Cztery kroki do atrakcyjnego profilu

Kroki do kompletnego wypełnienia profilu na eDarling

Cztery kroki do atrakcyjnego profilu

Sukces w poszukiwaniu partnera na portalach internetowych zależy w dużej mierze od tego, jakie zrobisz wrażenie na drugiej osobie. Jeśli wzbudzisz jej zainteresowanie, z pewnością nawiąże z Tobą kontakt. Jeśli zaś Twój profil nie przypadnie jej do gustu, wówczas skieruje swoją uwagę na inne propozycje partnerów i zapomni o Tobie. Jak zatem sprawić, żeby to właśnie Twój profil był dla innych atrakcyjny? Pokaż, że warto Cię bliżej poznać!

Atrakcyjny profil spowoduje, że wzbudzisz zainteresowanie innych ciekawych osób. Uzupełniając go, warto pamiętać o kilku wskazówkach:

1) Postaraj się, aby Twój profil był kompletnie wypełniony

Pola tekstowe, w które sam możesz wpisać odpowiedź, dają szansę na to, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Wykorzystaj to!

Jeśli w prawdziwym życiu nawet osoba małomówna może zwrócić na siebie uwagę, o tyle w sieci ma ona na to zdecydowanie mniejsze szanse. Odpowiedzi zawarte w profilu mówią wiele o osobowości drugiej osoby i często decydują o tym, czy wyda Ci się ona sympatyczna i czy będziesz chciał nawiązać z nią kontakt. Z kolei niewielka liczba krótkich i mało osobistych tekstów w profilu bardzo ogranicza możliwość poznania drugiej osoby.

2) Udzielaj wyczerpujących odpowiedzi

Na pytania o zainteresowania, marzenia czy podejście do spraw życiowych spróbuj udzielić możliwie najbardziej wyczerpujących odpowiedzi. Dzięki temu Twój partner będzie mógł Cię lepiej poznać i wyobrazić sobie czy chciałby, abyś Ty stał się częścią jego życia.

Jeśli chcesz zobaczyć, jaka jest róźnica w odbieraniu odpowiedzi lakonicznych i wyczerpujących, zachęcamy Cię do przeczytania poniższego przykładu, w którym znajdują się dwa teksty opisujące sposób spędzania wolnego czasu:

a) Sport, podróże
b) Jestem osobą aktywną i uwielbiam przebywać na łonie natury. Chętnie gram w siatkówkę, pływam, biegam i jeżdżę konno. Ponadto lubięczytać powieści i miło spędzać popołudnia. Podróże są moją pasją! Nic nie sprawia mi takiej przyjemności, jak odkrywanie nowych krajów i poznawanie innych kultur!

Odpowiedź pierwsza nie mówi nam wiele o zainteresowaniach użytkownika. Poza tym sprawiają one wrażenie pewnego dystansu i nie zachęcają, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tej osobie.

Druga odpowiedź jest zupełnie inna. Dzięki obrazowemu opisowi zainteresowań, druga osoba może sobie bez trudu wyobrazić, że uczestniczy w tych czynnościach razem z posiadaczem profilu. Wyczerpujące odpowiedzi zachęcają do dalszej rozmowy na temat zainteresowań. Druga osoba może zapytać, jaka podróż najbardziej zapadła jej w pamięci lub jakie książki najchętniej czyta.

Wypełniając profil, warto zatem zrezygnować z równoważników zdań i udzielić możliwie wyczerpującej odpowiedzi. Tutaj dowiesz się na co jeszcze należy zwracać uwagę.

3) Unikaj zbyt ogólnych sformułowań

Twój profil ma sprawić, że wyróżnisz się na tle innych propozycji partnerów. Nie stanie się to jednak, jeśli będziesz używał zbyt ogólnych sformułowań. Jeśli na pytanie, co jest Twoim marzeniem odpowiesz „idealny partner”, możesz się spodziewać, że druga osoba odpowiedziała dokładnie tak samo. Jednak na portalu, gdzie poszukują się osoby, które chcą stworzyć szczęśliwy związek, taka odpowiedź nie jest zbyt oryginalna.

Zamiast pisać ogólnie, warto używać konkretnych sformułowań. Zastanów się, jakie cechy powinien mieć Twój wymarzony partner. Szukasz osoby, z którą chciałbyś zwiedzić cały świat albo biegać w maratonach? Zastanów się, czego oczekujesz od związku i wyraź to w swoim profilu. Dzięki temu inni będą mogli zobaczyć czy podzielają Twoje marzenia i spojrzenie na świat. Pamiętaj zatem, aby udzielać możliwie najbardziej konkretnych odpowiedzi.

Twój profil jest Twoją wizytówką i mówi bardzo wiele o Tobie. Wyobraź sobie, że inny użytkownik czyta Twój profil. Co wówczas widzi? Czy dałeś mu szansę poznać co Cię naprawdę wyróżnia? Jeśli Twoja odpowiedź jest przecząca, powinieneś poświęcić trochę czasu, aby uatrakcyjnić swój profil.

4) Aktualizuj swój profil

Jeśli już raz wypełniłeś swój profil, warto regularnie sprawdzać czy wszystkie zawarte w nim informacje są nadal aktualne. Być może w międzyczasie zmieniły się Twoje zainteresowania i chętniej spędzasz wieczory w kinie niż w teatrze albo rzuciłeś palenie lub odkryłeś swoje zdolności kulinarne? Aktualizując informacje na swoim profilu pokazujesz innym, że jesteś aktywnym użytkownikiem i naprawdę chcesz znaleźć swoją drugą połówkę!

Pamiętaj, aby sprawdzić także aktualność Twojego zdjęcia profilowego. Jak wybrać idealną fotografię do swojego profilu dowiesz się tutaj.

O autorze: Redakcja eDarling Zobacz więcej artykułów autorstwa Redakcja eDarling

Banner FB