanie zaakceptować czy przymknąć na nie oko, gdyż nie będą cię unieszczęśliwiać.

4 Jesteś sama, ale nie samotna

Czujesz się zadowolona, poukładałaś swoje życie. Masz w nim miejsce i dla rodziny, i dla przyjaciół, i dla własnych zainteresowań. Możesz przyznać przed samą sobą: „nie jest mi źle bez partnera”.

5 Nie szukasz kogoś, kto cię dopełni, albo dowartościuje

Wiesz, że jesteś pełnowartościową osobą, nie potrzebujesz mężczyzny po to, aby swoją osobą wypełnił twoje życie. Jeśli się pojawi, będzie niczym przysłowiowa wisienka na torcie. Czujesz się spełniona, rozwijasz się, osiągnęłaś wewnętrzny spokój. Nowy partner na pewno doda jeszcze więcej blasku twojemu życiu, jednak nie musi się pojawić, abyś była szczęśliwa.

6 Mówisz „chcę związku” zamiast mówić „potrzebuję być w związku”

Wiesz, że możesz obejść się bez partnera. Oczywiście, myślisz, że byłoby fantastycznie, gdyby się znalazł, jednak twoje życie oraz szczęście nie jest uzależnione od bycia w związku.

Banner do rejestracji

7 Wiesz, że związek to ciężka praca, mimo to, chcesz się jej podjąć

Nie spodziewasz się tylko uniesień, motyli w brzuchu i romantycznych momentów. Wiesz, że nawet, jeśli dba się o związek, z czasem zaczyna się zmieniać, nabierać nowych barw. Nie boisz się tego, świadomie pragniesz rozpocząć związek, wiedząc, że pierwszy etap, jakim jest zakochanie, będzie trwać tylko chwilę. Pragniesz nie tylko motyli w brzuchu, ale również tych kolejnych etapów, które przyjdą później.

8 Nie stawiasz siebie na pierwszym miejscu

Nauczyłaś się, że nie powinnaś się skupiać tylko na sobie i swoich potrzebach. Jesteś w stanie chodzić na kompromisy, ustąpić, gdy jest taka konieczność. Dojrzałaś.

9 Masz czas na związek

Nie jesteś maksymalnie skupiona na swojej pracy, pasji, czy kształceniu. Znajdziesz czas dla tej drugiej osoby. Jeśli tak nie jest, nie ma w twoim życiu miejsca na związek i partnera.

10 Poddałaś się

W momencie, kiedy powiedziałaś sobie, że nie chce ci się tracić czasu na poszukiwania miłości, zaczęłaś skupić się na innych aspektach swojego życia. Przestałaś wypatrywać ideału. Dzięki temu, jeśli koło ciebie pojawi się interesująca osoba (ale nie ideał, którego szukałaś!), jest spora szansa, że pójdziesz w jego kierunku.

Czujesz, że to dobry moment, aby zacząć szukać miłości? Nie zwlekaj ani minuty dłużej i zarejestruj się na eDarling!

O autorze: Kasia Hirt Zobacz więcej artykułów autorstwa Kasia Hirt

Banner FB