Kobiety pociąga elegancja, a mężczyzn kobiecość

Moda i miłość

Kobiety pociąga elegancja, a mężczyzn kobiecość

Portal randkowy eDarling przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę na temat znaczenia mody podczas randkowania. 70% kobiet wybrało koszulę oraz marynarkę jako najseksowniejsze części męskiej garderoby, natomiast 80% mężczyzn wskazało zdecydowanie sukienkę oraz spódniczkę jako najbardziej atrakcyjne stroje dla pań.

Moda a miłośćKiedy za oknem pojawia się wiosna i zdejmujemy z siebie ciężkie zimowe płaszcze, rozpoczyna się sezon, kiedy na ulicach możemy w pełni prezentować nasz gust modowy. Styl jest z reguły sprawą indywidualną bądź podążaniem za aktualnymi trendami. Jak ważny jest jednak sposób ubierania, kiedy w grę wchodzi chęć bycia atrakcyjnym i przyciągnięcia uwagi płci przeciwnej?

Nie od dawna wiadomo, że niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie, które wywieramy na nowo poznanej osobie. Bardzo często to właśnie strój jest pierwszym elementem oceny.

Według 60% ankietowanych pań oraz 50% panów sposób ubierania się odzwierciedla w wielkim stopniu naszą osobowość.

Dla zdecydowanej większości kobiet i mężczyzn niezwykle ważne jest to, by strój osoby, z którą umawiają się na pierwszą randkę przypadł im do gustu.

W co się ubrać na pierwszą randkę?

Więcej niż połowa panów uważa, że bardzo dobre wrażenie wywarłaby na nich kobieta, która na pierwszą randkę założyłaby kolorową sukienkę. Elementy kobiecego stroju, które uznali za najmniej atrakcyjne to kurtka skórzana oraz dżinsy.

Panie najlepiej oceniają mężczyzn preferujących styl elegancki, czyli tych, którzy często zakładają koszulę oraz marynarkę. Niezbyt pozytywnie oceniają one natomiast takie części garderoby jak sweter czy koszulka polo. Same na randkę również chętnie zakładają eleganckie stroje i buty. 47% pań na pierwszą randkę założyłoby buty na małym obcasie lub koturnie, a 43% szpilki. Poza tym kobiety potrzebują też więcej czasu, by odpowiednio przygotować się na pierwszą randkę, 60% z nich odpowiedziało, że potrzebuje więcej niż 1 godzinę, a 64% panów mniej niż 30 minut.

Co jest największą gafą, jeśli chodzi o dobór stroju? Według zdecydowanej większości kobiet największą zbrodnią modową popełnianą przez mężczyzn jest zakładanie skarpetek do sandałów. Panowie uznali natomiast styl kobiet, które ubierają się jedynie na czarno jako nudny i monotonny.

Jeśli zaś szukamy inspiracji w sposobie ubierania się wśród znanych osób, to według większości ankietowanych najlepiej ubraną Polką jest Małgorzata Kożuchowska, a Polakiem Olivier Janiak.