Pierwsza randka – jak rozpocząć rozmowę?

pierwsza randka

Pierwsza randka może być niezwykle ekscytująca. To wstęp do dalszej znajomości, która może przerodzić się w coś głębszego i niezwykłego. Z drugiej strony pierwsze spotkanie może być stresujące i wzbudzać ogromne emocje.

Niezależnie od tego, jak dużo rozmawialiście ze sobą online, spotkanie twarzą w twarz jest zdecydowanie czymś zupełnie innym. To spotkanie, które zweryfikuje, czy jest między Wami chemia. Chcesz z pewnością wypaść jak najlepiej, to powoduje, że się stresujesz, druga strona czuje się z pewnością podobnie!

Aby pomóc Wam w podtrzymaniu rozmowy, zebraliśmy listę popularnych pytań na pierwszą randkę –tematy, które pomogą Wam w rozpoczęciu rozmowy. Pierwsza randka to czas, by stworzyć między Wami przyjazną więź. Macie okazję sprawdzić, czy jesteście w stanie pogodzić Wasze style życia, czy między Wami iskrzy itp. Pamiętaj jednak, że nie chcesz, aby druga osoba poczuła się jak podczas przesłuchania. Powinniście oboje czerpać przyjemność ze spotkania i mieć szansę na to, by lepiej się poznać!

1. Co dla Ciebie?

Jeśli umówiliście się na kawę, czy też może kolację, pod koniec spotkania będzie trzeba uregulować rachunek. Miłym akcentem będzie zaproponowanie zapłacenia rachunku lub podzielenia się nim. To sprawi, że druga strona będzie Cię postrzegać jako osobę szczodrą i niezależną: to jedne z najbardziej atrakcyjnych cech zarówno jak u mężczyzn jak i kobiet.

2. Kot, pies, oba naraz, a może żadne z nich?

Twoim ulubionym zajęciem jest rzucanie piłką do Twojego ukochanego psa Azora, jednak nie znosisz kotów. Druga strona jest z kolei uczulona na psią sierść, lecz w domu posiada Mruczka – kota rasy norweskiej. W tej sytuacji może okazać się, że nie dojdziecie do porozumienia – o czym lepiej wiedzieć zawczasu. A może wręcz przeciwnie okaże się, że oboje uwielbiacie koty lub psy!

3. Jak spędzasz wolny czas?

To pytanie sprawi, że druga osoba zacznie więcej opowiadać na swój temat, bez niepotrzebnej presji. W ten sposób możecie również poznać swoje wspólne pasje – być może oboje kochacie podróże lub wręcz przeciwnie – domowe zacisze. Dobrze znać upodobania partnera, jeśli chodzi o czas wolny, który zamierzacie dzielić ze sobą.

4. Co Cię rozśmiesza?

Poczucie humoru jest jedną z najwyżej cenionych zalet. Któż nie lubi się pośmiać? To pomaga rozluźnić atmosferę i poczuć się swobodniej. Ktoś, kto potrafi Cię rozśmieszyć jest bez wątpienia świetnym towarzyszem. A może też okazać się, że oboje macie zupełnie odmienne poczucie humoru. Jedno z Was zaśmiewa się, oglądając filmy Barei, a drugie woli zobaczyć występ komika na żywo lub kabaret. Może w ten sposób znajdziecie pomysł na następne spotkanie!

moda na randce

5. Co lubisz najbardziej w swojej pracy?

Być może wiesz już od jakiegoś czasu, czym zajmuje się zawodowo druga osoba. Jeśli nie dowiedzieliście się jeszcze tego o sobie, ten temat teraz zapewne się pojawi. Może zamiast zadawać komuś przewidywalne pytanie – gdzie pracujesz?, zapytaj: jaka jest najlepsza część Twojej pracy? W ten sposób druga osoba ma szansę na to, by odpowiedzieć Ci w ciekawy sposób i by się otworzyć.

6. Jaka jest najstraszniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek dobrowolnie zrobiłeś?

Kiedy dzielicie się ze sobą historiami, których nie opowiadacie często innym, może to stworzyć atmosferę intymności i więzi między Wami. Zacznij od podzielenia się swoją historią, następnie namów drugą osobę do wyznań na temat wyzwań, z którymi musiała się zmierzyć. Pod żadnym pozorem nie sięgajcie po historie związane z Waszym ex-partnerem! Może zdarzyło Ci się uprawiać sporty ekstremalne?

7. Jakie jest Twoje największe marzenie?

Miło jest czasem wybiec myślami w przyszłość i pofantazjować na temat tego, co się przydarzy. Każdy z nas ma jakieś marzenia i plany do zrealizowania. To, o czym marzymy wiele mówi o nas samych. Marzysz o podróży dookoła świata? A może Twoim największym pragnieniem jest założenie rodziny? Poznając plany drugiej osoby, możemy dowiedzieć się, czy jest w nich miejsce dla drugiej osoby i jakie wartości ceni sobie on/ona najbardziej.

8. „Ile waży niedźwiedź polarny?”

Wystarczająco, żeby przełamać lody! Wspólny śmiech również pozwala budować więź i działa rozluźniająco. Nie warto się zbytnio stresować. To w końcu randka, spotkanie, dzięki któremu w możecie jeszcze lepiej się poznać. Idźcie, więc na nie z myślą, że czeka Was miły wieczór.

Pamiętaj, by aktywnie słuchać tego, co druga strona ma do powiedzenia! Na randce nie chodzi o to, by bez przerwy zadawać pytania i za wszelką cenę wypełniać ciszę. Jeśli chcesz naprawdę dowiedzieć się czegoś na temat osoby, z którą się spotykasz – uważnie słuchaj. To pozwoli Wam prowadzić naturalną konwersację, gdzie pytania same przyjdą Ci do głowy.

Źródła

http://www.elitesingles.co.uk/em/from-single-to-couple/first-date-questions

O autorze: Asia Smiger Zobacz więcej artykułów autorstwa Asia Smiger

Banner FB